Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 15d. 09:43

15min skaitytojai Tyrimų skyriui padovanojo būsimą žurnalistę

15min Tyrimų skyrius.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / 15min Tyrimų skyrius.

Prieš pusę metų 15min pakvietė savo skaitytojus prisijungti prie iniciatyvos „Palaikyk tiesą“, kurios tikslas – prisidėti prie tiriamosios žurnalistikos augimo Lietuvoje. Skaitytojai tai galėjo padaryti keliais būdais: skleisdami tiesą paprastu būdu – dalydamiesi mūsų tyrimais, pranešdami apie korupcijos atvejus mūsų žurnalistams arba simboliškai – pirkdami „Palaikyk tiesą“ atributiką. Visas už suvenyrus gautas lėšas 15min pažadėjo skirti tiriamosios žurnalistikos auginimui Lietuvoje.

Portalas 15min už suvenyrus surinktus pinigus investuos į būsimų žurnalistų ugdymą. Gegužės 11 d. prie 15min Tyrimų skyriaus prisijungė būsima žurnalistė Kornelija Ukolovaitė. Už pinigus, kuriuos pirkdami suvenyrus skyrė 15min skaitytojai, Kornelija vasarą praleis 15min redakcijoje dirbdama, padėdama Tyrimų skyriui ir besimokydama iš savo amato profesionalų.

„Labai dėkoju visiems, kas parėmė šią 15min iniciatyvą. Visi drauge galime prisidėti prie naujosios žurnalistų kartos ugdymo. Pirmą kartą į Tyrimų skyrių priimame jauną žmogų, kuris savo ateitį sieja būtent su žurnalistiniais tyrimais. Matau, su kokiu užsidegimu Kornelija žiūri į šį darbą. Tikiuosi, po poros mėnesių Tyrimų skyriuje tas užsidegimas nė kiek nenublės, o mes pasistengsime Kornelijai perduoti kuo daugiau savo patirties“, – sako Tyrimų skyriaus vadovas Šarūnas Černiauskas.

Balandžio pabaigoje Kornelija pabaigė pirmąjį kursą Minerva Schools at KGI – amerikietiškoje laisvųjų menų (liberal arts) programoje, pritraukiančioje studentus iš daugiau nei 60 skirtingų šalių.

„Tyrimų skyriaus veiklą stebiu beveik nuo pat jo įsikūrimo ir negaliu nesižavėti tuo, ką jie daro. Apie žurnalistiką kaip galimą karjeros kelią galvoju jau seniai, todėl pati kreipiausi dėl praktikos galimybės 15min Tyrimų skyriuje. Labai džiaugiuosi, kad pelniau jų pasitikėjimą bei gavau tokią puikią galimybę išbandyti tiriamąją žurnalistiką pas geriausius Lietuvoje“, – teigia K.Ukolovaitė.

Tyrimų skyrius bendradarbiauja su dviem pasaulinio garso organizacijomis – daugybę politinės korupcijos bei tarptautinio nusikalstamumo atvejų išaiškinusiu „Organized Crime and Corruption Reporting Project“ bei „International Consortium of Investigative Journalists“, kuris pasaulį sudrebino tokiomis istorijomis kaip „Paradise Papers“ ir Pulitzerio premiją laimėjusiu „Panama Papers“ tyrimu.

Naujienų portalas 15min – inovatyvus patikimos žiniasklaidos kanalas, kurio misija kurti visuomenės gerovei, prisidėti prie geresnio ir teisingesnio pasaulio kūrimo. Šiemet nepriklausomos tyrimų agentūros RAIT atlikto tyrimo duomenimis, 15min įvardinamas kaip daugiausia gilių žurnalistinių tyrimų atliekantis portalas Lietuvoje. 15min žurnalistai už tyrimus ir analitines publikacijas yra nuolat įvertinami tiek nacionaliniais, tiek tarptautiniais apdovanojimais.

15min priklauso didžiausiai Baltijos šalyse žiniasklaidos grupei „Eesti Meedia“. Pagrindinė grupės veikla Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje – žiniasklaidos ir skelbimų portalų, televizijos, radijo, leidybos ir kiti verslai.

Lietuvoje grupei kartu su 15min portalu priklauso naujienų agentūra BNS ir skelbimų portalus aruodas.lt, autoplius.lt, skelbiu.lt, cvbankas.lt bei kitus valdanti „Diginet LTU“ grupė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:21
02:27
02:07

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min