Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grybauskaitė: valstybė bus tokia, kokie būsime mes (papildyta 13.05 val.)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepriklausomybė buvo siekis, suvienijęs tautą, įžiebęs Sąjūdžio ugnį ir uždegęs širdis. Dabar savo ateitį kuriame patys ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kokioje valstybėje gyvensime, įsitikinusi valstybės prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Savo dabartį ir ateitį kuriame patys. Tik nuo mūsų darbų priklausys, ar ši ateitis bus ta svajonių Lietuva, kurios taip troškome, dėl kurios kovojome. Valstybę turėsime tokią, kokie būsime patys. [...] Tikiu, kad širdyse išlikusi Sąjūdžio laikų dvasia padės mums pakilti naujam žygiui, kurti savimi pasitikinčią, orią Tėvynę. Tėvynę, kurioje gyventi gera kiekvienam žmogui“, – iškilmingame Seimo minėjime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečio proga ketvirtadienį, sakė šalies prezidentė D.Grybauskaitė.

Pasak jos, apgynę Nepriklausomybę neturėtumėme prarasti tikslo, kuris lietuvius jungtų laisvoje Lietuvoje: dvasinės gerovės, pagarbos vienas kitam ir vienybės sunkumų akivaizdoje. D.Grybauskaitė pažymėjo, kad laisvas žodis, sąžinės laisvė, žmogaus orumas yra pamatinės šalies vertybės, „kurias branginame ir branginsime“.

„Prisiminkime, kiek daug džiaugsmo ir vilties mums suteikė Kovo 11-osios aktas. Kokie visi tuomet buvome laimingi, vieningi, bebaimiai, kaip troškome būti laisvi. Nepaisydami skirtumų, ėjome Sąjūdžio suvienyti ir laisvės pašaukti. Patyrėme, koks gražus ir kilnus žmogus, kovojantis už savo siekį. Kokia stipri ir vieninga tauta, kovojanti už savo orumą. Jautėme laisvės alsavimą, pasitikėjome savo jėgomis ir vienas kitu. Tautos vienybė atlaikė blokados spaudimą ir Sausio 13-osios kruviną išbandymą“, - sakė šalies vadovė.

Anot jos, valstybės atkūrimas buvo kiekvieno asmeniškai suvokta būtinybė. „Atiduota į blokados fondą prosenelės sagė, stojimas į Savanorišką krašto apsaugos tarnybą, pasiryžimas nuo pamatų kurti svarbiausias valstybės institucijas – viskas buvo lygiai reikšminga ir svarbu“, - sakė D.Grybauskaitė.

Sakydama, kad ateityje bus ir sunkumų, šalies prezidentė teigė, kad „kartu, susitelkę, įveiksime visas negandas“, nes „didinga mūsų šalies istorija tai jau ne kartą įrodė“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min