Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15min.lt konferencijoje viešėję Darbo partijos atstovai Vytautas Gapšys ir Kęstutis Daukšys diskutavo apie Lietuvai reikiamus pokyčius

Vytauto Gapšio ir Kęstučio Daukšio diskusija
15min.lt nuotr. / Vytauto Gapšio ir Kęstučio Daukšio diskusija
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujienų portalo 15min.lt tiesioginėje vaizdo konferencijoje apie politiką ir Lietuvos ateities planus diskutavo bei į skaitytojų klausimus atsakinėjo Darbo partijos pirmininko pavaduotojas, Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas ir opozicijos lyderis Vytautas Gapšys bei Seimo narys, vėlei į Seimą Alytaus vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatuojantis Kęstutis Daukšys.

Konferenciją Darbo partijos atstovai pradėjo pažadais. Anot V.Gapšio, šios partijos programa – išsamiausia iš visų kitų ir pasižymi išskirtiniu vientisumu. Svarbiausia, pasak politiko, dabar atgaivinti Lietuvos ekonomiką, kas padėtų spręsti socialinius, švietimo ir sveikatos klausimus. Tam, anot pašnekovo, reikia investuoti į verslą ir kurti galimybes jo plėtrai, kas gausintų darbo vietų skaičių. Kaip ir kitose konferencijose, V.Gapšys ir vėl prabilo apie „nedarbo naikinimą“ ir tikino, kad Darbo partijai formuojant Vyriausybę būtų užtikrintas faktas, jog visi, norintys rasti darbą, jį ir rastų.

1509 lt – tokią minimalią algą žada V.Gapšys, jei Darbo partija formuotų Vyriausybę. Anot politiko, šiam tikslui pasiekti partijos nariai jau numatę visą veiklos planą, grįstą skirtingais etapais, o tikslą pasiekus sumažėtų emigracija ir žmonių gyvenimo kokybė taptų geresnė, kaip ir atmosferoje tvyranti nuotaika.

V.Gapšys konferencijos metu negailėjo gražių žodžių savo kolegoms – kaip ir anksčiau tvirtino, jog Darbo partijoje dirba vien profesionalūs savo sričių specialistai, vardijo Darbo partijos nuopelnus, iki šiol pasiektus Seime.

Lietuviškų įmonių konkurencingumo stiprinimas, darbo žmonių įvertinimas, komunalinių išlaidų mažinimas – tokius tikslus sau iškėlė K.Daukšys, pabrėžęs, kad situaciją reikia tvarkyti greitai. Politiko užmojuose – naujos šiluminės katilinės ir namų renovacija. Pastarajai, anot K.Daukšio, reikia skirti lėšų iš valstybės fondo, o ne vadovautis dabar vyraujančia praktika.

Nepaliesta neliko ir PVM tema – konferencijos metu K.Daukšys pasakojo apie Darbo partijos numatomas PVM lengvatas. „Turime pasiekti, kad ne lietuviai važiuotų į Lenkiją apsipirkti, o lenkai į Lietuvą“, – savo užmojus toliau vardijo K.Daukšys.

Atsakinėdami į 15min.lt skaitytojų užduotus klausimus politikai stengėsi būti nuoširdūs. Antai V.Gapšys pripažino jau balsavęs šių metų Seimo rinkimuose ir neslėpė, kad nuosavą balsą paskyrė savo partijai, už ją balsuoti ragino ir kitus. Politikas džiaugėsi aktyviu išankstiniu balsavimu ir vylėsi, kad taip pat noriai piliečiai balsuos ir išaušus rinkimų dienai. Vyras pastebėjo, kad šįmet kaip niekad daug balsuojančio jaunimo ir tikino tikįs, kad jauni žmonės savo balsais gali pakeisti esamą situaciją.

Karčių žodžių V.Gapšys negailėjo oponentams. Bene daugiausiai kritikos sulaukė konservatoriai – politikas nepraleido progos pašiepti jų rinkiminės kampanijos ir noriai pasakojo apie pastarosios neteiktinumą – „siekį apšmeižti oponentus“ ir „nepagrįstumą“. Tuo tarpu nuosavą kampaniją – gynė: išgirdę skaitytojo klausimą, už ką ant Darbo partijos supyko VRK, V.Gapšys tikino, kad, matyt, už skaidrią, aiškią ir stiprią rinkiminę kampaniją.

Be abejonės, kalbų apie VAE neišvengta. V.Gapšys įsitikinęs: šiuo metu visuomenėje trūksta pagrįstų diskusijų ir švietimo VAE klausimu. Pasak politiko, būtina organizuoti viešus debatus, kurių metų turėtų progą pasisakyti ir palaikantys, ir besipriešinantys VAE projektui. Tačiau, pasak V.Gapšio, pati VAE idėjos pradžia jau yra neteiktina – „pradėta neskaidriai, pagrįsta kompromatu“. Politikų kritika esamai Vyriausybei rodėsi neišsemiama – anot jų, šioji spėjo sužlugdyti dar nė nepradėtą projektą ir kaip jiems tai pavyko politikai tikino nesuvokią.

Konferencijos pabaigoje V.Gapšys ir K.Daukšys pristatė savo tikslus, jei Darbo partijai tektų formuoti Vyriausybę. Naktinių reformų naikinimas, apmąstyti veiksmai, verslo plėtra, draugiškų santykių su užsienio valstybėmis palaikymas, valstybės suvereniteto puoselėjimas ir kiti veiksniai atsirado svarbiausių Darbo partijos uždavinių atsidūrus valdžioje sąraše.

Daugiau K.Daukšio ir V.Gapšio atsakymų į 15min.lt skaitytojų atsakymų į klausimus galite išgirsti peržiūrėję vaizdo įrašą.

VIDEO: Vytautas Gapšys ir Kęstutis Daukšys - paskutinėje konferencijoje prieš rinkimus

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min