Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15min.lt konferencijoje – grupės „Junior“ lyderė Rosita (nuotraukos, video)

Rosita Paulauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rosita Paulauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Po ilgos pertraukos į Lietuvos sceną grįžo legendinė grupė „Junior“, kuri bandys savo dainomis ir koncertais pavergti ir šiuolaikinę publiką.

Grupės lyderė Rosita sutiko atvirai atsakyti į 15min.lt skaitytojų klausimus apie sugrįžimą, Lietuvos sceną, provokacijas, krizes, asmeninį gyvenimą ir dar daugiau.

– Kas paskatino jus grįžti į sceną??? (Vaidas) Rosita, kaip pavyko susiburti atgal, t. y. įkalbinti grupės narius atkurti „Junior“? Kas tokio įvyko?  (Daniel)

– Mes net neplanovome ir net nebuvo tokių minčių, nebandėme įrašyti dainų. Grįžimas buvo spontaniškas – prieš pusmetį įvyko Bendžių jubiliejinis koncertas, į kurį mes buvome pakviesti. Jausmas, kai žmonių minia prieš tave atsistoja, yra nuostabus. Man pirmai kilo mintis atkurti grupę. Mintarės net nereikėjo įkalbinėti, Andrius truputį abejojo, nes esame suaugę žmonės, turintys šeimas. Bet mes nusprendėme, kad esame pasiruošę bristi į tą pačią upę.

– Kai grupė „Junior“ iširo, buvo aiškinama, kad tai nutiko dėl ekonominės krizės. Kaip čia nutiko, kad per tikriausiai dar didesnę ekonominę krizę jūs vėl prisikėlėte? Jūs priklausomi nuo krizių? (Giedrius)

– Mes patys juokėmės, kad visada pataikome į tokį momentą. Tada mes buvome išlepinti situacijos, galėjome daryti didžiules incesticijas į grupę. Kai to nebegalėjome daryti, nusprendėme išeiti pakėlę galvas. O šį kartą suveikė emocijos. Mūsų gerbėjai supras, kad mes nebegalėsime tiek investuoti, kiek prieš dešimt metų, bet galbūt rasime kitų kampų, kaip patenkinti savo klausytoją.

VIDEO: 15min lt konferencijoje „Junior“ lyderė Rosita

– Ar į „Junior“ grįžai, nes kitur neuždirbi daug pinigų? (Saulius)

– Normalu, kad to paklausė. Iš tikrųjų būkite realistai: nė vienas muzikantas šiais laikais negyvena iš savo muzikos. Mums tai hobis, gražūs prisiminimai. Rytais mes keliamės, einame į darbą, grįžę namo mes rūpinamės savo šeima. Šiuo atveju pinigai neturi jokios vertės – gali būti ir tokių momentų, kai patys investuosime daugiau nei gausime. Dar porą mėnesių tęsis motinystės atostogos,  bet jau dabar esu gavusi porą darbo pasiūlymų. Esu dirbusi rinkodaros srityje ir toliau ketinu tęsti veiklą joje.

– Ar pameni, kodėl jūsų grupė pasivadino „Junior“? Ir ar manote, kad šis pavadinimas jums dar tinka? (Gedas)

– Aš manau, kad pavadinimas nelabai tinka, bet mes grįžtame su sena vėliava, mūsų senos dainos yra žinomos. Aš nemanau, kad mes jį keisime. Yra labai didelis įdirbis į šį vardą. Mes  buvome lyg grupės XXL vaikai, vėliau supratome, kad mums sekasi geriau, todėl atsisakėme XXL pavadinimo ir tapome „Junior“.

– Jūsų grupė į istoriją pateko kaip viena pirmųjų, savo koncertuose naudojusių visokius specialiuosius efektus. Ar nežadate grįžti prie ištakų – o gal pakeitėte įvaizdį? (Rimas) 

– Visi supranta, kad tai mūsų pasirodymuose kainavo brangiausiai. Galbūt mes tai ir naudosime, bet tai yra pereitas etapas. Mes nesame tokie, kokie buvome. Mes stengsimės nustebinti ir dabar, tik kitaip.

