Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 8d. 12:04

15min studijoje – pokalbis apie tai, ką Vaiko teisių tarnybai pavyko nuveikti per metus ir kokie laukia pokyčiai

Siekant sukurti nepertraukiamai veikiančią vaiko teisių apsaugos sistemą, nuo 2018 m. liepos 1 d. įsigaliojo nauja, mažųjų interesus labiau apsauganti vaiko teisių apsaugos sistema. Jau metus laiko Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai tapo pavaldūs visų Lietuvos savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyriai, kurie dirba pagal vienodus standartus.

Naujai įkurtos tarnybos tikslas buvo užtikrinti vienodos praktikos, apsaugant ir ginant vaiko teises bei teisėtus interesus, formavimąsi ir taikymą valstybėje, savalaikį reagavimą į vaiko teisių pažeidimus ir operatyvų sprendimų priėmimą.

SADM (toliau – Tarnyba) duomenimis, nuo 2018 m. liepos 1 d. iki 2019 m. liepos 1 d. yra 675 atvejai, kai buvo nustatytas pirmas grėsmės vaikui lygis, šiuo metu jau yra užbaigtas jų vadybos procesas, nes šeima pajėgi savarankiškai užtikrinti vaiko teises ir teisėtus interesus.

Apie tai, kokie buvo pirmieji darbo metai, su kokiais iššūkiais susidurta ir kokie pasikeitimai laukia vaiko teisės apsaugos įstatyme nuo kitų metų pradžios, 15min studijoje kalbamės su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktore Alina Jakavoniene.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min