Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 30d. 15:24

15min.lt konferencijoje – Vidis ir Jazzu (nuotraukos, video)

Vidis ir Jazzu.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kūrybinė „Silence“ šeima

Kūrybinė „Silence“ šeima pristato elektroninės muzikos orkestrą „Silence Family“, kurio pirmasis ir vienintelis šiemet pasirodymas Vilniuje vyks gruodžio 4-ąją „Teatro arenoje“. Šia proga 15min.lt savo skaitytojams suteikia unikalią galimybę užduoti savo klausimus šiems atlikėjams – Vidis ir Jazzu sutiko apsilankyti 15 min.lt konferencijoje.

Tiesa, redakcijoje, kaip žadėjo, nepasirodė Leon Somov, kuris netikėtai su savo mylimąja išvyko į gimdymo namus, kur neužilgo turėtų tapti tėvu. 

Jei norite užduoti klausimą apie būsimą koncertą arba tiesiog sužinoti daugiau apie šiuos atlikėjus – rašykite jau dabar klausimai@15min.lt

Geriausio skaitytojo klausimo, kurį išrinks konferencijos dalyviai, autorius bus apdovanotas dviem kvietimais į renginį „Silence family“.

Pirmiausia noriu padėkoti, kad įpūtėte naujų vėjų mūsų elektroninės muzikos pasaulyje, pagarba :) Citata: „Tik pasilik“, „I`ll Be Gone“, „Parduodu savo muziką“, „Who`s Shot The Silence“, „Song About Love“, „Test“ – tai tik keletas „Silence“ atlikėjų kūrinių, gruodžio 4-ąją suskambėsiančių gerokai kitaip“. Įdomu tai bus tiesiog improvizacija, ar turėsime naujas kūrinių versijas? (Justina Suchankaitė)

Vidis: Taip, ruošiame naujas šių hitų versijas, kad jie suskambėtų šiek tiek kitaip. Gruodžio 4 dieną tos dainos skambės kitaip, taip pat Justė pristatys savo solinę programą.

Jazzu: Tai unikali galimybė išgirsti šiuo kūrinius, nes neaišku, kada tuo kūrinius išgirsti bus galima vėl.

Labai intriguoja naujai išgirsti vardai Monika bei Adomas. Gal galima šiek tiek apie juos sužinoti? Jie Jums tiesiog talkins koncerte ar bus naujieji „tylenių šeimos“ nariai? (Justina Suchankaitė)

V.: Monika Liubinaitė seniai dirbo su prodiuseriu Linu Strockiu-Few Nolder, vėliau ji susipažino su Mario Basanov, jie darbuojasi kartu, turi įrašę kelis bendrus kūrinius. Tikimės kitais metais išeis Monikos solinįis albumas. Adomas dabar gyvena Briuselyje, Lietuvoje dalyvavo keliuose projektuose, dalyvavo įrašant Leon Somov solinį albumą. Paklausėme, ar jis irgi nenorėtų išleisti savo solinę medžiagą.

Vis susitinkame, iš lėto darbuojamės, kitų metų pradžioje, per „Silence“ gimtadienį kovo pradžioje, galvojame pabaigti albumą ir jį pristatyti.J.: Adomas man pats geriausias vokalistas Lietuvoje, jo tembras pats gražiausias pasaulyje.

Vidi, kodėl Tavęs nebegirdime? Leon Somov maloniai nustebino visus savo nauju soliniu albumu, apie Justę taip pat girdėjau, kad ruošia solinį albumą. Tad įdomu sužinoti, ar tu taip pat ketini kažkuo nustebinti? (Justina Suchankaitė)

V.: Taip, mes to niekad neslėpėme, su Mario Basanov buvome pranešę, kad planuojame išleisti albumą net iki šių metų pabaigos, bet persiritus metams į antrą pusę, kilo „Silence Family“ idėja ir apleidome savo studijinį darbą. Vis susitinkame, iš lėto darbuojamės, kitų metų pradžioje, per „Silence“ gimtadienį kovo pradžioje, galvojame pabaigti albumą ir jį pristatyti.