– Rosita, koks jausmas buvo po ilgos pertraukos vėl lipti į sceną? (Raminta)

– Nerealus jausmas, to neįmanoma papasakoti. To manęs visi draugai klausinėjo. Prieš lipant į sceną nedrebėjo rankos ir kojos, bet pirmą kartą išėjus į sceną vos mikrofonas neiškrito, kai visa salė atsistojo. Buvau kaip ne savo kailyje, nežinojau, kaip atsidėkoti publikai.

– Kai buvau paauglė, jūsų muzika buvo mano muzika. Tačiau praėjo daug metų, skonis pasikeitė, muzika Lietuvoje irgi – šiandien jūsų atliekama muzika, nors man ir skauda širdį, jau nebėra mano... Ar nebijote, kad sugrįžimu galite sugriauti legendą apie save? (Saulė)

– Nuomonių buvo daug ir visokiausių, 50 procentų sakė, jog esame šaunuoliai, kad grįžtame. Mums prireiks sėkmės ir didelio darbo. Mes dirbsime 100 procentų ir tikimės, kad mūsų klausytojas tai įvertins. Tikiuosi, kad viskas bus gerai.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Rosita Paulauskaitė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Rosita Paulauskaitė

– Kada muzikantu būti buvo geriau: prieš dešimt metų ar dabar? (Dainė)

– Faktas, kad prieš 10 metų, nes dabar Lietuvoje kas antras dainuoja ir lipa į sceną. Tarp daugelio muzikantų lengva pasiklysti. Dabar norint stovėti scenoje reikia įdėti 100 kartų daugiau. Anksčiau kur nors galėjome pasimuliuoti, pasinauododami pirotechnika, o dabar galime stipriai susigadinti reputaciją tai darydami.

– Sveiki, smagu kad grįžot. :) Norėčiau paklausti, ar sulauksim tokių panašių dainų kaip „Reivo šalis“, „Tavo praeitis“? Jos tikrai buvo užvedančios :) Beje, gal „trance“ stilių bandysite? (Fanas)

– Aš manau, kad tokių dainų kaip „Reivo šalis“ nebebus, tokių nebereikia. Nors man jau 31 metai, nuo muzikos nesu atsilikusi ir suprantu, kas dabar yra grojama. Bus daug romantikos, juk „Junior“ groja apie meilę. Pirma mūsų grįžimo daina daug kam sukėlė šoką. Manau, bus visko, įvairiausių stilių dainų. Naujausia daina bus „dream dance“ stiliaus.

– „Junior“ buvo suburti su XXL vėliava, nes vadinosi „XXL Junior“, o tik paskui tapo „Junior“. O ką dabar veikia jūsų krikštatėviai XXL? (Vovka)

– Galbūt ir jiems reikėtų pagalvoti apie sugrįžimą? Jie pasirodė „Cactus pro“ koncerte. Kieša nėra atitolęs nuo muzikos, vis dar vaikšto su nutįsusiomis kelnėmis. Ilja darė mūsų naujausią fotosesiją. Dar vienas grupės narys yra išvažiavęs gyventi į užsienį. Mes iki šiol su jais bendraujame, semiamės iš jų minčių.

– Kada pasirodys jūsų naujasis albumas? (X)

– Mes įrašinėjame antrą dainą ir tam dar reikia laiko, nesinori prikepti dainų. Gerbėjų klubo pageidavimu planuojame išleisti geriausių senų dainų albumą.

– Daina „Mes nutrauksime tylą“ nebloga, bet klipas idiotiškas, įstrigo tik nuolat kaišiojama L.Karaliaus nuotrauka. Čia jo reklama ar kas buvo? (Eglė)

– Čia reklamos niekam nepadarėme – išsakėme tai, kas dabar vyksta. Turėjome naudoti tokius vaizdus, kurie sukeltų įvairių nuomonių. Šitas klipas labai gerai atspindi šių dienų realijas, ten buvo ir daugiau politikų nuotraukų, klipo žymiai gilesnė mintis.

