Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė signatarams: už jūrų stovėjo tauta, jos tūkstantmetė istorija

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Iškilmingos ceremonijos metu Prezidentė teigė, kad prieš dvidešimt metų Kovo 11–osios akto signatarai ir iniciatoriai nesvyravo, būrė žmones į Sąjūdį, vedė į rinkimus ir skelbė Lietuvos Nepriklausomą valstybę.

 „Už Jūsų stovėjo tauta, jos tūkstantmetė istorija, mūsų protėvių kovos už valstybę, tautos kančia okupacijos metais. Vasario 16–osios Akto signatarai, savanoriai, partizanai, rezistentai – visi buvo Jūsų širdyse. Devyniasdešimtųjų Kovo–11–osios dvasia padėjo atsilaikyti ir vėliau, sausio mėnesį, kai brutali jėga kėsinosi į mūsų laisvę“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Seimo Tarybos nariams, Nepriklausomybės Akto signatarams bei Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatams ir įteikdama jiems atminimo medalius.

Šis garbingas apdovanojimas – atminimo medalis „Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui 20 metų“ yra skiriamas už nuopelnus atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos nepriklausomą valstybę.

„Visus mus gynė vienybė, santarvė, tikėjimas. Tai matydami, net svyruojantys, abejojantys, prieštaraujantys apsisprendė eiti kartu. Per dvidešimt laisvės ir valstybingumo metų atkūrėme Lietuvą ir įtvirtinome ją pasaulyje“, – sakė valstybės vadovė.

Kreipdamasi į iškilmių dalyvius valstybės vadovė teigė: „Burdami Sąjūdį, priimdami ir paskelbdami Kovo 11–osios Aktą, Jūs sąžiningai įvykdėte pažadą žmonėms. Aktyviai prisidėdami, kad Nepriklausomybės atkūrimo dokumentas taptų realybe, Jūs atlikote neįkainojamą darbą, amžiams išliksiantį tautos atmintyje“. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min