VIDEO: Vidis ir Jazzu.wmv

Kaip patys žiūrite į savo kūrybą? Tai menas ar moderni popmuzika? (Ipolitijus)

V: Tai yra menas, saviraiška, kuri turi ir komercinį potencialą. Kuriame, o paskui galvojame, kaip tai pateikti publikai, vienas iš būdų – parduoti savo muziką. Tai savaime komercija, nes stengiesi iš to uždirbti pinigus. Tačiau mes tiesiog stengiamės tai daryti profesionaliai.

J.: Niekada kurdama negalvoju, tai popsas ar ne.

Koks kiekvieno iš jūsų konkretus indėlis į naująjį kūrinį „Revolution“? Kiek laiko užtruko kūrybinis procesas? (Ipolitijus)

V.: Savotiška kūrinio kilmė – jis atsirado kaip koncertuose atliekamas kūrinys, gimė jo dvi versijos. Jį  Jazzu atlikdavo tiek su Leonu, tiek su manimi. Labai daug žmonių pradėjo klausinėti, kada mes jį išleisime ir nusprendėme padaryti dvi versijas, o galiausiai sugalvojome du kūrinius sujungti į vieną. Ko buvo per daug – pašalinome. Tai mūsų visų bendras darbas, kūrinys su savotiška istorija.

J.: Pirmą kartą taip buvo, kad pirmą kartą koncerte girdėdami tą dainą žmonės ja taip susidomėtų.

Kokius Lietuvos elektroninės muzikos atlikėjus galėtumėte išskirti kaip labiausiai neįvertintus talentus? (Ipolitijus)

V.: Tokių gal net nemažai yra, nes gyvenam šaly, kur vyrauja gan banalus popsas, Golden Parazyth, Few Nolder'is, kuris yra daug pasiekęs pasaulinėje muzikos rinkoje. Taip pat „Fusedmarc“.

J.: Pati nerealiausia man – Migloko.Kai išsikeliam tikslą, adekvačiai renkamės ir priemones.

Kaip reaguojate į vis dažniau pasigirstančią kritiką, jog tapote sėkmingu komerciniu produktu, besidangstančiu pseudointelektualiu įvaizdžiu? Koncertas Teatro arenoje, reklama „Maximos“ televizoriuose byloja apie masinį produktą. (Ipolitijus)

V.: Iš dalies apie tai kalbėjom – kuriam ką kuriam, ieškom savo klausytojo. Išaiškėjo, kad jų visai nemažai. Norėdami sukviesti klausytojus į didesnį renginį, areną, turime istengtis, kad tai atispirktų,  reklamuotis, stengtis pasiekti platesnį ratą. Neužtenka parašyti naujienlaiškio savo fanams. Kai išsikeliam tikslą, adekvačiai renkamės ir priemones.

J.: Jeigu nori pristatyti savo idėją, gali filmuotis LNK ar fotografuotis „Playboy“ .

Klausimas visiems: Ar Mario Basanov vis dar nešioja skirtingas kojines ant kairės ir dešinės kojų? Pažinojau jį prieš 10 metų, kai jis dar nebuvo žymus, bet jau tada buvo išskirtinis. Tiesą sakant, pirma pamėgau muziką, o po to sužinojau, kad tai tas žmogus. „Restepa“ to Mario, Vidis, Jazzu ir visai „Silence Family“. Mano ausys jus myli! (Snozas)

V.: Negyvenam mes kartu su Mario, nors daug dirbam kartu, važiuojam koncertuoti, kartais tenka ir miegoti viename viešbučio kambary. Tačiau nepaisant jo charakterio įdomybių, tikrai nesu pastebėjęs, kad jis nešiotų skirtingas kojines.

J.: Labai gerą muziką kuria, pritariu (juokiasi).

