Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 12d. 08:07

Vytaras Radzevičius: Kaip Lietuvai laimėti „Oskarus“

Vytaras Radzevičius
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Vytaras Radzevičius
​Lietuva 2018 metais ruošiasi minėti valstybės atkūrimo šimtmetį. Šventes reikia švęsti. Bet smelkiasi plakatinis idėjinis paradinis kvapas. Paminklai, pastatų atnaujinimai, renginiai, biustai, atminimo lentos. Brangus naftalinas iš senų spintų.

Reikia imtis projektų, iš tikrųjų reikalingų Lietuvai, o ne jos šimtmečiui.

Paskelbti šimtmečio proga akciją smulkiems verslininkams „Laimėk verslą „100 metų be mokesčių“!“ (jei valdininkai nepamirš Lietuvos mokesčių inspekciją įspėti.).

Pastatyti biurų pastatą „Centurionas“ ir kaip prizą loterijos būdu įteikti jį stambiam investuotojui. Tik reikia pasirašyti nacionalinį susitarimą tarp partijų, kad po rinkimų kokia nauja vyriausybė neatimtų.

Paskelbti 2018 metus visų kartų emigrantų sugrįžimo į tėvynę metais. Sukurti jiems sąlygas verslui, investicijoms, įsikūrimui. Gal jų žinios, kapitalas ir ryžtas praverstų mums visiems? Juk dažnai išgirsi sakant – jei emigrantai dirbtų Lietuvoje tiek, kiek užsienyje, tai čia pieno upės tekėtų. Kita vertus, ir taip nėra kur tą pieną dėti.

Gal tada geriausia sukurti istorinį epinį filmą, kuris taptų tarptautine sensacija ir susirinktų visus "Oskarus". Na gerai, bent keturis. Kiek gi gali tęstis ta kinopauzė?

Filmo premjerą paskelbti visame pasaulyje 2018 metų vasario 16 d. kampanijoje „100V16!“

Sakot, neįmanoma? Kodėl? Kiek lėšų skiriama šimtmečiui? Nežinau, bet aišku, kad daug. Ir prie jų kaip prie banginio prisisiurbs galybė žuvų – prielipų. Įvyks šimtai niekam nereikalingų saviveiklinių gegužinių, kuriose pagal Vyriausybės prognozes turėtų sudalyvauti apie milijonas žmonių. Šnipštas. Lietuvai garsinti reikia didesnės auditorijos. Mes patys taigi žinome, kas yra Lietuva. Tai kam mums patiems sau garsinti Lietuvą? Tuos pinigus geriau skirti itin populiariam pasaulyje filmui.

Kadangi Lietuvos kino žmonės nesutars, kas kurs filmą, reikia skelbti tarptautinį konkursą.

Arba pasikviesti legendinį lietuvių kilmės režisierių Robertą Zemeckį. Jau matau antraštes „Stulbinanti Lietuvos istorija! Atgal į ateitį!“. Juodo balto vaizdo scenas sukurtų Mišelis Hazanavičius. „Artistas sugrįžo!!! Lietuva pribloškė!“

Reikia imtis projektų, iš tikrųjų reikalingų Lietuvai, o ne jos šimtmečiui

Garso takelį filmui tegu kuria Antanas Kiedis iš „Red hot chili pepers“ kartu su „The Killers“ vokalistu Brandonu Flowersu (jo mamos linija – lietuviška). Realiai jie abu gali ir vaidinti filme. Jau sensacija. Dar pasikvieskime visų atstumtą AC/DC būgnininką Philą Ruddą gražia lietuviška pavarde Rudzevecuis. Leiskim žmogui pasitaisyti. Kaip skamba? „Philas Ruddas: Lietuva mane gražino į AC/DC“. Gaila, kad tai įvyks jau senelių namuose.

Lietuvos aktoriai tikrai suvaidins gerai, juos ir taip užsieniečiai graibsto. Kas vaidins kokį nors blogietį? Kas mus pavadino „aštriadančiais su beisbolo lazdomis“? Aišku, kad Melas Gibsonas. Jo herojus filmo pabaigoje žūna nuo lietuvių kuokų smūgių taip ir nepamatęs aštrių dantų. Nes jie, na, žinot, seniau – buvo išgedę.

Kas dar? Regis Robertas Pattinsonas žadėjo išmokti lietuvių kalbos. Gal jau išmoko?

Scenarijų tegu rašo Rūta Šepetys. Jos knygos „Tarp pilkų debesų“ istoriją Holivudas jau seniai nupirko. Reiškia, supranta kaip parašyti. O istorijų iš pastarojo šimtmečio daugiau nei susiraukusių veidų Lietuvoje.

Tuo tarpu Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose Tautos atgimimo ąžuolyną suėdė miltligė. Girdėjau, bijoma purkšti medžius, kad nepakenkti ūkininkams. O tai jau naujas scenarijus siaubo filmui „Namas girios glūdumoje-2“. Dekoracijos paruoštos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vytaras Radzevičius: Atsakas „MG valdos“ vadovei Sigitai Survilaitei-Mekionienei

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min