Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 29d. 12:26

12 politinių partijų dar nepateikė savo partijos narių sąrašo

Spaudos konferencijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Teisingumo ministerija

Visos politinės partijos iki spalio 1 dienos privalo pateikti savo partijos narių sąrašus, tačiau iš šiuo metu įregistruotų 26 politinių partijų tokių sąrašų dar nepateikė dvylika, nors visos yra gavusios priminimus, pranešime žiniasklaidai skelbia Teisingumo ministerija.

Pagal galiojančias Politinių partijų įstatymo nuostatas, politinei partijai du kartus iš eilės nepateikus savo narių sąrašų, Teisingumo ministerija apie tai praneš Juridinių asmenų registrui, ir šis supaprastinta tvarka inicijuos politinės partijos likvidavimą.

Sąrašų nepateikė: „Drąsos kelias“, Kovotojų už Lietuvą sąjunga; Krikščionių sąjunga, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija, Lietuvos rusų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų partija, Partija „Jaunoji Lietuva“, Partija „Laisvė ir teisingumas“, Partija LIETUVA – VISŲ, Politinė partija „Lietuvos sąrašas“, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Žemaičių partija.

Politinių partijų narių sąrašai teikiami ir tikrinami elektroniniu būdu per Politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą.

Partijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo sąrašą turi pateikti prisijungęs prie informacinės sistemos. Pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais ir Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis, patikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose.

Iki spalio 10 d. ministerija informuos Vyriausiąją rinkimų komisiją, kurios partijos yra pateikusios savo narių sąrašus.

Informacija apie politinių partijų narių skaičių skelbiama Teisingumo ministerijos interneto svetainėje.

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min