MTV BALTIC kanalui ir visam jo transliavimui, kokia laukia jūsų ateitis? Ar jūs jau nebekursite klipų, ar bandysite juos rodyti per visuomeninį MTV EUROPE, ar vėl bandysite pretenduoti į kitų metų MTV EMA? Taigi pagrindinis klausimas: dingus MTV BALTIC, ar iš ekranų ir tarptautinio masto dingsite ir jūs? (Arnoldas Lukas Vaitkūnas)

V.: Nemanau. Kad ir kaip būtų gaila, kad iš Lietuvos dingo vienintelis muzikinis kanalas, lieka internetiniai kanalai, kurie yra labai svarbūs mūsų įrankiai. Tai nėra pasaulio pabaiga, tikrai nedingsime, o naudosime kitus kanalus.

Kaip vertinate lietuviškos muzikos žiniasklaidos darbą? Ko trūksta?

V.: Nėra specializuotos muzikinės spaudos, problema su žurnalistais, apžvalgininkais – kituose kraštuose yra žmonių, rašančių apie popmuziką, rimtąją muziką. Dėl to mums sunku, kartais turime ir patys garsiau rėkti, kad atkreiptume į save dėmesį. Trūksta kompetentingų ir profesionalių žmonių.

J.: Žiūrima labai subjektyviai, labai mėgėjiškai į balsą, į tai, kas kuriama.

Kai kurios užsienio elektronikos grupės teigia, „gitaros mirė, tegyvuoja gitaros“, ir toliau groja gitarom elektroniką. Kaip jūs savo muzikoje interpretuojate roką? Ačiū. (Aurelijus iš Mažeikių)

Kartais organizuodami albumo pristatymą ieškome vietos kur koncertuoti, tačiau dažniausiai vieta koncertui mums yra pasiūloma. Todėl reikėtų pakalausti kauniečių, kada jie mus pasikvies.J.: Turime „live“ pasirodymuose ir roko elementų. Su gitara nebūtinai galima roką groti. Roko muzikos aš mažai klausau pastaruoju metu, tik kiek mano tėtis klausė AC/DC (juokiasi).

V.: Leonas su Juste visados pasirodymuose turėdavo bosistą, būgnininką. Mums nelabai rūpi kitas roko muzikos aspektas – asmenybės kultas. Roko muzikoje viso ko dalykas yra poza. Visa kita kas susiję su muzikiniais dalykais – mes naudojame savo kūryboje.

Sveiki. Jazzu ir Leon Somov diskas pas mane kiekvieną dieną sukasi mašinoje. Buvau jūsų koncerte Vilniuje, klube „House Of Music“. Jazzu dainuoja nuostabiai, o Leonas tiesiog šoka prie pulto. Ar kada bus galima tikėtis jūsų koncerto Kaune?.. (Dalius)

J.: Leonas nešoka prie pulto, jis pakrypuoja. Iš esmės jis daro daug dalykų bešokdamas.

V.: Leonas ir Justė yra koncertavę Kaune porą kartų. Viskas labiau priklauso nuo renginių organizatorių ir klubų atstovų. Kartais organizuodami albumo pristatymą ieškome vietos kur koncertuoti, tačiau dažniausiai vieta koncertui mums yra pasiūloma. Todėl reikėtų pakalausti kauniečių, kada jie mus pasikvies.

Save jus išreiškiate muzikoje, ką darytumėte, jei jos negalėtumėte girdėti? Kiek stipriai jūs „ant to pasinešę“? Kaip manot, ar tai ateityje bus „formatas“? (Diana)

J.: Gal kitaip net įsivaizduotume, kas ta muzika.

V.: Sunku pasakyti. Šiandien visą savo laiką skiriame muzikai, tai labai stipriai esame „pasinešę“. Ar bus „formatas“? Tai pusiau lietuviškas išradimas. Įdomus procesas: kai mes pradėjome, ne visos Lietuvos stotys norėjo groti mūsų kūrinius, o dabar tie kūriniai taip išpopuliarėjo, kad stebime net plagiatų atsiradimą. Matome, kad veikiame kitus atlikėjus, yra daug panašiai į mūsų skambančių kūrinių.  Justės tekstai kopijuojami, kopijuoja net muzikinius klipus. Galbūt tai virs tam tikru „formatu“, sukūrėme aiškiai identifikuojamą skambesį, kurį žmonės bando kopijuoti.

