Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 22d. 07:51

15min paramos iniciatyva: pasirūpinkime Lietuvos karių gerove

Kęstučio bataliono karių kasdienybė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kęstučio bataliono karių kasdienybė

Prie Lietuvos saugumo galime ir turime prisidėti kiekvienas. 15min pradeda paramos Lietuvos kariuomenei iniciatyvą ir kviečia visuomenės bei verslo atstovus prisidėti prie pilietinę pareigą garbingai atliekančių ir Lietuvos saugumą užtikrinančių karių gerovės.

Paramos iniciatyvos centre – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas, įsikūręs Tauragės rajono Sakalinės miške. Tai – arčiausiai sienos su Rusija esantis Lietuvos kariuomenės dalinys ir vienintelis batalionas, nutolęs nuo miestų.

Apie 200 profesionalių karių ir 400 šauktinių tarnauja ir gyvena bazėje, stovinčioje pačioje miško gilumoje. Ten nekursuoja viešasis transportas, todėl daug karių lieka dalinyje po darbo valandų ir savaitgaliais. Vienintelis jų laisvalaikis – šešiems šimtams karių skirta ankšta sporto salė ir nedidelė biblioteka.

15min kviečia pasirūpinti Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių gerove.

PRISIDĖKITE: Prisijunkite prie 15min paramos iniciatyvos ir kartu pasirūpinkime Kęstučio bataliono karių gerove

Paramos iniciatyvos metu surinktomis lėšomis 15min kartu su partneriais batalione įrengs dvi šiuolaikiškas erdves, skirtas karių poilsiui ir edukacijai. Naująsias bataliono erdves projektuoja dizainerė Ieva Folk, kelis šimtus knygų naujajai bataliono bibliotekai skiria leidykla „Alma littera“.

Kviečiame ir jus prisidėti prie šio projekto idėjos. Tai galite padaryti dviem būdais.

„Alma littera“ nuotr./Dovydo Pancerovo knyga „Kiborgų žemė“
„Alma littera“ nuotr./Dovydo Pancerovo knyga „Kiborgų žemė“

Pirmasis – įsigyti 15min žurnalisto Dovydo Pancerovo knygą „Kiborgų žemė“, pasakojančią apie jo keliones per revoliucijos ir karo ištiktą Ukrainą, nuotykius ir sukrėtimus karo zonose. Visas knygos pelnas bus skirtas Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui.

Antrasis būdas – paramos puslapyje portale 15min galite tiesiogiai skirti 5, 10, 20, 30 eurų ir didesnę sumą. Skiriantiems 30 ir daugiau eurų 15min dovanoja knygą „Kiborgų žemė“.

Visi surinkti pinigai bus skirti tam, kad Sakalinės miške pilietinę pareigą garbingai atliekantys ir mūsų valstybės gynybai besiruošiantys kariai turėtų visavertį ir įdomų laisvalaikį.

PRISIDĖKITE: Prisijunkite prie 15min paramos iniciatyvos ir kartu pasirūpinkime Kęstučio bataliono karių gerove

Šiandien daug kalbama apie būtinybę didinti finansavimą gynybai ir stiprinti dėmesį Lietuvos saugumui. Mes, portalas 15min, tikime, kad tai turime daryti ne tik valstybės lygiu – prie Lietuvos kariuomenės stiprinimo turime prisidėti kiekvienas. Pradėdami paramos Lietuvos kariuomenei iniciatyvą, viliamės, kad ji taps akstinu ir kitiems pilietiniams projektams kuriant Lietuvos karių gerovę ir prisidedant prie Lietuvos saugumo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dovydas Pancerovas įteikia generolui Jonui Vytautui Žukui knygą „Kiborgų žemė“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./D.Pancerovas įteikė kariuomenės vadui J.Žukui knygą „Kiborgų žemė“

15min idėją sveikina ir palaiko Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

„Labai džiugu, kad Lietuvos kariuomenė sulaukia vis didesnio visuomenės palaikymo įvairiomis formomis: nuo aktyvaus karo prievolės atlikimo iki finansinės paramos. 15min iniciatyva prisidėti prie karių gerovės kūrimo ir tarnybos sąlygų gerinimo yra labai sveikintina. Tai bus dar viena galimybė mūsų visuomenei parodyti savo rūpestį ir dėmesį kariuomenėje tarnaujantiems piliečiams. Tokiu būdu stiprėja kariuomenės ir visuomenės ryšiai stiprinant valstybės gynybą“, – sako kariuomenės vadas J.Žukas.

Šiandien, trečiadienio vakarą, portale 15min pasirodys pirmasis išsamus pasakojimas apie Sakalinės miško brolius – Kęstučio mechanizuotąjį pėstininkų batalioną, stovintį arčiausiai sienos su Rusija. Šią ir kitą savaites publikuosime nepaprastas šių karių istorijas.

PRISIDĖKITE: Prisijunkite prie 15min paramos iniciatyvos ir kartu pasirūpinkime Kęstučio bataliono karių gerove

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu Tik 15min
Interviu

Video

00:30
00:41
06:07

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min