Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 26d. 18:45

15min.lt konferencijoje – „Omnitel 1000 km lenktynių“ nugalėtojas Martynas Samuitis

15min.lt konferencijoje - Martynas Samuitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Omnitel 1000 km lenktynių“ nugalėtojas Martynas Samuitis

Šių metų „Omnitel 1000 km lenktynių“ finišo niekaip kitaip nepavadinsi, kaip sensacija. Ne pačiu galingiausiu automobiliu ginkluoti vyrai iš Kauno – Arūnas Granskas ir Martynas Samuitis – važiuodami be klaidų sugebėjo savo „Honda Civic Type R“ automobilį į finišą atvairuoti pirmieji.

Koks pergalės receptas? Kuo ypatingas jų vairuojamas „Civic“? Ir koks jausmas prieš daugiatūkstantinę auditoriją iškelti pergalės taurę į orą? Ar praeitų metų ralio čempionas N4 klasėje nesugalvos „persimesti“ į žiedą?

Į šiuos ir Jūsų atsiųstus klausimus atsakė vienas nugalėtojų komandos narys – Martynas Samuitis. Jis į 15min.lt redakciją buvo užsukęs trečiadienį.

Konferencija prasideda

– Mes žinome, kad kiekvienas lenktynininkas starto metu tikisi nugalėti. Ar pats startuodamas tikėjai pergale? (Žilvinas)

– Visi, susirinkę į lenktynes, tiki pergale – nėra tikslo važiuoti be tikslo nugalėti. Penktadienį vakare, po kvalifikacijos, prie manęs priėjo Živilė ir uždavė kelis klausimus – ji paklausė, apie kokią vietą svajoju. Atsakiau, kad apie pirmą – ji nusišypsojo. Pridėjau, kad bent jau penktos tikrai tikimės, o tiksliai pamatysime kitądien.

– Ar lenktynėse buvo momentų, kai jautei baimę? (Renata)

– Tikrai ne, baimės niekada nejaučiau. Gal pirmąjį savo ralio sezoną.

– Atskleisk, kas po „Civic“ kapotu? Kuo jis toks stebuklingas? (GAZAS.LT)

– Dviejų litrų „Mugen“ variklis su geru resursu. Ilgas dvejų metų mūsų mechanikų darbas padėjo pasiekti rezultatų. Prie kiekvieno automobilio mazgo yra pridėta ranka – tiek prie pakabos, tiek prie kitų mazgų. Automobilį matę kitų šalių inžinieriai taip pat buvo nustebę – visiems matytiems žmonėms mūsų kūrinys paliko įspūdį.

– „Spyker“ – gera mašina, jei sugebėjo pralaimėti „Honda“?

– Lenktynėse visi lygūs. Šiai komandai pritrūko sėkmes. Su „Spyker“ važiuoti nėra tekę – bet kažkada bandžiau „Porsche 911 GT3“ automobilį. Norėčiau tokį automobilį išbandyti lenktynėse, tačiau dabar labiau koncentruojuosi į ralį. Jeigu Lietuvoje vyktų daugiau žiedinių lenktynių, be abejonės, norėčiau dalyvauti ir jose.

– Ar „Omnitel 1000 km lenktynėse“ būtinos „pupytės“? Ar jos netrukdo lenktynininkams susikaupti? (Rokas)

– Žinoma, kodėl gi ne? Visame pasaulyje autosporte jų būna pilna, nemanau, kad mes turėtume būti skirtingi. Ar netrukdo? Na, nebent vyresnio amžiaus lenktynininkams (juokiasi).

VIDEO: Gazas.lt konferencijoje - lenktynininkas Martynas Samuitis

– Ar „Omnitel 1000 km lenktynės“ yra labiau komercinės, ar sportinės? (Mindaugas)

– Manau, labiau komercinės – taip yra visoje Europoje, ir tai yra normalu.

– Lenktynių teisėjas Gražvydas Smetonis teigė, kad šių lenktynių ateitis – Le Mano 24 valandų lenktynių kopija. Ar įmanomas toks dalykas Lietuvoje? (Arūnas)

– Manau, kad taip – ateityje šios lenktynės turi plėstis. Ir tam yra viskas ko reikia. Reikia tik daug dirbti.

– Kaip siūlytumėte patobulinti patogumą žiūrovams „Omnitel 1000 km lenktynių“ stebėjimui? (Jaunius)

– Šiemet žmonėms sutrukdė lietus – ankstesniais metais žiūrovų būdavo daug aplink visą trasą. Šiemet dėl prasto oro jie buvo labiau susispaudę pagrindinėse zonose. Manau, šios lenktynės vis tik yra labai vykęs renginys.

– Kaip sekasi komandoje draugauti su Arūnu Gransku? Draugaujat, nesimušat? (Mykolas)

Tikrai nesipykstame. Tiesiog nėra dėl ko – kiekvienu aspektu sutariame. Nėra net kalbėti ką nors apie bet kokius mūsų nesutarimus. Visus anksčiau buvusius incidentus esame pamiršę. Turime savo nuomonę šiuo klausimu.