Seniau buvo sukurtas filmas „Savaitgalis neišvengiamai“. Ar kas nors panašaus bus sukurta?(Paulius)

V.: Tai buvo DVD „Sobieski uogos“ dalis, kuris buvo išleistas praėjusių metų vasarą ir tai buvo skirta tam projektui. Tai kainuoja ir laiką ir pinigus ir ar kažkas panašaus planuojama padaryti – nežinau.

Kokią įtaką padarė dalyvavimas MTV EMA? (Erika)

J.: Gerą įtaką. Beyonce patiko labai. Aš žiauriai bijau kamerų, nepykit. Labai patiko prie visko prisiliesti bent vienu pirštuku. Pamačiau profesionalų šou. Mano gyvenimas, aišku, nepasikeitė, bet norėčiau pati sudalyvauti labiau, nei šį kartą teko. Mane įkvėpė toks pompastiškas renginys.

V.: Buvome Berlyne, o jis šiuo metu – vakarėlių sostinė, tai iš MTV išėjome pamatyti klubinės kultūros.

J.: Klubuose pirmą kartą man patiko muzika, o tai būna labai labai retai. Ten žmonės darė daug dalykų, kurių aš nedarau – ten reikia garsiai rėkti.

„Silence project“ turi nusistovėjusį kolektyvą ar kviečiate ir kt. atlikėjus prisidėti? (Erika)

V.: Yra nuolatiniai kūrėjai ir atlikėjai, kurių ratas iš lėto plečiasi, prisidėjo Monika ir Adomas. Mes net viduj vadiname savo veiklą „šeima“.

J.: Jis yra tėtis (juokiasi).

V.: Mūsų tikslas – suvienyti jėgas. Mes kartu komfortabiliai jaučiamės kaip kūrėjai ir atlikėjai, todėl nėra prasmės ieškoti dar ir dar vieno atlikėjo. Mes domimės, kas aplinkui vyksta, bet mūsų tikslas nėra augti be galo. Aš bijau pameluoti, bet bus apie 12 skirtingų muzikantų mūsų „live“ pasirodyme. Muzika, atliekama daug atlikėjų, skamba įdomiau. Tačiau viskas atsiremia į biudžetą.

Jazzu, ar būnant Londone nekamuoja tėvynės ilgesys? Ar planuoji visam laikui grįžti į Lietuvą? (Kristina)

Mes su Leonu draugavome, draugavau net su Adomu, o dabar draugauju su mūsų būgnininku. Nesuprantu tokių žmonių santykių, kai jie kartu auga, o paskui vienas kitą meta ir nebesisveikina. Su Leonu labai puikiai bendraujame ir sutariame, nėra jokio pavydo, pykčių. Žmonėms iš šalies tai kartais atrodo neįtikėtina.J.: Kamuoja kartais, dažniausiai pasiilgstu draugų ir šeimos, muzikos ten yra daugiau nei čia. Į Lietuvą grįšiu, kai norėsiu šeimos ir vaikų. Labai toli neplanuoju. Ten labai sveika pabūti bet kokiam muzikantui, pamatyti pasaulietišką miestą. Pasiilgstu smulkmenų – tėčio cepelinų, kai glosto mano galvą.

V.: Jaunam atlikėjui labai sveika išvykti į užsienį ir prisiliesti prie kitų kultūrų.

Kaip apibūdintum laikus, kaip buvai „Pieno lazerių“ vokalistė? (Danielius)

J.: Tai buvo tiesiog etapas. Tai buvo pradžia link supratimo, kas tai yra elektroninė muzika. Dabar jaučiuosi žymiai laisviau, jaučiu didelį komfortą.

Ar tarp Leono ir Justės yra kažkas daugiau nei muzika? :) (Dalius)

J.: Dabar nebe. Anksčiau juk draugavome.

Ar tai, jog su Leonu buvai pora netrukdė jums kartu kurti muziką? Ar kūryba nenukentėjo jums išsiskyrus? (Gražina)

J.: Mes su Leonu draugavome, draugavau net su Adomu, o dabar draugauju su mūsų būgnininku. Nesuprantu tokių žmonių santykių, kai jie kartu auga, o paskui vienas kitą meta ir nebesisveikina. Su Leonu labai puikiai bendraujame ir sutariame, nėra jokio pavydo, pykčių. Žmonėms iš šalies tai kartais atrodo neįtikėtina.  Turime bendrą tikslą ir tuo gyvename.

