Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krokuva ruošiasi L.Kaczynskio laidotuvėms: žmonės gieda, meldžiasi ir protestuoja prieš politines diskusijas (13.50 val.)

Lenkijos pirmosios poros palaikai atgabenti į Krokuvą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / 41FP100418B170
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

15min.lt bendaradarbė Lenkijoje Magdalena Smoliak praneša tiesiai iš Krokuvos, aikštės priešais Mariackos baziliką.

Šioje bazilikoje vietos laiku 14 val. Lenkijos laiku (15 val. Lietuvos laiku) prasidės šventos mišios už žuvusius aviakatastrofoje. Vėliau karstai bus pernešti į Vavelį ir palaidoti specialiai pirmajai porai sukurtame sarkofage. Jį sekmadienio vakarą bus galima lankyti jau nuo 21 valandos iki 6 ryto.

Aikštė, kuri yra miesto širdis, aptverta. Žmonės pradėti leisti 6 val. ryto, tačiau iki 10 valandos, kol į miesto centrą atkeliavo pirmosios šalies poros karstai, daug žmonių nebuvo. Tačiau iki 13 valandos aikštė užsipildė sausakimšai, apsauga daugiau žmonių nebeįleido. Pasak Magdalenos, susirinko iki 10 tūkst. žmonių. Visus juos labai kruopščiai tikrino apsauga - panašiai kaip oro uoste. Kai kuriems teko net batus nusiauti. Visa aikštė padalinta į atskiras zonas. VIP zonoje Lenkijos elitui ir užsienio šalių delegacijoms skirta apie 3000 vietų.

Nedidelis incidentas. Tiesa, laukiančių ramybę šiek tiek sudrumstė nedidelis incidentas. Dideliuose ekranuose, kuriuose bus transliuojamas mišių ir atsisveikinimo ceremonijos vaizdas, ilgą laiką buvo rodoma kanalo TVN politinių diskusijų laida. Tai sukėlė taikiai nusiteikusių lenkų protestus. Tuomet ceremonijos organizatoriai laikinai perjungė valstybinį Lenkijos TV kanalą. Bet tik trumpam. Pavargę nuo politikos gedintys lenkai vėl ėmė bruzdėti. Todėl galiausiai ekranus teko visai išjungti. Tuo pat metu aikštėje buvo išjungtas ir belaidis internetas.

Kaip teigia Magdalena Smoliak, žmonių nuotaikos ir Varšuvoje, ir Krokuvoje, labai panašios: visi meldžiasi, gieda religines giesmes ir patriotines dainas, ekranuose stebi rodomus filmuotus siužetus. „Susidaro įspūdis, kad lenkams labai svarbu būti viešumoje ir išgyventi gedulą, o ne pasyviai stebėti įvykius per TV“, – sakė 15min.lt bendradarbė.Susidaro įspūdis, kad lenkams labai svarbu būti viešumoje ir išgyventi gedulą, o ne pasyviai stebėti įvykius per TV.

Ji taip pat pridūrė, kad, galbūt sumažėjo ašarų. Juk praėjo jau beveik savaitė. 

Transportas funkcionavo. 15min.lt bendradarbė ankstų rytą bandė keliauti traukiniu iš Varšuvos į Krokuvą. Ir labai nustebo, kad traukinys važiavo pustuštis. Ko gero, visi, norėję pasiekti Krokuvą laiku, atvyko iš anksto. Galbūt dėl to galima pagirti ir Lenkijos žiniasklaidą, kuri teikė daug ir išsamios informacijos, kokiais būdais galima pasiekti Krokuvą.

Kaip praneša populiarus Lenkjos TV kanalo portalas TVN.24.pl, traukiniu į Krokuvą vyko ir pirmieji asmenys: premjeras Donaldas Tuskas, Seimo pirmininkas Bronislawas Komorowskis, žuvusio prezidento brolis Jaroslawas Kaczynskis bei prezidento dukra Marta.

Jausmų antplūdis Varšuvoje. Šeštadienį kolegė bandė dar karą atiduoti pagarbą žuvusiam prezidentui kol karstas dar buvo lankomas prezidentūroje, Varšuvoje. Tačiau nepavyko. Buvo tiek daug norinčių atsisveikinti, kad, atstovėjusi 3,5 valandos, Magdalena liko už durų. Nors iki įėjimo tebuvo likę 15 metrų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min