Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 8d. 09:01

Koalicijos partneriai jau rado pamainą ministrams – nebeliks G.Surplio, R.Masiulio, E.Misiūno ir R.Karoblio

Koaliciją subūrusių partijų atstovai sako turintys kandidatus vadovauti Žemės ūkio, Susisiekimo, Vidaus reikalų ir Krašto apsaugos ministerijoms, tad dabartiniams ministrams – Giedriui Surpliui, Rokui Masiuliui, Eimučiui Misiūnui ir Raimundui Karobliui – greičiausiai teks ieškotis naujų karjeros galimybių.

Pirmadienį 15min studijoje viešėjęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Remigijus Žemaitaitis teigė į krašto apsaugos ministro postą turintis du kandidatus.

„Yra du kandidatai, yra premjerui abudu pateikti. Manau, kitą savaitę, kada bus tvirtinama nauja Vyriausybė ir Vyriausybės programa, bus patvirtintas ir ministras“, – reiškė viltį jis ir dėkojo krašto apsaugos ministro pareigas einančiam R.Karobliui. R.Žemaitaičio manymu, jam turėtų būti patikėtas ambasadoriaus darbas.

Vienas „tvarkiečių“ kandidatas į ministrus, kaip nurodė partijos pirmininkas, yra Seimo narys, kitas – iš pašalės, bet abu esą gerai vertinami visuomenės.

„Tai yra žmonės, kurie gerai reitinguojami ir vertinami Lietuvos visuomenės, kurie turi patirtį tiek tarptautinėje rinkoje, tiek vidaus politiniame gyvenime, turintys gerą visuomenės palaikymą [...]“, – kalbėjo politikas.

Kandidatų vadovauti Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijoms, kaip nurodė Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovė Rita Tamašunienė, partija „labai neieško“, bet esą turi ką pasiūlyti.

„Mes taip labai jau neieškome. Yra po kelis kandidatus, turime ką pasiūlyti. Šiandien [kandidatų] negalėsiu konkretizuoti. Mūsų partijos aukščiausia taryba tokius dalykus derina pagal partijos statutą. Bet tie žmonės yra [...]“, – patikino Seimo narė.

LLRA-KŠS pirmininkas Valdemaras Tomaševskis BNS vylėsi, kad antradienį premjerui galės pristatyti kandidatus į ministrus, kurių ne visi – partiniai.

Žemės ūkio ministro kėdė matuojama „socialdarbiečių“ frakcijos Seime seniūnui Andriui Palioniui. Šią atsakomybę patikėti jam, anot partijos lyderio Gedimino Kirkilo, būtų logiška.

„Manau, mes prezidiume spręsim, bet Andrius Palionis, mano požiūriu, labai tinkama kandidatūra“, – teigė G.Kirkilas.

„Aš manau apskritai kiekvienam politikui, jeigu jis ilgam ruošiasi būti politikoje, reikia būti vykdomojoje valdžioje – bent kažkokį laiką tas išmėginimas yra svarbus. Po to tas parlamentaras grįžęs į parlamentą, pradeda suprasti, kas yra vykdomoji valdžia“, – dėstė buvęs premjeras bei krašto apsaugos ministras.

G.Kirkilas kartu su koalicijos bendražygiais 15min studijoje taip pat aptarė, kaip vyko koalicinės derybos, kodėl „socialdarbiečiai“ liko be Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kokios antikorupcinės iniciatyvos galėtų virsti realybe ir kokio sprendimo – tęs darbą ar atsistatydins – tikimasi iš premjero Sauliaus Skvernelio.

Transliacija iš studijos:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min