Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 9d. 11:53

11 Europos ir Azijos karių Kaune įgijo tarptautinių instruktorių kvalifikaciją

Pratybos Kazlų Rūdos poligone
J. psk. L.Vizbaro nuotr. / Pratybos Kazlų Rūdos poligone

Trečiadienį Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune vyko pirmojo Tarptautinio instruktorių kurso seržantams ir puskarininkiams baigimo ceremonija. Mėnesio trukmės kursą sėkmingai baigė visi vienuolika jame dalyvavusių karių iš Armėnijos, Gruzijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos.

„Šiandien – išskirtinis įvykis Puskarininkių mokykloje. Pirmą kartą organizuotas Tarptautinis instruktorių kursas seržantams ir puskarininkiams iš Armėnijos, Gruzijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos. Šis tarptautinis projektas yra dar vienas Lietuvos kariuomenės žingsnis į glaudesnį bendradarbiavimą ir dalinimąsi patirtimi pradedant rengti šalių parterių seržantus ir puskarininkius“, – kalbėjo Puskarininkių mokyklos viršininkas plk. ltn. A.Kucharevas.

Geriausiu Tarptautinio instruktoriaus kurso kursantu išrinktas jaunesnysis puskarininkis Igoris Hajėjus (Igor Haheu) iš Moldovos. Karys už pavyzdingą mokymąsi ir iniciatyvumą buvo apdovanotas Puskarininkių mokyklos padėka ir suvenyru. Visiems kurse dalyvavusiems kariams Puskarininkių mokyklos viršininkas taip pat įteikė pažymėjimus, o Tarptautinį instruktoriaus kursą vedę Puskarininkių mokyklos instruktoriai ir Lietuvos kariuomenės vyriausieji puskarininkiai – instruktoriaus kvalifikacijos ženklus. Kurse dalyvavusieji keli užsienio valstybių kariai yra jau dalyvavę tarptautinėse misijose, kiti į misijas ruošiasi išvykti artimiausiu metu.

Kurso teoriniai ir praktiniai užsiėmimai buvo rengiami Puskarininkių mokykloje ir Kazlų Rūdos poligone. Tarptautinius kursus vedė šeši Puskarininkių mokyklos instruktoriai, kurie yra baigę instruktoriaus kursus NATO valstybėse (Čekijoje, JAV, Vokietijoje). Lietuvos instruktoriai supažindino dalyvius su karinio rengimo pagrindais, mokė, kaip organizuoti ginkluotės ir šaudybos, mūšio ir fizinio rengimo pratybas. Užsienio kariams vieną dieną per savaitę buvo rengiamos kultūrinės pažintinės išvykos, kurių metu kariai aplankė Kauną, Vilnių, Trakus. Kitais metais Puskarininkių mokykloje planuojama surengti dvejus Tarptautinius instruktorių kursus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:00
01:01
02:32

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min