Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos prezidento žūtis gali paskatinti Varšuvos ir Maskvos suartėjimą, sako Medvedevas

Gedulinga atsisveikinimo ceremonija Pilsudskio aikštėje
„Scanpix“ nuotr. / Gedulinga atsisveikinimo ceremonija Pilsudskio aikštėje
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, kuris sekmadienį dalyvavo Krokuvoje vykusiose žuvusio Lenkijos lyderio Lecho Kaczynskio ir jos žmonos laidotuvėse, pareiškė, kad pastarojo meto tragiški įvykiai gali paskatinti šių šalių suartėjimą.

„Tragedijos labai dažnai suartina. Mūsų istorijoje būta įvairių laikotarpių. Pastarasis buvo ne iš lengviausių, – sakė Rusijos vadovas. – Tačiau sunkių netekčių akivaizdoje galime stengtis suartinti mūsų šalių pozicijas, kad mūsų tautos geriau girdėtų viena kitą ir rastų pačių sunkiausių problemų sprendimus.“

D.Medvedevas kalbėjo apie balandžio 10 dieną netoli Rusijos vakarinio miesto Smolensko įvykusią Lenkijos vyriausybinės delegacijos lėktuvo katastrofą, per kurią žuvo prezidentas L.Kaczynskis, jo žmona Maria ir dar 94 žmonės.

Lėktuvas sudužo, kai Lenkijos delegacija vyko į Katynės žudynių 70-ųjų metinių ceremoniją.

Netoli Smolensko esančiame Katynės miške ir kitose vietose Sovietų Sąjungos NKVD sušaudė apie 22 tūkst. Lenkijos karininkų ir kitų tos šalies piliečių, kurie Antrojo pasaulinio karo pradžioje pateko į nelaisvę arba buvo suimti, kai raudonoji armija okupavo rytines Lenkijos teritorijas pagal susitarimą su nacistine Vokietija.

Lenkijos prezidento pareigas einantis prezidentas Bronislawas Komorowskis anksčiau sekmadienį išreiškė viltį, kad Rusija pagaliau atskleis „visą tiesą“ apie žudynes.

Tuo tarpu D.Medvedevas pareiškė, kad Rusija „seniai pateikė visus įvertinimus“ dėl Lenkijos Golgota vadinamos Katynės įvykių 1940 metais.

„Katynės tragedija – tai Stalino ir jo parankinių nusikaltimas. Rusijos valstybės pozicija dėl šio klausimo seniai suformuota ir nebuvo pakeista“, – pabrėžė jis.

Rusijos prezidentas pridūrė, kad balandžio 10 dieną įvykusi „tragedija prie Smolensko nė vieno nepaliko abejingo“.

„Lenkijai tai tapo nacionaline tragedija. Mūsų šalyje ji taip pat sukėlė pačias karčiausias emocijas, todėl pas mus buvo paskelbtas gedulas, – sakė jis. – Dėl to nusprendžiau, kad teisingai pasielgčiau palydėdamas į paskutinę kelionę Lenkijos prezidentą Lechą Kaczynskį ir jo žmoną Marią.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min