Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

12 meno veikėjų atiteks Vyriausybės premijos

Vytautas Miškinis
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Vytautas Miškinis
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį ministras pirmininkas Andrius Kubilius Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje už reikšmingus darbus Lietuvos kultūrai ir menui įteiks Vyriausybės kultūros ir meno premijas 12-ai meno kūrėjų.

Ministro pirmininko tarnybos pranešime spaudai teigiama, kad šiemet Vyriausybės kultūros ir meno premijos paskirtos rašytojui Algimantui Anicetui Bučiui, lėlių teatro dailininkui ir režisieriui Rimantui Driežiui, muzikologui Viktorui Gerulaičiui, kino režisieriui Marijonui Giedriui, teatro režisieriui Aidui Giniočiui, dailininkui Eduardui Juchnevičiui, rašytojui Jakovui Grigorijui Kanovičiui, muzikologei Marijai Vidai Krakauskaitei, architektui Jonui Minkevičiui, dirigentui Vytautui Miškiniui, fotomenininkui Rimaldui Vikšraičiui, dailininkei Janinai Grasildai Žilytei. Kiekvienam meno kūrėjui bus įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija, kuri yra vienas garbingiausių pripažinimo ženklų Lietuvoje. Premijos piniginė vertė – 44200 litų. 

Vyriausybės kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti Lietuvos, taip pat Pasaulio lietuvių bendruomenės kultūros ir meno kūrėjų bei kultūrai ir menui nusipelniusių asmenų veiklą.

Pretendentus premijoms atrenka Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija.

2010 m. premijoms gauti komisijai buvo pasiūlyti 43 pretendentai. Komisija slaptu balsavimu išrinko ir pasiūlė 12 pretendentų Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų. Dėl lėšų trūkumo minėtos premijos nebuvo skirtos 2000 m., 2001 m., ir 2005 metais. Per visus šiuos metus Vyriausybės kultūros ir meno premijomis paskatinti 99 kultūros ir meno žmonės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min