Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Evelina Anusauskaitė vadina save ne patriote, bet lietuve

Atlikėja Evelina Anusauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Atlikėja Evelina Anusauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunosios kartos atstovė, dainininkė Evelina Anusauskaitė tokio pat amžiaus, kaip ir 1990 metais atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Evelinai dabar 20 metų – lygiai tiek, kiek ir šiemet metų bus minima nuo nepriklausomybės atkūrimo paskelbimo.

Mergina teigia nešvenčianti nei Lietuvos valstybės nei nepriklausomybės atkūrimo švenčių, nes, jos nuomone, tai jai ir nelabai nepriklauso.

Aš tą minutę nestovėjau ir nekovojau už nepriklausomybę, nes buvau dar per maža ir nesupratau, kas vyksta. Sau negaliu prisiimti jokių laurų, nes niekaip neprisidėjau prie šios šventės ir jos negaliu švęsti už kitus.

„Gerbiu žmones už tai, kad praeityje jie darė tai, kad ši karta turėtų sąlygas gyventi taip, kaip dabar gyvename. Nesakau, kad kaip nors švenčiu Vasario 16-ąją ar Kovo 11-ąją. Tai kiekvieno žmogaus pasirinkimo laisvė. Aš tą minutę nestovėjau ir nekovojau už nepriklausomybę, nes buvau dar per maža ir nesupratau, kas vyksta. Sau negaliu prisiimti jokių laurų, nes niekaip neprisidėjau prie šios šventės ir jos negaliu švęsti už kitus“, – kalbėjo E.Anusauskaitė.

Dainininkės tvirtinimu, jai sunku suvokti sąvokų „laisvė“ ir „nepriklausomybė“ prasmę, nes Evelina užaugo laisvos Lietuvos laikotarpiu. Mergina lengviau įvardija nepriklausomybės pasekmes.

„Aš bandau įsivaizduoti, kokia didelė prabanga yra gyventi laisvėje. Ji mūsų tautai davė ne tik pliusų, bet ir minusų – mes nebuvome pasiruošę taip greitai priimti laisvę, atsirado daugybė negerų dalykų politikoje, ekonomikoje. Atsirado labai daug bedarbių, kurių prie kitos sistemos nebuvo, nors aš, gink dieve, nepateisinu buvusios sistemos“, – teigė laisvę didele vertybe vadinanti E.Anusauskaitė.

Apie savo patriotizmą muzikos atlikėja kalbėti nedrįsta. „Ar galiu laikyti save patriote? Aš laikau save lietuve“, – patikino ji.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min