– Kodėl pasirinkote automobilių sportą? Ar daug adrenalino iš jo gaunate?(Veronika)

– Adrenalino šiame sporte man nėra jau seniai. Tai man – tarsi hobis, gerai leidžiu laiką, darau tai, kas man patinka. Nuo vaikystės esu „prie technikos“, tad vieną kartą pabandžius, taip ir nebesustojau.

– Saulės ralį, kuriame patyrei nesėkmę, viename interviu pavadinai durnių sportu. Ką turėjai omenyje? (Milda)

– Turėjau omenyje, kad šiame sporte yra dideli pinigai, o kai nepasiseka, turi viską stebėti iš šalies atsistojęs ant kalniuko. Raliui rengiesi, ruošiesi, o nepasisekus jautiesi beviltiškai. Tai man nėra priimtina. Ralis tikrai nėra kvailas sportas, tokiu jį pavadinau nebūdamas labai geros nuotaikos.

– Savo buvusį automobilį pardavei Kvaraciejui, kuris jį pakrikštijo stogu. Gal jam išties kažkas negerai? (Skaistė)

– Ne, su automobiliu čia tikrai nėra susiję. Kvaraciejus tame ralyje tiesiog nepastebėjo teisėjų įspėjamųjų ženklų ir toliau lėkė lenktyniniu režimu. Buvo ir bus dar daug kvailų situacijų lenktynėse, kurios baigsis ir geriau, ir blogiau. Rokui viskas baigėsi gerai. Automobilis apgadintas nesmarkiai, jau parengtas 300 ežerų raliui.

– Pats startuosi 300 ežerų ralyje? (Rimas)

– Taip. Bet automobilio dar neatskleisiu. Ateityje planuoju lįsti į R4 klasę – tai bus „Mitsubishi“ automobilis. Bet čia planai kitiems metams. (R4 klasė yra FIA patvirtinta klasė, pagal kurią parengti automobiliai yra kiek greitesni, kiek lengvesni nei N4 klasės, red.past.)

– Kokia jūsų sportinių automobilių istorija? (Andrius)

– Pirmas mano automobilis – „VW Golf“, praėjusiame amžiuje. 2006 metais važiavau „Ford Focus“ automobiliu, kurį po vieno ralio turėjome priduoti į metalo laužą. 2007 turėjau „Subaru Impreza“, o tada nusprendžiau pereiti prie „Mitsubishi“. Kartą paragavęs negali sustot.

– Kaip susipažinai su dabartiniu šturmanu Ramūnu Šaučikovu? (Svetlana)

– Su juo susipažinome per Joną Dereškevičių. Ramūnas buvo baigęs savo sportinę karjerą, tad nebenorėjo vėl lįsti į ralį, sakė per daug avarijų. Tačiau įkalbėjau ir pabandėm. Bandymas tęsiasi iki šiol. Tiesa, po mūsų pirmojo ralio Ramūnas sakė, kad buvo labai baisu.

– Teko išbandyti daugiau autosporto šakų? (Saulius)

– Teko bandyti motokrosą. Daugiau nesugebėčiau aprėpti – užtenka ir ralio bei kartais papuolančių žiedinių lenktynių. Bet motokrosas – labai smagus sportas.

– Kuris ralio etapas yra labiausiai laukiamas? (Živilė)

– „300 lakes rally“, be abejonės. Pats geriausias ralis Lietuvoje.

– Kiek kainuoja ralis Lietuvoje? Žiedas? (Edvinas)

– Daug. Kiekvienos varžybos gali kainuoti keliasdešimt tūkstančių. Vienas ralio etapas teoriškai kainuotų apie 10 tūkst., dalyvavimas „Omnitel 1000 km lenktynėse“ – keliasdešimt. Tačiau į kiekvieną atvejį reikia žiūrėti atskirai ir jokios apatinės ar viršutinės ribos čia nėra. Tačiau ir ralyje galima išsiversti pigiau, yra begalė to pavyzdžių. Yra, vadinama, B lyga, kurioje gali patirti daug sportinių emocijų neišleidęs krūvos pinigų.

Kiekvienai progai pasitaikius turiu padėkoti ir rėmėjams. Be jų niekas nevyktų. Džiaugiuosi, kad yra šiam sportui prijaučiančių žmonių, kurie prisideda. Tai ir „Wellman“, „Publicum“, „Neiluva“, „Bags&More“, „Altas“ – jų indeliai skirtingi, bet visų ypač svarbūs.

– Ar turi norų pats sukurti automobilį? O galbūt pats suorganizuoti renginį? (Giedrius)

– Turiu svajonę, kai jau pats nebevažiuosiu, sukurti galu varomą automobilį, nežinau, BMW ar „Toyota“, ar dar kokį. Techninė pusė man įdomesnė už organizacinę – renginių organizuoti nesiruošiu.

– Koks yra jūsų svajonių automobilis, skirtas sportui? (Paulius)

– Paprastas, mažas hečbekas – „Ford Fiesta S2000“.