– Jūsų dainos „Mes nutrauksime tylą“ vaizdo klipas – pakankamai maištingai atrodo. Ką norėjote juo pasakyti? Ką apskritai manote apie dabartinę valdžią? Joje dirbančius buvusius scenos kolegas? (Žygis)

– Tą ir manau, kad žmonės neįvertina savo galimybių. Visur pirmas negali būti. Tikiuosi, kad tie šoumenai gailisi ir kad kituose rinkimuose mes jų nebepamatysime. Iš pradžių aš juos truputį gyniau, bet kai pastaruoju metu girdime, kaip jie sugeba mėtyti replikas tiems žmonėms, kurie yra nusipelnę politikoje, darosi labai graudu.

Aš esu normali moteris, myliu vyrus, gyvenu normalų gyvenimą, turiu dukterį. O ką kiti veikia savo lovose, manęs visai nejaudina.– Ar galima įsigyti jūsų senesnių įrašų ir albumų, kurie buvo išleisti prieš dešimt metų ar anksčiau. (Arvydas)

– Todėl ir svarstome galimybę perleisti senų dainų albumą. Man pačiai labai gaila, kad neturiu nė vienos savo dainos kompaktinio disko ar kasečių ir dainų tenka ieškoti youtube.com. Kuriuos įrašus buvau sukaupusi, išdalijau draugams. Niekada nerinkau apie save straipsnių, interviu, negaliu žiūrėti laidų, kuriose esu rodoma. Mama rinko iškarpas apie mane, bet ir jos pradingo – paskolinau vienai laidai...

– Kaip sutiko lietuviška grietinėlė „Junior“ grįžimą? (Daniel)

– Aš dar nežinau – mes dar nebuvome susitikę ir kartu koncertavę. Nedrįsčiau prognozuoti, bet įtariu, kad visiems labai įdomu. Kai bus pirmas kontaktas su muzikantais, būtinai pranešiu.

– Rosita, kažkur skaičiau, jog tu esu biseksuali – myli ir vyrus, ir moteris. Kiek čia tiesos? (Virgis)

– Košmaras kažkoks (juokiasi). Jei aš palaikau tuos žmones, dar nereiškia, kad aš tokia esu. Gal tas, kas klausia, toks yra? Kad tarp mano draugų tokių žmonių yra, neneigiu. Kuo kaltas kairiarankis, kad jis yra kitoks? Aš esu normali moteris, myliu vyrus, gyvenu normalų gyvenimą, turiu dukterį. O ką kiti veikia savo lovose, manęs visai nejaudina. Jie yra tokie patys žmonės kaip mes, daug jų yra garbinguose postuose. Suaugę žmonės užsima visokiais dalykais: jei mama ir tėtis pasikviečia žaisti dar vieną mamą, nežinau, kas yra blogiau...

– Ilgą laiką buvote vadinama lesbiete. Kokia jūsų pačios nuomonė apie seksualines mažumas? (Žiogas)

– Kai mane taip vadino, atsakydavau, kad esu transvestitas ir pas močiutę kaime auga 5 mano vaikai. Tada tai buvo juokinga, o dabar manau, kad apie tai yra per daug kalbama. Negadinkite man gyvenimo (juokiasi). Dar ims kas nors ir patikės. Viename portale net esu išrinkta lesbiečių karaliene. Labai dėl to juokiausi. Jeigu man uždeda karūną, tai nėra blogai. Apie pramogų verslo atstovus prikuriama daug istorijų. Jei yra nors viena moteris su manimi miegojusi, tegul pasako garsiai. Mergaitės, jokių vilčių neturėkite, nepretenduoju tapti nė vienos drauge (juokiasi). Dažnai būnu tarp tokių moterų, bet tai manęs visai netrikdo.