Kas, jūsų nuomone, yra visų laikų geriausi muzikos atlikėjai Lietuvoje (galite išvardinti ir po keletą grupių ar dainininkų)? (Saulius)

J.: Kūrėjai – Leonas, Mario Basanov, Paulius Kilbauskas, Few Nolder. Atlikėjai – Daiva Starinskaitė, Giedrė iš „Empti“, Adomas, Migloko, Vika iš „Fusedmarc“.

Ar teko lankytis neseniai vykusiame SEL gimtadienio koncerte, jei taip, kaip patys būdami profesionalai vertinate šį pasirodymą? (Saulius)

V.: Neteko dalyvauti, tą vakarą turėjome tris koncertus. Jei būčiau galėjęs, gal ir būčiau nuėjęs. Mačiau video reportažą, gerai paruoštas koncertas, bet nebuvo apsieita be banalybių – nuogų šokėjų. Mums tokie būdai sulaukti dėmesio atrodo banalokai.

Elektroninė muzika kartais prilyginama drabužių madoms, mat elektroninės muzikos tendencijos keičiasi kas keletą metų. Kaip manote, koks žanras bus grojamiausias ir koks žanras neteks savo žavesio? (Domantas Eskis)

Mačiau video reportažą, gerai paruoštas koncertas, bet nebuvo apsieita be banalybių – nuogų šokėjų. Mums tokie būdai sulaukti dėmesio atrodo banalokai.V.: Labai sunku pasakyti. Nelabai stengiamės orientuotis ir įsprausti save į kokį nors žanrą. Ilgiau išlieka tie atlikėjai, kurie nemąsto apie šiandienines madas ir tendencijas. Mados egzistuoja, tendencijas žinome, bet nesistengiame jomis sekti.

J.: Negaliu įsivaizduoti, kas gali būti ateityje, kai dabar yra tiek daug įvairių muzikos stilių.

Kaip manote, ar Vilnius yra pranašesnis už kitus Lietuvos miestus savo elektroninės muzikos suvokimu ir plačiu spektru? (Domantas Eskis)

V.: Mes turime daug prodiuserių iš Kauno, iš Panevėžio, bet visi dirba Vilniuje. Kaip bebūtų, čia sukoncentruotos stipriausios muzikos pajėgos. Bet kuri sostinė veikia kaip traukos centras. Sunku įtikti Vilniaus publikai.

J.: Vilniečiai pasidarė kritiški, kartelė labai aukštai iškelta.

Kasmet kviečiate išties puikius didžėjus Lietuvon, jų buvo išties daug, ką žadate kviesti artimiausiu metu? (Domantas Eskis)

V.: Sunku pasakyti, šiemet gal vieną didžėjų ir atvežėme. Stengėmės koncentruotis į savo veiklą, mažiau dėmesio skyrėme užsienio didžėjams. Pasiilgau tų kontaktų, tai gali būti kad kitąmet suaktyvinsime tą veiklą.

Tai iš ko pragyvenat, mielieji? Negi iš muzikos? Kaip? Netikiu – per daug kokybiška. Narkotikus stumdot? Apskritai kiek paros laiko pavyksta skirti muzikai? (Arminas)

V.: Kaip kas, Leonas ir Mario užsiima ne tik savo kūrybiniais darbais. Mario prodiusuoja labai daug Lietuvos atlikėjų, Leonas kuria garso reklamas, aš užsiimu renginių organizavimu, dirbu radijuje, ilgą laiką dirbau televizijoje. Visos tos veiklos muzikinės ir viena kitą papildo ir suteikia galimybę kuriant negalvoti apie lietuvišką publiką ir finansinius rezultatus, leidžia užsiimti gryna saviraiška.

J.: Aš iš muzikos gyventi pradėjau neseniai ir tuo dar netikiu. Man taip gera į save koncentruotis, galiu pabūti su savimi.

