Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 liepos 8d. 14:10

15min redakcijoje – LGBT jautrumo mokymai žurnalistikos profesionalams

15min redakcijoje – LGBT jautrumo mokymai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / 15min redakcijoje – LGBT jautrumo mokymai
Liepos 5 dieną Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL surengė LGBT jautrumo mokymus portalo 15min žurnalistams. LGL surengtų mokymų metu siekta padidinti žurnalistikos profesionalų sąmoningumą kovojant su nepageidaujamais homofobijos, bifobijos ir transfobijos reiškiniais žiniasklaidoje.

Mokymų metu žurnalistams buvo pristatytos LGL kartu su tarptautiniais „E.T.HO.S.“ projekto partneriais parengtos gairės žiniasklaidos atstovams pranešant LGBT žmogaus teisių klausimais. Žurnalistai taip pat atliko įvairias praktines užduotis ir analizavo publikacijas LGBT klausimais Lietuvos žiniasklaidoje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eglė Kuktoraitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eglė Kuktoraitė

„Džiaugiamės, kad portalas 15min ne tik tapo „Baltic Pride“ 2019 pagrindiniu informaciniu partneriu, bet ir toliau sėkmingai tęsia savo veiklą didindamas LGBT bendruomenės matomumą Lietuvoje. Esame sužavėti portalo atstovų entuziastingu noru gilinti savo žinias etiškos LGBT žmonių reprezentacijos žiniasklaidoje klausimu,“ – komentavo mokymus 15min redakcijoje vedusi Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL komunikacijos vadovė Eglė Kuktoraitė.

„Esame pirmasis žiniasklaidos kanalas Lietuvoje, atvirai išreiškęs paramą LGBT bendruomenei. Džiaugiamės, kad parodėme pavyzdį kitoms žiniasklaidoms priemonėms, jog būtina prisidėti prie žmogaus teisių puoselėjimo. Nors pasiekėme greitų teigiamų rezultatų, o „Baltic Pride“ renginiai jau baigėsi, tęsiame ypač svarbią partnerystę su LGL, tad portalas 15min ir toliau nuosekliai švies bei informuos visuomenę įvairiomis žmogaus teisių temomis. Projektas „E.T.HO.S.“ įrodo mūsų ir LGL draugystės tęstinumą“, – sako 15min rinkodaros projektų vadovas Karolis Banevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./15min redakcijoje – LGBT jautrumo mokymai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./15min redakcijoje – LGBT jautrumo mokymai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./15min redakcijoje – LGBT jautrumo mokymai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./15min redakcijoje – LGBT jautrumo mokymai

Projektu „E.T.HO.S.“ siekiama didinti žurnalistų ir žurnalistikos studentų sąmoningumą apie LGBT žmonių reprezentaciją žiniasklaidoje bei didinti politikų ir sprendimų priėmėjų informuotumą apie homofobijos, bifobijos ir transfobijos reiškinius. Projekto veiklų kontekste parengtos gairės žiniasklaidos atstovams pranešant LGBT žmogaus teisių klausimais, organizuoti mokymai žurnalistams ir žurnalistikos studentams Lietuvoje, Graikijoje ir Kroatijoje, vykdomos sąmoningumo didinimo ir LGBT žmogaus teisių advokacijos veiklos.

Mokymai organizuoti įgyvendinant Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis finansuojamą projektą „Pasipriešinti transfobiniams, homofobiniams ir bifobiniams stereotipams per geresnį reprezentavimą žiniasklaidoje“ („E.T.HO.S.“).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min