– Ką manote apie gėjų eitynes Vilniuje? Ar dalyvautumėte? (Andžejus)

– Kiekvienoje kompanijoje atsiranda nors vienas debilas, tai ir čia atsirado, daro iš šio dalyko šou. Yra labai nemalonu, kai į šias eitynes įsiterpia visokie iškrypėliai, pedofilai. Reikėjo ramiai gyventi savo gyvenimą, galima apie tai kalbėti viešai ir niekas dėl to nebūtų smerkęs. Daromas ažiotažas ir bandoma supriešinti žmones – manau, viso to nereikėjo. Aš šią idėją palaikau, bet eitynėse nedalyvaučiau.

– Kokios spalvos plaukai tau labiausiai tinka ir patinka? (Vylka)

– Aš esu buvusi ir žaliais, ir raudonais, ir geltonais plaukais, bet vis laiką grįžtu prie šviesių. Esu griežtų bruožų ir šiaip manęs visi bijo, todėl renkuosi šviesius plaukus. Apie mane žmonės susidarę nuomonę, kad esu nesukalbama, arogantiška, nes man priklijuota skandalistės etiketė. Tai, kad aš garsiai sakau savo nuomonę, dar nerodo, kokios yra mano vertybės.

– Kaip apibūdintum savo stilių? Sportiškas, pankiškas?.. Ar daug dėmesio skiri savo išvaizdai? (Džiulija)

– Pastaruosius 3 metus neturėjau laiko išvaizdai – auginau vaikelį, buvo daug bemiegių naktų, verkiantis hiperaktyvus vaikelis. Tik dabar leidau sau grįžti į sporto salę, tai man leidžia padaryti dukrytė. Nesu iš tų moterų, kuri sako, kad vyras gali mylėti moterį ir susivėlusią. Moteris turi savimi rūpintis ir nepasiklysti rutinoje, kuri pagimdžiusią moterį labai greitai pagauna.

– Kaip lietuvių atlikėjams prasimušti į kitų šalių rinką? Nejaugi tik dainuojant rusiškai? (Martynas)

– Be šansų. Jeigu ir dainuojama rusiškai, Rusijos rinkoje vis tiek būsi niekas. Lietuvos spauda, televizija pasakys, kad štai dainininkas koncertavo Londone, Rusijoje, bet visi mes suvokiame, kad ten nesame reikalingi ir nėra ko apgaudinėti Lietuvos žmonių.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Rosita Paulauskaitė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Rosita Paulauskaitė

– Už kokį užsienio atlikėjų koncertą suplotum tūkstantį litų? (Mikelandželas)

– Nė už vieną. Nėra tokio atlikėjo.

– Ar per dešimt metų, per kuriuos tavęs nebuvo scenoje, labai pasikeitė pramogų, muzikos pasaulis? Gal jame ėmė galioti naujos taisyklės, keliami visai kitokie kriterijai? (Dora) 

– Labai stipriai pasikeitė – muzikantai nevažiuoja į koncertų turus, dauguma nori uždirbti be investicijų. Esame pasižadėję, kad kiekvienai dainai kursime vaizdo klipą, o to muzikantai nebedaro. Mes viską atiduosime internautams, nes šiuo metu mums nesvarbu turėti daug koncertų, svarbu, kad mus išgirstų.

– Reikšmingiausias įvykis tavo gyvenime, be vaikelio gimimo? (Daniel)

– „Junior“ sugrįžimas man yra labai didelis įvykis. Niekada neturėjau hobio. Man „juniorai“ – ne darbas, o hobis.