– O laisvalaikiui, ne sportui? (Paulius)

– Jokio skirtumo. Gatvėse važinėju ramiai, tai man didelės reikšmės gatvėje vairuojamas automobilis neturi.

– Sūnaus vardą įtakojo greitis? (Violeta)

– Čia gal labiau sūnaus vardas skirtas sportui, o ne sporto – sūnui. Ant lenktyninio „Honda Civic“ numerių irgi uždėtas „Vėjas“. Ši idėja kilo visiškai ekspromtu – keli mėnesiai po sūnaus gimimo startavome „Nemuno žiede“ keturių valandų lenktynėse. Sakau, uždėkim mašinai Vėjo vardą.

– Ar turite greičio limitą gatvėje, kai vežate sūnų? (Audrė)

– Taip. Tačiau aš, važiuodamas su bet kuo, esu ramus vairuotojas. Gatvėse neturiu tikslo lakstyti. Daugumai gatvės „chuliganų“ rekomenduočiau sudalyvauti varžybose – jų yra daug ir nebrangių. Vyksta daugeliui prieinamos „Mini žiedo“, „Fast Lap“ varžybos, dalyvauti visada yra kur. Ten išsikraus, o gatvėse važinės ramiai.

– Ką manote apie greitį mėgstančias moteris keliuose? (Auksė)

– Tokias moteris aš visada praleidžiu. Jos žino kur skuba.

– Kokį automobilį rekomenduotumėte 35 metų vyrui, ką tik gavusiam vairuotojo pažymėjimą ir norinčiam turėti sportinį automobilį? (Justė)

– Žmonės yra skirtingi – žmogus pats turi žinoti, kokios jo vairavimo galimybės. Jis pats turi nuspręsti, kokį automobilį nori vairuoti. Tačiau pats rekomenduočiau pirmais metais nusipirkti paprastesnį automobilį.

– Kaip manai, jeigu lenktynėse būtum laimėjęs „Spyker“ ar kitu galingu automobiliu, pergalės skonis būtų toks pat? (Tomas)

– Tikrai ne. Su mūsiškiu „Honda Civic“ laimėti tokio lygio lenktynes yra nerealu – aplenkti visus „Spyker“, „Ferrari“ ir kitus daug galingesnius bolidus yra puiku!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Ūkininko po liūčių laukė dvigubas smūgis: atėmė paramą ir skyrė baudą

Sportas

Olimpinę čempionę nešiojusio žirgo istorijos pabaiga – ar bus ištrauktas iš mėsmalės?

Aktualu

Bernardas Gailius: Naujasis prezidentas gali daug pakeisti. Tik ar norės?

Aktualu

Tabore sučiuptų narkomanų gydymo metadonu rezultatai: 0,5 mln. Eur neišleista „dozėms“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Tomas Taškauskas: Spontaniškasis popiežius Pranciškus

Pasaulis kišenėje

Tirpstantis Šveicarijos ledynas atidengė kalnuose paliktą lėktuvą ir įsimintiną jo istoriją

Aktualu

Aurelijus Veryga teisinasi dėl užklupusio skandalo

Aktualu

Orai.lt: per vieną naktį – iš vasaros į gilų rudenį

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Vardai

Rimo Bružo iššūkiai: netrukus gimsiantis trečias vaikas ir ekspedicija motociklu į Bengaliją

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

24sek

ESPN geriausių NBA žaidėjų dešimtukas – LeBronas Jamesas ir toliau dominuos

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Gyvenimas

Kaip pašalinti nemalonius kvapus iš plastikinių indelių?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Sportas

Brangiausia pasaulio komanda – Donaldui Trumpui priklausyti galėjusi „Dallas Cowboys“

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Naujienos

Verslas

Ūkininko po liūčių laukė dvigubas smūgis: atėmė paramą ir skyrė baudą

Sportas

Olimpinę čempionę nešiojusio žirgo istorijos pabaiga – ar bus ištrauktas iš mėsmalės?

Aktualu

Bernardas Gailius: Naujasis prezidentas gali daug pakeisti. Tik ar norės?

Aktualu

Tabore sučiuptų narkomanų gydymo metadonu rezultatai: 0,5 mln. Eur neišleista „dozėms“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Tomas Taškauskas: Spontaniškasis popiežius Pranciškus

Pasaulis kišenėje

Tirpstantis Šveicarijos ledynas atidengė kalnuose paliktą lėktuvą ir įsimintiną jo istoriją

Aktualu

Aurelijus Veryga teisinasi dėl užklupusio skandalo

Aktualu

Orai.lt: per vieną naktį – iš vasaros į gilų rudenį

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Vardai

Rimo Bružo iššūkiai: netrukus gimsiantis trečias vaikas ir ekspedicija motociklu į Bengaliją

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

24sek

ESPN geriausių NBA žaidėjų dešimtukas – LeBronas Jamesas ir toliau dominuos

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Gyvenimas

Kaip pašalinti nemalonius kvapus iš plastikinių indelių?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Sportas

Brangiausia pasaulio komanda – Donaldui Trumpui priklausyti galėjusi „Dallas Cowboys“

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min