Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 7d. 12:35

112 tarnybos specialistai naktį pranešė Lietuvai apie gaisrą Operos teatre, kurio nebuvo... (atnaujinta 14.20 val.)

Pagalbos telefonas 112
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pagalbos telefonas 112

Šykščiai apie savo darbą visuomenę informuojantys Bendrojo pagalbos centro (BPC) specialistai neišvengia ir kurioziškų klaidų, kurių neskuba taisyti. Pasiteisinimas: iš beveik žemiausios grandies pareigūnų sunku reikalauti, kad kvalifikuotai atliktų papildomas jiems pavestas funkcijas.

Ketvirtadienio naktį, 3.28 val., BPC viešai išplatino pranešimą apie neva A.Vienuolio gatvėje, Nacionaliniame operos ir baleto teatre, įvykusį gaisrą.

Pranešėjai nurodė, kad signalas apie įvykį esą gautas prieš pusę paros (!), trečiadienį 15.42 val.

Tačiau BPC pranešime gausu faktų, akivaizdžiai paimtų iš kito, tikro įvykio: trečiadieninio gaisro Žvėryne.

 Ir 15min.lt, ir kitos operatyviai dirbančios žiniasklaidos priemonės trečiadienio vakarą pasakojo apie nelaimę sostinės Pušų gatvėje, kur apie 19 val. degė medinio gyvenamojo namo palėpė, nukentėjo ugniagesys.

„Klaidų pridarėme ...“ – atsidususi prisipažino BPC atstovė spaudai Auksė Čibirė.

Bendrojo pagalbos centro Organizacinio skyriaus vedėja dirbanti moteris teisinosi, kad ketvirtadienį yra „pirmą dieną darbe“, o apie klaidingą naktinį BPC pranešimą ji sužinojo tik iš 15min.lt, nes turi „daugiau kaip šimtą laiškų pašte“.

Ar karščiausią informaciją valdančio BPC atstovai neturėtų visuomenės operatyviau ir atsakingiau informuoti apie tai, kas svarbaus dedasi?

„Matote, čia jau rašo, kad išdegė palėpė, 200 kvadratinių metrų stogo, vadinasi, pranešimas parengtas jau po to, kai įvyko ir gesinimas, ir lokalizacija. Žodžiu, kai gaisrą užgesino, tada parašė“, – aiškino pašnekovė.

BPC nuotr./Bendrasis pagalbos centras
Bendrasis pagalbos centras

Į klausimą, kodėl BPC bent iki ketvirtadienio vidurdienio nesuskubo patikslinti melagingo naktinio pranešimo, skyriaus vedėja A.Čibirė atsakė taip: „Matote, čia žmogiškasis faktorius suveikė. Tą pranešimą rašo budintis. Jie dažniausiai naudoja seną „draftą“ – ant viršaus rašo, bent jau tos pranešimo „kepurės“ kiekvieną kartą iš naujo tikrai nepildo. Kažką, matyt, palieka ir nesužiūri. Supraskite, ne su aukštaisiais žmonės dirba... Tai beveik žemiausios grandies pareigūnai. Yra ir rusakalbių, rašybos klaidų dažnai padaro. Negalima iš jų labai daug reikalauti. Kita vertus, tokie rašymai nėra jų tiesioginis darbas, o savo darbą jie išmano. Tačiau tokių netikslumų dėl laiko, vietos, be abejo, neturėtų būti. Aš paprašysiu dar kartą, kad atidžiau žiūrėtų.“

Beje, ketvirtadienį pirmoje dienos pusėje daugelis elektroninių žiniasklaidos priemonių išplatino melagingą BPC pranešimą, priėmę jį už gryną pinigą.

Suklaidinti buvo netgi tie, kurie trečiadienį jau pasakojo apie tikrąjį gaisrą Pušų gatvėje.

Beje, adresu Vienuolio gatvė 1 sostinėje yra įsikūręs Nacionalinis operos ir baleto teatras, ant jo stogo pernai vasarą iš tiesų buvo įsiplieskusi nedidelė ugnis.

Papildyta 14.20 val. Praėjus porai valandų po 15min.lt publikacijos, kurios atkreiptas dėmesys į BPC darbo broką,tarnybos atstovai patikslino ankstesnę klaidingą informaciją.

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad praėjusią naktį BPC išplatintame pranešime apie gaisrą A.Vienuolio g.1, Vilniuje dalis pateikos informacijos neatitinka tikrovės – klaidingai nurodytas pranešimo gavimo laikas ir įvykio vieta. BPC patikslino, kad 2010 m. sausio 6 d. 19.01 val. buvo gautas pranešimas apie gaisrą adresu Pušų g. 16, Vilniuje.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min