– Rosita, kodėl tu išsiskyrei? Ir ar tau apskritai sekasi meilės reikalai? (Juozas iš Klaipėdos)

– O Jėzau... Jei į šiuos klausimus galėčiau atsakyti, būčiau pati laimingiausia. Turbūt labai nustebsi, Juozai, bet man labai sekasi. Šią dieną turiu galimybę sutikti tą žmogų, su kuriuo galbūt būsiu laiminga visą likusį gyvenimą. Aš turiu du angelus sargus, kurie sutvarkė mano gyvenimą taip, kad galiu negyventi su tuo žmogumi, kurio nemyliu. Nemanau, kad visi vyrai yra kiaulės, tik šiuo metu esu tūkstantį kartų atsargesnė. Jei matyčiau, kad su kuriomis nors savybėmis negaliu susitaikyti, tokius santykius nutraukčiau. Bandyti pakeisti žmogų – nesąžininga.

– Ar nenorėtum dalyvauti „Eurovizijoje“? Jeigu dalyvautum, kokią dainą sukurtum, kokios strategijos laikytumeisi? (Vilnietis)

– Visai nenorėčiau, nes tas cirkas Lietuvoje man nepatinka. Iš pradžių „Eurovizija“ atrodė gražus renginys, bet dabar tai kapelų, kaimo lygio renginys, kuriame neaišku, kas yra vertinama. Šiemet pirmą kartą yra geriausias pasirinkimas, tikiuosi, kad jiems pasiseks. Reikia ne dalyvauti, o jei dalyvauti, bent 90 procentų tikėtis, kad laimėsi. Jei ne, jau geriau pasitraukti.

– Kas iš Lietuvos scenos muzikantų yra jūsų grupės draugai? O gal kuo nors iš jų nusivylėte? (Elzė)

– Niekuo nenusivyliau, gerai sutariame su visais. Žinoma, yra toks ratas žmonių, su kuriais išvis nebendraujame.

– Kadaise jūs išgarsėjote, kai padainavote su DJ Bobo. Su kokiu garsiu užsienio muzikantu dabar norėtumėte padainuoti? (Marius)

– Turbūt nekliedėsiu, nes tai praktiškai neįmanoma. Jei dainavimas su DJ Bobo lėmė mūsų išgarsėjimą, tai nereikia toli žvalgytis. Užtektų ir su ponia Grybauskaite sudainuoti, jei reikia dar vieno skandalo.

– Ar savo dukrai Lukrecijai leistum rinktis dainininkės kelią? Kokie pavojai slypi pramogų pasaulyje? (Svetlana)

– Dauguma tėvų draudžia būti jų profesijos atstovu. Aš esu daugiau draugė, o ne mama. Draugai man sako, kad dukra mane auklėja, o ne aš ją. Jei norės lankyti šimtą būrelių, skristi į kosmosą ar dainuoti,  tegul. Niekada nekišiu savo nuomonės, vaikai turi gyventi savo gyvenimą. o ne neišsipildžiusias savo tėvų svajones.

– Kokie Jūsų santykiai su buvusiu vyru ir dukros tėvu Romanu? Ar jis lanko savo vaiką? (Rita)

– Nesame susipykę ir nebendraujantys. Jis – jūrininkas, todėl susirašinėjame elektroniniu paštu,  jis domisi, kaip sekasi vaikui, jį labai myli, aprūpina finansiškai, bet tarp mūsų santykių nėra ir negali būti. Buvusios poros kartais susibėga pasimylėti, bet tarp mūsų nieko panašaus nėra. Mes vienas kitam nuoširdžiai linkime sėkmės.

– Ar Jūsų pašonėje šiuo metu yra mylimas žmogus? Ar antrąkart ryžtumėtės vedyboms? (Joana)

– Aš manau, kad niekada gyvenime ir nebuvau ištekėjusi, nes niekada nebuvau nuėjusi prie altoriaus. Santuoka – kai prisieki prieš Dievą. Kiekviena moteris svajoja apie šeimą ir aš tikiuosi, kad mano gyvenime atsiras toks žmogus,  kad dėl jo pamesiu galvą. Dabar tokio žmogaus nėra. Simpatijų yra, bet kol kas nematau nė vieno, kuris nuoširdžiai kalbėtų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min