Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„15min.lt“ žurnalistas tapo konkurso „Šiuolaikinio kario portretas“ laureatu

Apdovanojamas „15min.lt“ žurnalistas Andrius Vaitkevičius
Alfredo Pliadžio nuotr. / Apdovanojamas „15min.lt“ žurnalistas Andrius Vaitkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerijoje vyko konkurso „Šiuolaikinio kario portretas“ laureatų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonija. Vienu iš konkurso laureatu tapo ir „15min.lt“ žurnalistas Andrius Vaitkevičius.

Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad konkursui buvo pateikta daugiau nei 20 kūrinių spaudos ir vaizdo kategorijose. Darbus  vertino šešių asmenų komisija sudaryta iš konkursą organizuojančių institucijų atstovų: Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Krašto apsaugos ministerijos. Darbai vertinti atsižvelgiant į kūrybiškumą, originalumą, teksto kalbą.

Aktyviausiai konkurse dalyvavo spaudos ir interneto žiniasklaidos atstovai. Laureatus pasveikino krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius,  Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotoja Audronė Nugaraitė ir kiti svečiai.

Pirmoji vieta spaudos kategorijoje paskirta „Alytaus naujienų“ žurnalistei Aldonai Kudzienei už straipsnį „Karys ir be uniformos yra karys“. Autorė – nenuilstanti Lietuvos kariuomenės savanorių propaguotoja, jau ne pirmą kartą tampanti šio konkurso laureate. Savanoriavimo tema – labai aktuali, jautri, nes žmogus Tėvynės gynybos labui aukoja laiką, kuris gal būtų skirtas šeimai, mokslui ar laisvalaikiui.

Antroji vieta spaudos kategorijoje skirta Lietuvos kariuomenės karininkui, tarnavusiam Goro provincijos atkūrimo grupėje, Afganistane kapitonui Dariui Toleikiui už straipsnį-pokalbį su Tarptautinėje taikos palaikymo misijoje tarnaujančia karininke „Afganistane tarnaujančiai karininkei iš Palangos Lietuvą primena sauja pajūrio smėlio“, publikuotą dienraštyje „Vakarų ekspresas“.

Spaudos kategorijoje trečioji vieta atiteko interneto portalo 15min.lt žurnalistui Andriui Vaitkevičiui už straipsnį „Pasakojimas apie talibų siaubą – motociklais Afganistane skrajojantys lietuviai“. Autorius savo straipsnyje sukuria tam tikrą intrigą apie Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgų karius ir per ją atskleidžia elitinių karių bebaimiškumą, greitą orientaciją, patriotiškumą, pagarbą istorijai ir sugebėjimą valdyti įvairias technikos priemones.

Spaudos kategorijoje komisija nusprendė skirti ir paskatinamąją premiją Gediminui Simniškiui už publikaciją „Jonvabaliai tarp saulės ir mėnulio“, publikuotą interneto portale bernardinai.lt. Statybos inžinierius-konstruktorius ir laisvalaikiu grojantis bosine gitara keliose žymiose Lietuvos grupėse Gediminas Simniškis, dirbdamas Afganistano Goro provincijoje sukūrė publikaciją, kurioje pasidalina ir pasakoja apie kolektyvinį Lietuvos karių portretą ekstremaliomis taikdarių Afganistane sąlygomis.

Vaizdo kūrinių kategorijoje geriausiu darbu pripažintas „DelfiTV“ kūrybinės grupės – Egidijaus Jurgelionio, Svajūno Ablingio ir Aleksandro Zaikino – vaizdo apybraiža „Garbės sargybos kuopa: mes nesame manekenai“.

15min.lt žurnalistas laureatu yra tapęs ir anksčiau

Konkursas „Šiuolaikinio kario portretas“ vyksta kasmet nuo 2006 m. Jame kviečiami dalyvauti ne tik žiniasklaidos atstovai, bet ir visi besidomintys Lietuvos kariuomene – rašantys ir kuriantys garso ir vaizdo medžiagą. Svarbiausia, kad ši medžiaga atitiktų konkurso tematiką ir būtų publikuota viešai.

Praėjusiais metais konkursui buvo pateikta beveik 40 kūrinių spaudos, garso ir vaizdo kategorijose. Aktyviausiai konkurse dalyvavo spaudos ir interneto žiniasklaidos atstovai. Pirmoji vieta spaudos kategorijoje paskirta internetinio portalo „Delfi“ žurnalistei Eglei Digrytei už publikaciją „Mėnulio šalies kariai“, antroji vieta spaudos kategorijoje skirta „Alytaus naujienų“ žurnalistei Linai Tumasonienei už straipsnį „Garbę galima prarasti tik vieną kartą“, trečioji vieta atiteko Kristinai Chlynovai už straipsnį „Lietuviškos rožės Kabulo dulkėse“ publikuotame žurnale „Moteris“. Paskatinamoji premija įteikta karo psichologui kapitonui Andriui Jurgaičiui už rašinį „Karo psichologija: realybė, iššūkiai, Afganistanas“. Vaizdo ir garso kūrinių kategorijoje geriausiu darbu pripažintas operatoriaus jaunesniojo seržanto Luko Kalvaičio ciklas „Kariai sveikina Lietuvą jos vardo tūkstantmečio proga“.

2009 metais konkursui 27 autoriai pateikė 51 darbą. Pirmoji vieta spaudos kategorijoje skirta apskrities ir miesto dienraščio „Šiaulių kraštas“ žurnalistei Živilei Kavaliauskaitei už straipsnį „Karo lakūnas jausmų nesigėdija“. Antroji vieta – savaitraščio „Šeimininkė“ žurnalistei Jolantai Kažemėkaitytei už straipsnį „Esi, kuo nusipelnei būti – net generole“. Trečioji vieta – apskrities ir miesto laikraščio „Alytaus naujienos“ žurnalistei Aldonai Kudzienei už straipsnį „Kareivis turi norėti kariauti“.

Televizijos ir interneto žiniasklaidos kategorijoje komisija skyrė dvi pirmąsias vietas. Jos skirtos Jauniui Matoniui už video miniatiūrą „Package from LT“ („Siuntinys iš Lietuvos“) ir Ilonai Skujaitei su Domantu Vildžiūnu sukūrus dokumentinę apybraižą „Tadas – ledlaužis“.

2008 m. konkurse dalyvavo 18 autorių, jie pateikė 25 publikacijas. Pirmosios vietos nugalėtoja buvo paskelbta Vilma Jankienė („Aviacijos pasaulis“). Taip pat prizines vietas laimėjo atsargos pulkininkas Jonas Gečas ir vyresnysis leitenantas Mindaugas Matukonis. 

2007 m. Vertinimo komisija pirmosios vietos neskyrė. Antrąja vieta įvertinti trys „Alytaus naujienų žurnalistės Aldonos Kudzienės rašiniai, trečioji vieta atiteko Andriui Vaitkevičiui. Dviem paskatinamosiomis premijomis apdovanotos žurnalistė Jurgita Činkienė, kurios rašinys „Moteriška odė šarvuočiui“ publikuota žurnale „MM“, ir Zita Kaktienė, „Šiaulių naujienose“ išspausdinusi rašinį „Savanorių vadas apie karą nesvajoja“.

2006 m. vykusiame pirmajame konkurse geriausiais autoriais buvo pripažinti Vilma Jankienė („Aviacijos pasaulis“), Denisas Nikitenko („Vakarų ekspresas“), Živilė Kavaliauskaitė („Šiaulių kraštas“) ir majoras Albertas Dusevičius, tarnavęs Afganistane.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min