TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos Nepriklausomybės 20-mečio proga sukurtas medalis

Proginis medalis
Gamintojų nuotr. / Proginis medalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvai minint Nepriklausomybės atkūrimo 20 metų sukaktį, specialiai šiai datai atminti buvo pagamintas medalis. Jį sukūrė žinomi Lietuvos menininkai Algirdas Bosas ir Giedrius Paulauskis, o nukaldino St. Paul monetų kalykla Anglijoje.

Pasak medalių kūrėjų, šiam reikšmingam įvykiui atminti skirtas medalis kiekvienam lietuviui primins apie tautos ryžtą siekti laisvės ir atkurtą mūsų šalies valstybingumą. Medalio išskirtinumą ir vertę didina ribotas jo tiražas. Medalių pagaminta tik 2 tūkst. vienetų, o vienas asmuo gali užsisakyti tik vieną medalį.

Medalio reverse blizgiame fone vaizduojamas dailininko Petro Repšio sukurtas stilizuotas Vytis – lietuviškos heraldikos ženklas. Tai – matinis, reljefinis šarvuoto raitelio su skydu ir kalaviju atvaizdas. Viršuje išilgai medalio briaunos matyti užrašas didžiosiomis raidėmis – LIETUVOS VALSTYBĖ, apačioje – medalio leidimo metai.

Medalio averse originaliai vaizduojamas užrašas „Kovo 11-oji“, kuris perspektyvoje mažėdamas tarytum sudaro kelio, vedančio į tolumoje dunksančius Seimo rūmus, įspūdį. Ši kelio metafora puikiai atskleidžia tai, kaip mūsų tauta ilgus metus ėjo Nepriklausomybės link. Blizgančiame averso fone išilgai briaunos iškaldinta įsimintina data: 1990 03 11.

Nepriklausomybės atkūrimui skirtas proginis medalis sveria 24 gramus ir yra – 38,60 mm skersmens. Jis pagamintas iš vario–nikelio lydinio (75/25). Proginis medalis kainuoja 29 litus, jį platina „Monetų namai“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min