Norėjau paklausti, nuo ko pradėjo „Silence“ kurti elektroninę muziką? Kokia buvo jūsų pradžia? (Marius)

V.: Pati pradžia buvo mūsų singlas „Who`s Shot The Silence“ ir tai padarė pradžią „Silence“ ženklui. Iki tol mes visi kūrėme elektroninę muziką.

Koks turėtų būti jūsų svajonių koncertas/pasirodymas? (Karolina)

J.: Įsimintiniausi kada nors matyti man „Moloko“ ir Roisin Murphy koncertai. Mačiau ir daug gražių akustinių koncertų. Kada bus mano geriausias koncertas, tada ir galėsiu pasakyti,koks jis. Norėtųsi originalių elementų savo koncertuose.

V.: Kai pamatai gerą koncertą, norisi pamatyti dar kartą, tai įgyvendinus svajonę paprastai atsiranda kita.

Klausimas Jazzu: Kas yra jūsų stiliaus etalonas (čia apie aprangą)? (Karolina)

J.: Roisin Murphy, man ji iš viso yra „diva“. Norėčiau padėkoti Daivai Urbonavičiūtei, kuri man padeda kurti stilių. Ji išprotėjusi kaip ir mano mėgstamiausia atlikėja į tą pačią pusę.

Kas sugalvojo tą jūsų klipą su adatėlėmis („I'll be gone“) ir ar apsimokėjo kurti Lietuvoje tokį kokybišką klipą? (eGyZ )

V.: Idėjos autorius ir animatorius Rimantas Lukavičius. Keistas klausimas, ar apsimoka kurti. Taip, o kam daryti blogai? Jei nori padaryti vidutiniškai, tada iš viso to geriau nesiimti.

Ar klausotės klasikinės muzikos? Ar ji nėra visos tikros muzikos pagrindas? (eGyZ)

Akivaizdu, kad visa rinka veikia taip, kad parduodama ne tik muzika, bet ir daug didesnis identitetas. Svarbu net ir šriftas, kuriuo užrašytas atlikėjo vardas. Gyvename pakuočių laikais.J.: Dešimt metų grojau fortepijonu, todėl klausau. Mielu noru vaikštau į filharmonijas, man tai labai didinga muzika.

V.: Aš klausau gal ne tiek daug klasikinės muzikos, bet faktas, kad klasikinė muzika – visos europinės  profesionaliosios muzikos pagrindas. Esminiai muzikiniai principai suformuluoti klasikų.

Kiek šiuolaikiniam dainininkui svarbi išvaizda? (eGyZ)

J.: Labai svarbi. Man visiškai dzin, kaip atrodo tikros džiazo atlikėjos, tačiau žiūrėdama į nors kiek komercinį pasirodymą aš noriu matyti gražų vaizdą. Aš sau niekad neleisčiau į sceną išeiti suplyšusiu megztuku, noriu gerai jaustis, būti graži ir noriu, kad žmonės mane tokią matytų.

V.: Tokios yra žaidimo taisyklės. Akivaizdu, kad visa rinka veikia taip, kad parduodama ne tik muzika, bet ir daug didesnis identitetas. Svarbu net ir šriftas, kuriuo užrašytas atlikėjo vardas. Gyvename pakuočių laikais.

Girdime, kad tiek Jazzu žada išleisti, tiek Leon Somov išleido savo solinius albumus. Ar tai ne ženklai, kad „Silence“ šeimos nariai žada pasukti skirtingais keliais? (Ieva)
 
J.: Ne, kad ir kaip norėtume, negalime dažnai susitikti su Leonu. Viskas tuo nesibaigs, kad abu išleisime savo solinius albumus, puikiai galime dirbti ir kartu.

V.: Jie turi daugiau potencialo ir ne visada dirbdami kartu gali realizuoti savo idėjas. Leonas dirbdamas su Juste kūrė „švelnią“, „moterišką“ muziką, bet jis turi ir „vyriškų“ idėjų, todėl ir dirba atskirai.

