Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 13d. 12:30

Lenkijos prezidento lėktuvui išgelbėti nuo katastrofos pritrūko penkių sekundžių

Sudužęs Lenkijos prezidento lėktuvas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sudužęs Lenkijos prezidento lėktuvas

Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo pirmasis pilotas, pastebėjęs, kad laineris skrenda per žemai, bandė taisyti padėtį, tačiau pritrūko kelių sekundžių, kad varikliai įsibėgėtų ir kilstelėtų lėktuvą, rašo lenkų dienraštis „Dziennik Gazeta Prawna“.

Laikraštyje rašoma, kad šie faktai paaiškėjo ekspertams išanalizavus balandžio 10 dieną Lenkijos vyriausybinę delegaciją skraidinusio lėktuvo „Tu-154M“, kuris sudužo Rusijoje, prie Smolensko, juodųjų dėžių įrašytus paskutinių skrydžio minučių duomenis.

Pasak specialistų, šio modelio lėktuvų varikliai didžiausią galią gali pasiekti per maždaug dešimt sekundžių. Tačiau savirašių prietaisų duomenys rodo, kad pritrūko penkių sekundžių, jog orlaivis paskutinę akimirką būtų pakilęs aukščiau. Per tą laiką laineris būtų nuskridęs dar 400 metrų.

Jeigu toks manevras būtų pavykęs, lėktuvas galėjo nusileisti „ant pilvo“ ir galbūt dalis iš jame buvusių 96 žmonių būtų likę gyvi. Tačiau orlaivis sparnu kliudė medį, o tada apie išsigelbėjimą jau nebebuvo kalbos, nurodė „Dziennik Gazeta Prawna“.

Lenkijos prezidento lėktuvo įspėjimo ir navigacijos sistemų duomenys sėkmingai dekoduoti JAV laboratorijos bazėje, dalyvaujant Lenkijos specialistams, pranešė Tarpvalstybinio aviacijos komiteto (TAK) Technikos komisija.

„Nors blokai smarkiai mechaniškai apgadinti, visa informacija buvo sėkmingai nukopijuota ir dekoduota naudojant technologijų bazę UACS. Šiuo metu informacija tikrinama ir šifruojama, kad būtų galima pateikti duomenis skaitmenine forma ir tekstu“, – pranešė TAK.

Lenkijos prezidento L.Kaczynskio lėktuvas sudužo balandžio 10 dieną netoli Smolensko. Visi 96 žmonės, kurie buvo lėktuve, žuvo. Lenkijos aukštų pareigūnų delegacija skrido į gedulingus renginius į Katynę, kur 1940 metais NKVD darbuotojai sušaudė karo belaisvius lenkus.

TAK taip pat pranešė, kad TAK technikos komisija gegužės 7–11 dienomis toliau nagrinėjo tyrimo medžiagą ir atliktus tyrimus, kuriuose taip pat dalyvavo ekspertas iš Lenkijos, toliau buvo identifikuojami balsai lėktuvo įgulos kabinoje, kuriuos užfiksavo pokalbių savirašis įtaisas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min