Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 30d. 09:57

Kaczynskio lėktuvo tragedija: orlaivis nukrito, nes per vėlai išskrido?

Per aviakatastrofą žuvo Lenkijos prezidentas L.Kaczynskis ir dar mažiausiai 87 keleiviai.
„Scanpix“ nuotr. / Per aviakatastrofą žuvo Lenkijos prezidentas L.Kaczynskis ir dar mažiausiai 87 keleiviai.

Balandžio 10 dieną Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvas pakilo valandą vėliau, nei buvo numatyta. Tai galėjo turėti lemiamą reikšmę ir lemti tragediją.

Kaip praneša naujienų portalas lenta.ru, remdamasis „Gazeta Wyborcza“, Lenkijos prezidento lėktuvas iš Varšuvos į Smolenską išskrido beveik 7.30 val. vietos laiku, nors pilotai planavo, kad išskristi reikėtų 6.30 val. Papildomą valandą jie norėjo pasilikti keliems bandymams nutūpti, jeigu bus itin prastos oro sąlygos.

Naujienų portalas newsru.com skelbia, kad prezidento kanceliarija turėjo suderinti aukščiauių valstybės pareigūnų planus su tokiais pilotų planais, tačiau to nepadarė. Išskridęs 7.30 val., lėktuvas jau negalėjo leistis Minske arba Vitebske, nes tokiu atveju Lenkijos prezidentas nebūtų spėjęs į Katynės minėjimo renginius.

Pranešama, kad tądien 5 val. ryto iš Varšuvos į Katynės minėjimo renginius išskrido lėktuvas „Jak-40“ su žurnalistais, jis sėkmingai nutūpė. Jeigu Lenkijos prezidento lėktuvas būtų išskridęs laiku, jis būtų į Smolenską atskridęs iškart po žurnalistų lėktuvo. Tiesa, vos nusileidus lėktuvui su žurnalistais, oro sąlygos ėmė prastėti. Tad neaišku, ar Lenkijos prezidento lėktuvui būtų pavykę nusileisti dar prieš galutinai sugendant oro sąlygoms.

Iki šiol kaip pagrindinė versija, kodėl įvyko tragedija, laikoma blogos oro sąlygos ir piloto klaida. Versija, kad Lenkijos prezidentas galėjo spausti pilotą būtinai leistis Smolenske, atmetama.

Temos: 1 Lenkija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min