TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Varšuvoje prasidėjo prezidento Lecho Kaczynskio pagerbimo gedulinga ceremonija (nuotraukos)

Gedulinga atsisveikinimo ceremonija Pilsudskio aikštėje
„Scanpix“ nuotr. / Varšuva atsisveikina su prezidentu L.Kaczynskiu
Šaltinis: BNS
0
A A

Visoje Lenkijoje šeštadienio rytą 8 val. 56 min. vietos (9 val. 56 min. Lietuvos ) laiku ėmė kaukti sirenos.

Pasigirdo bažnyčių varpų dūžiai; lygiai tuo laiku balandžio 10 dieną prie Smolensko sudužo lėktuvas, kuriuo skrido prezidentas Lechas Kaczynskis su žmona Maria ir dar 94 žmonėmis, politikais, kariškiais, visuomeninių organizacijų veikėjais, lėktuvo įgulos nariais, kurie visi žuvo.

Varšuvoje tą akimirką sustojo eismas gatvėse, nejudėjo mašinos, susikaupę tyliai stovėjo žmonės; prasidėjo per baisiausią taikos meto tragediją žuvusiųjų minėjimo diena.

Lenkijos prezidentas su palyda vyko paminėti prieš 70 metų per Antrąjį pasaulinį karą Katynėje NKVD nužudytų lenkų. Anuomet Sovietai išžudė tūkstančius karo belaisviais tapusių lenkų.
Varšuvoje šimtai tūkstančių gedinčiųjų šeštadienį rinksis sostinės istorinėje aikštėje.
L.Kaczynskis ir jo žmona bus laidojami sekmadienį Krokuvoje. 

Papildyta 13.05 val. Lygiai vidurdienį Lenkijos laiku ir 13 val. Lietuvos laiku Varšuvą sudrebino sirenų kauksmas, trukęs net kelias minutes. Joms pritarė bažnyčios, skambinusios visais varpais. Vėliau kariškis triūba sugrojo melodiją „Ilsėkis drauge“.

Didelę pakylą puošia 41 metro ilgio stendas su aukų nuotraukomis, jo viduryje simbolinis baltas kryžius. Renginio vedėjas iškilmingai perskaitė visų žuvusių 96 aukų vardus ir pavardes. Planuojama, kad į atsisveikinimo ceremoniją ir laidotuves Krokuvoje traukiniais iš visos Lenkijos atvyks apie milijoną žmonių.

Papildyta 14.00 val. Lenkijos Seimo pirmininkas Bronislawas Komorowskis savo kalboje prašė dievo „amžino atilsio“ žuvusiems. Jis taip pat teigė, kad Atmintis bus stipresnė už Mirtį. Taip pat dėkojo Rusijos žmonėms ir visam pasauliui už užuojautas. Jos rodo supratimą, kodėl Lenkijos politikai tarsi piligrimai skrido į Katynę. Ir kokia šios vietos reikšmė. Pasak Komorowskio, pasaulis dar kartą sužinojo tiesą apie Katynę. Ir dabar ta tiesa tapo viso pasaulio nuosavybe.

Kalbas taip pat sakė premjeras Donaldas Tuskas, prezidento kanceliarijos vadovas Maciejus Lopinskis ir žuvusio Katynės šeimų federacijos pirmininko dukra Izabela Sariusz-Skapska.  

14.10 val. Lietuvos laiku prasidėjo mišios aviakatastrofos aukoms pagerbti.  Mišios aukojamos toje pačioje aikštėje prie vadinamojo Popiežių kryžiaus. Šioje istorinėje vietoje mišias yra aukoję Jonas Paulius II (1979 m.) ir Benediktas XVI.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min