Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 balandžio 3d. 10:25

Aplinkos ministru paskirtas K.Mažeika medžioklės kultūros siūlo mokytis iš Afrikos

15min studijoje – paskirtas aplinkos ministras Kęstutis Mažeika
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / 15min studijoje – paskirtas aplinkos ministras Kęstutis Mažeika
„Tai, ką daro Afrika, reikėtų pasimokyti daugeliui. Juo labiau, medžioklė Afrikoje prisidėjo prie nemažai rūšių išlikimo ir išsaugojimo, ypatingai prie nykstančių rūšių“, – klausiamas apie medžioklę Afrikos žemyne trečiadienį 15min studijoje kalbėjo paskirtas, bet dar neprisiekęs naujasis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Jis komentavo virtualioje erdvėje paviešintus lietuvių įspūdžius iš kelionės į Afriką ir nuotraukas, kuriose – sumedžiotos antilopės, žirafa, gepardas.

Teigdamas, kad Afrikos ekonomika paremta turizmu ir patraukliomis pramogomis, tokiomis kaip medžioklė, K.Mažeika aiškino, kad lietuviai svetur elgėsi neetiškai.

„Mačiau ir aš tuos straipsnius, ir tas nuotraukas. Tikrai nėra etiška. Lygiai taip pat galiu įvertini ir tas nuotraukas, kurios yra su sugautomis žuvimis, kur jos lyg turėtų neršti, nešti moralinę naudą žvejams, – kalbėjo politikas. – Kai kuriais atvejais reikia daugiau kultūros, reikia būti etišku, reikia gerbti tiek tą žuvį, tiek tą žvėrį. Tausojantis vartojimas turėtų būti pirmoje vietoje.“

Aplinkos ministru paskirtas K.Mažeika – ir pats medžiotojas. Jis priklauso būreliui „Karkliniai“, bet 15min studijoje teigė, kad narystę artimiausiu metu suspenduos.

Aplinkos ministerija be nuolatinio vadovo veikia keturis mėnesius.

Ministerija, galima pasakyti, yra nukraujavusi.

„Ministerija, galima pasakyti, yra nukraujavusi. Laikas be ministro davė tam tikrų rezultatų, išryškėjo kai kurios problemos, kadrų kaita, netekimas viceministrų. Buvo du, dabar iš viso liko tik vienas. Atsakomybės, kurios laukia, tikrai bus didelių iššūkių“, – aiškino K.Mažeika.

Jis išreiškė viltį, kad vienintelė šiuo metu ministerijoje likusi viceministrė Rėda Brandišauskienė ir toliau tęs darbus, o kitus du viceministrus K.Mažeika pažadėjo pristatyti per dvi – tris savaites.

„Turbūt žmonės turi būti bent kažkiek praktiškai paragavę tų sričių, kurias jie kuruos. Neatmetu galimybės, kad gyvąją gamtą, miškų sektorių turėtų kuruoti, neatmetu galimybės, su miškų sektoriumi susijęs, išsilavinimą bent jau turintis asmuo“, – aiškino politikas.

Kalbėdamas apie viceministrą, dirbsiantį su atliekų sektoriumi, K.Mažeika tikino, kad čia svarbios teisinės žinios.

Komandą politikas teigė derinsiantis ir su premjeru Sauliumi Skverneliu ir su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija Seime, kuriai ir pats priklauso.

Pirmieji K.Mažeikos, kaip aplinkos ministro, išskirti darbai – urėdijų reformos tęstinumas, miškų sektoriaus prioritetizavimas.

„Turime suvaldyti miškų kirtimą, turime suvaldyti medienos eksportą, įvertinti perdirbimo galimybes. Lygiagrečiai – saugoti mišką, šviesti žmones“, – dėstė jis.

Visas pokalbis – įraše žemiau:

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretą dėl K.Mažeikos skyrimo aplinkos ministru pasirašė trečiadienį. Jis ministerijoje darbą pradės kitą savaitę, antradienį, o to kai prisieks Seime.

36-erių K.Mažeika yra žemės ūkio mokslų daktaras, išsilavinimą įgijo Lietuvos veterinarijos akademijoje. Šįmet dalyvavo savivaldos rinkimuose į Marijampolės merus, tačiau nesėkmingai.

Iki šiol Seime K.Mažeika ėjo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pareigas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min