Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkų versija: kaip atrodė tragiškas prezidento L.Kaczynskio skrydis (video)

Lenkijos prezidento lėktuvas
TVN.24 iliustr. / Lenkijos prezidento lėktuvas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lenkijos žiniasklaidoje pasirodė net kelios tragiško L.Kaczynskio skrydžio rekonstrukcijos.

Naujausios žinios apie katastrofos tyrimą

Jos iš esmės neprieštarauja tam, ką jau parodė rusai.

TVN24.pl publikuoja net kelis filmukus, kuriuose parodyta, kaip įvyko katastrofa, koks buvo matomumas, atstumas nuo žemės. Ir kokios buvo pilotų galimybės išvengti didžiausios Lenkijos istorijoje katastrofos. 

Atpažino kūnus, dabar identifikuoja lėktuvo detales
Kaip rašo Lenkijos TV portalas, Smolenske prezidento Tu-154 suiro į daug smulkių dalių. Po smūgio svarbiausios detalės išsimėtė 700 kvadratinių metrų plote.

Norint iki galo ištirti katastrofos priežastis, teks iš šlapių, pelkėtų vietovių surinkti visas lėktuvo dalis ir bandyti atkurti katastrofos vaizdą. Bartosas Głowackis, aviacijos inžinierius, žurnalistas atstovaujantis kompanijai TVN 24, taip pat dalyvauja avarijos tyrime. 

Głowackis papasakojo ir apie paskutines skrydžio akimirkas. Nusileidęs per arti žemės lėktuvas kairiu sparnu kirto medį. Praradęs sparną, laineris prarado ir keliamąją galią, todėl orlaivio korpusas ėmė virsti į kairę.

Pavirto šimtais smulkių detalių
Prezidento lėktuvas  Tu-154 buvo beveik 50 metrų ilgio, svėrė 100 tonų. Šis didelis aparatas po avarijos pavirto šimtais smulkių dalelių. Kai kurias iš jų Bartosas Głowackis atpažino iš karto: kuro bakų gabalai, fiuzeliažo galas ir t.t.. Tačiau žurnalistas pasigedo variklio detalių. Gali būti, kad ir jie subyrėjo į daugybę smulkių detalių. Apskritai, kaip teigia Bartosas, gali tekti prašyti Tupolevo konstruktorių pagalbos, norint identifikuoti kai kurias lėktuvo detales.

O tuo tarpu surinktos lėktuvo dalys kraunamos į sunkvežimius, atsiųstus Nepaprastųjų situacijų ministerijos, ir vežamos į nenurodytą vietą. Kai kurios dalys sveria net iki kelių tonų. Tačiau nutarta jų nepjaustyti į dalis, kad būtų legviau rekonstruoti sudužusio lėktuvo korpusą ir atlikti tyrimą iki galo.

Ekspertų teigimu, paprastai katastrofų tyrimai užtrunka nuo pusmečio iki metų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min