Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 03 14, 15:15 Atnaujinta 2019 03 15, 14:17

R.Šimašius ir A.Zuokas prieš antrą Vilniaus mero rinkimų turą: susitarti sekasi sunkiai

Vienas kitam simpatijų nedemonstruojantys kandidatai į Vilniaus miesto merus Remigijus Šimašius ir Artūras Zuokas 15min studijoje komplimentais nesižarstė. Abu turi vienas kitam priekaištų ir kaltinimų, linkę nenusileisti ir nepripažinti savo klaidų, bent jau daugumos iš jų. Ir turbūt abu giliai viduje žino, kad dirbti kartu po rinkimų jiems nepavyks, kad ir kuris iš jų taps sostinės meru.
Remigijus Šimašius ir Artūras Zuokas
Remigijus Šimašius ir Artūras Zuokas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ar rinkiminė agitacija yra mūšis? Kokias gerąsias ir kokias blogąsias savybes per šią kampaniją vienas kitame įžvelgė kandidatai? Ar ne laikas kalbėtis apie bendrus darbus, užuot vienas kitą kaltinus seniai ar nelabai seniai padarytomis klaidomis?

Apie tai ir dar daugiau kalbėjomės15min studijoje.

Senų nuomonių priminimas džiugina

Rinkiminė kampanija, ypač prieš antrąjį turą, Vilniuje buvo ypač intensyvi ir karšta. Socialiniuose tinkluose pasipylė daugybė priminimų apie buvusias A.Zuoko nuodėmes, tačiau R.Šimašius sako, kad nei jis, nei jo komandos nariai su tuo nėra susiję.

„Aš esu pozityviai nustebęs, kad žmonės nusprendė atgaivinti atmintį. Mano kompanija visą laiką orientuota į tai, ką aš žadu vilniečiams, ką pavyko padaryti, ką galima geriau. Bet tai, ką matau, įvyko didelis atminties atgaivinimas, kur man pačiam buvo naujienų, pamačiau ištraukas iš V.Adamkaus knygos, buvau užmiršęs tai, knygos atidžiai neperskaičiau. Tas atminties atgaivinimas visai neblogą efektą turėjo, bet tai ne mano štabo reikalas“, – kalbėjo dabartinis Vilniaus vadovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius, Violeta Grigaliūnaitė, Artūras Zuokas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius, Violeta Grigaliūnaitė, Artūras Zuokas

Tačiau pats A.Zuokas tikina, kad gyvai bendraudamas su žmonėmis jis tokių priekaištų ir priminimų apie praeitį negirdėjo: „Ši rinkimų kampanija man patiko. Nors dažnai būna sunkios, varginančios, ši buvo tokia natūrali. Gyvenau daugelyje seniūnijų, susitikinėjau su žmonėmis, ateidavo jie pas mane, kaip pas kaimyną. Tai buvo toks aiškus, betarpiškas kontaktas. Aš net sąmoningai provokuodavau pakalbėti apie praeitį, bet žmonėms neįdomu. Kas gal pamiršo, kam tai nėra svarbu. Bet svarbiausia kritinis mąstymas, negalima ištraukti vieną faktą, apeiti detales ir pateikti, tai spekuliacija, šiais laikais tai vadinama fake news.“

R.Šimašius įsitikinęs, kad jam pavyks įrodyti, jog A.Zuokas gavo 724 tūkst. eurų kyšį iš bendrovės „Veolia“, tačiau pastarasis tikisi už šmeižtą pasodinti patį R.Šimašių į teisiamųjų suolą.

Taip pat A.Zuokas priminė, kad rengiant sutartį su tuometine „Dalkia“ dėl Vilniaus šilumos ūkio nuomos, R.Šimašius irgi buvo tarybos narys ir balsavo už tą sutartį. Pastarasis tai pavadino viena didžiųjų savo klaidų.

Nesikraustys gyventi

Kaip savo apsilankymų skirtinguose miesto rajonuose rezultatą A.Zuokas vardijo pastebėtas problemas, tarkim, automobilių aikštelių trūkumą, tą jis įtraukė į savo programą – kompleksiškai tvarkyti daugiabučių kiemus ir visus gyvenamuosius rajonus. Taip pat vaikų žaidimų aikštelės, apšvietimas ir t.t.

R.Šimašius sako, kad šitas ir kitas miesto problemas ir taip gerai žino, tam jam nebūtina kraustytis kažkur kad ir trumpam pagyventi. O dalis tų problemų jau sprendžiama – ir pėsčiųjų takai klojami iš naujo, ir įvažiavimai į kiemus asfaltuoja, ir žalieji koriai automobiliams jau pradėti įrenginėti.

A.Zuokas žada, kad ir tapęs meru vis kraustysis iš vieno miesto rajono į kitą, toliau būdamas kaimynų visiems miestiečiams. Tačiau R.Šimašius tokiu keliu eiti nenusiteikęs – jis teigė besidžiaugiąs gyvenimu su šeima, o sužinoti apie konkrečias miestiečių problemas savivaldybei padeda seniūnų, kitų seniūnijų darbuotojų tinklas, seniūnaičiai. Iš jų surinkus duomenis apie problemas paskui sprendžiama, kur pirmiausia reikia pradėti remonto darbus.

Išsiskyrė kandidatų nuomonė ir dėl Krantinės arkos – garsiojo „vamzdžio“ Neries krantinėje. R.Šimašius teigė, kad ši skulptūra pradėjo kelti kur kas mažiau klausimų, kai pati krantinė buvo sutvarkyta, todėl ir ateityje ji turėtų likti savo vietoje, nors tikino nesąs prie jos prisirišęs. A.Zuokas sako, kad ji nebetiks, kai pagal jo turimą projektą bus atgaivintos krantinės, jose atsiras daugiau laiptelių, terasų, kavinių. Tad ją galima bus perkelti.

Kas bus administracijos direktorius, jeigu taps meru, A.Zuokas neatskleidžia, jo teigimu, yra net kelios kandidatūros. R.Šimašius tikina, kad šiose pareigose išliks P.Poderskis.

R.Šimašius jau yra atskleidęs, kad jo rinkiminė kampanija kainavo 84,9 tūkst. eurų, tačiau su visos komandos išlaidomis suma bus kiek didesnė. A.Zuokas sako kol kas galutinės sumos nežinantis, bet tai bus apie 60-70 tūkst. eurų, nes esą brangių priemonių nenaudojo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min