Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime iškilmingai paminėtas Nepriklausomybės atkūrimo 20-metis (nuotraukos)

Iškilmingas posėdis Seime
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Prieš dvidešimt metų antrą kartą atkūrėme savo nepriklausomybę. 1990 kovo 11-osios vakarą šioje parlamento rūmų salėje lietuvių tautos išrinkti atstovai įvykdė istorinę misiją, visam pasauliui pareikšdami, kad Lietuva renkasi laisvę“. Tokiais žodžiais Seimo pirmininkė Irena Degutienė pradėjo iškilmingą Seimo posėdį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui paminėti.

Aplankykite specialią Kovo 11-ajai skirtą rubriką.

Po parlamento vadovės žodžių visi iškilmingo posėdžio dalyviai atsistoję pasveikino į salę įžengusią Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę, lydimą tautiniais drabužiais apsirėdžiusios moters ir vyro. Iš karto po to prisiminti dvidešimties metų senumo įvykiai: Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos (AT) balsavimas dėl nepriklausomos valstybės atkūrimo. Rodant, kaip AT pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis skaitė balsavimo rezultatus, minėdamas deputato pavardes ir jo sprendimą pritarti ar ne Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui.

Taip buvo perskaitytos visos 130 deputatų pavardės, iš kurių 124 pasisakė „už“ Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, o šeši susilaikė.

„Lietuvos Aukščiausioji Taryba, reikšdama tautos valią nutaria ir iškilmingai skelbia, kad yra atstatomas 1940-aisiais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos valstybės suvereninių galių vykdymas. Nuo šiol Lietuva yra nepriklausoma valstybė“, – girdėjosi prieš dvidešimtį metų ištarti prof. V.Landsbergio žodžiai.

Iškilmingame Seimo posėdyje dalyvavo ir Lietuvą bei jos žmones sveikino kaimyninių šalių vadovai: Estijos prezidentas Toomasas Hendrikas Ilvesas, Latvijos prezidentas Valdis Zatleras, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis, Slovėnijos vadovas Danilas Turkas bei Suomijos prezidentė Tarja Halonen. Taip pat ir daugiau nei 10 delegacijų, vadovaujamų parlamentų pirmininkų ir vicepirmininkų bei gausus kitų svečių iš užsienio būrys.

Po iškilmingo posėdžio Seime Nepriklausomybės aikštėje iškeltos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Kovo 11-oji Seimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min