Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 2d. 06:16

15min rekomenduoja: žalias festivalis „Birštono Gryn Parkas“

Nemokamas dienraštis „15min“ rekomenduoja savaitgalį pabėgti į Birštoną, kur balandžio 3-5 dienomis vyks pirmasis mažųjų meno formų festivalis „Birštono Gryn Parkas“. Jo organizatoriai pabrėžia, kad renginys – draugiškas aplinkai: festivalio dalyvių kūriniai atkreipia dėmesį į unikalią Birštono gamtą.

Tris dienas vyksiančiame renginyje debiutuos du spektakliai. Vienas jų – šokio monospektaklis „...tai didžiulė paslaptis...“ – europinė premjera, kurią pristato vienas žymiausių šiuolaikinio šokio meistrų choreografas Palle Granhøjus ir multiinstrumentalistė, kompozitorė ir atlikėja Anne Eisensee. Antroji premjera – kauniečių menininkų įkurto „Psilikono teatro“ spektaklis „Širdies riksmas“, sukurtas specialiai Birštono festivaliui. Pasak „Psilikono teatro“ įkūrėjos Auksės Petrulienės, „Širdies riksmo“ scenarijų įkvėpė lietuviškos meilės legendos – nuo Birutės ir Kęstučio iki sovietmečio meilės istorijų. Birštono festivalyje jos atgims 50 min. trukmės audiovizualiniu meno kūriniu, tyrinėjančiu geismą, žmogaus nuogybę ir jo socialinį rūbą.

Festivalio programoje bus ir svečių iš užsienio: austrų duetas Karin Schäfer Figuren Theater žiūrovams pristatys lėlių spektaklį „Du kartus gyveno“, o lenko S.Jaraczo teatras – monospektaklį tik suaugusiems „Nižynskis“.

Į „Birštono Gryn Parką“ atvykstantis aktorius bei režisierius Benas Šarka paruošė monospektaklį „Kiaurai“ pagal W.Shakespeare‘o dramą „Karalius Lyras“. Dar vieną projektą, skirtą džiazo mylėtojams, festivalyje pristatys džiazistas Kęstutis Vaiginis kartu su Mariumi Aleksa, Joonas Haavisto (Suomija) ir Fulvio Buccafusco (Italija). Mėgstantys šokių muziką bus laukiami vėlyvą šeštadienio vakarą festivalio afterparty, kur susirinkusiuosius linksmins DJ Alko ir DJ Trick.

Tai dar ne viskas: į šeimą orientuotoje festivalio programoje vieną pagrindinių dalių sudaro renginiai vaikams. Birštono bibliotekoje aktorė Aušra Pukelytė su sūnumi Augustu kvies į Pasakų svetainę. Sekmadienio popietę vaikai galės mokytis džiazuoti mušamaisiais instrumentais kartu su multiinstrumentalistu Tomu Dobrovolskiu. Greta kultūrinės programos viso festivalio metu vyks įvairios akcijos, propaguojančios ekologiją: dviratininkų žygis, medelių sodinimas, senų daiktų „renovavimas“ ir pan. Detali festivalio programa skelbiama www.grynparkas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min