Kodėl taip vėlai gimė pirmas bendras „Silence Family“ darbas „Revoliution“? (Ieva)

V.: Jis atsirado natūraliai. Neturėjome tokio plano sukurti kažką panašaus į „charity song“. Suvienijome atlikėjus kaip leidėjai, gimė ir bendro kūrinio idėja.

Aš norėčiau jums visų pirma padėkoti už jūsų labai gerą ir tobulą lietuvišką muziką... Kai pasirodė „I'll Be Gone“ daina, aš tikrai negalėjau pagalvoti, kad tai yra lietuvių darbas... Ir didelė padėka jums už tai... Ir jūsų naujas gabaliukas „Revolution“ irgi yra labai geras ir įdomus... Ir norėčiau paklausti, kaip jums kyla sumanymas sukurti tai, ko dauguma žmonių net nesupranta? (Ernestas)

V.: Labai įvairiai būna, kai kurie kūriniai prasideda nuo žodžių, kiti – nuo melodijos, instrumentalo. Mus paveikia viskas, nuo rytinio sumuštinio, iki mėgstamiausio atlikėjo koncerto.

J.: Labai keistas klausimas, kurio sulaukiame, „kas mus inspiruoja“? Mus paveikia viskas, darbas su savimi, patirtis, idėjos, daiktai.

Konferencija baigėsi.

P.S. Geriausiu Jazzu ir Vidis išrinko Snozo klausimą. Jam ir atitenka du kvietimai į šio penktadienio koncertą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kaip Kremliaus propaganda Ukrainos parlamento pirmininką pavertė A.Hitlerio gerbėju?

Verslas

Vilniaus oro uosto keleivių nuotykiai sekmadieniais: vieni pasiklydo, kitiems sugedo sistema

Aktualu

Vaiko teisių tarnybos vadovė: kauniečių šeimos berniukas buvo mušamas rykštele

Prie Brazausko buvo...

„Ginčas“ dėl D.Sabonio ir J.Valančiūno: kuris bus geresnis naujame NBA sezone?

Gyvenimas

Mes lygūs. Knygų dama Nora Žaliūkė – apie ją užbūrusius skaitinius ir laiškus, siunčiamus nepažįstamajai

Interviu Aktualu

Atviras smurtu prieš sūnų apkaltintos kaunietės interviu: „Mūsų šeima sugriauta“

Sportas

Čempionų lyga: „Juventus“ pergalė ir C.Ronaldo gestas išsišokusiam sirgaliui

Vardai

Po žinios apie M.Kuzminsko skyrybas prabilo E.Andreikaitės draugė: „Santuoka griuvo dėl neištikimybės“

24sek

Manto Kalniečio šou Europos taurėje – prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu

Sportas

Nelaimė Romoje – dešimtys futbolo sirgalių rimtai sužeisti įgriuvus eskalatoriui

Aktualu

Ką INF sutartis reiškia JAV ir Europai bei kodėl D.Trumpas paminėjo Kiniją?

Kultūra

Haruki Murakami: „Kurdamas leidžiuosi į keisčiausias ir paslaptingiausias vietas savyje“

Aktualu

Adatos bananuose ir mėsoje sėja baimę tarp pirkėjų

Gazas

„Tesla Model S“ pavogtas vos per kelias minutes naudojat išmanųjį telefoną ir planšetinį kompiuterį

Sportas

Čempionų lyga: Miuncheno „Bayern“ per 2 minutes nokautavo AEK

Vardai

Santuokos krizė nesugriovė Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle draugystės: pora vėl pasirodė drauge

Gyvenimas

Traukinio mašinisto kasdienybė – nuo traukinį sustabdančių išmaniųjų apyrankių iki „pokštų“ ant bėgių

24sek

„Žalgirio“ rezervai: Šaro kritikos įtariamieji ir didžioji žaliai baltų problema

Kultūra

Fotografė D.Dagienė: laikas, kaip neapčiuopiamas matmuo, slysta man iš rankų

Naujienos

Aktualu

Kaip Kremliaus propaganda Ukrainos parlamento pirmininką pavertė A.Hitlerio gerbėju?

Verslas

Vilniaus oro uosto keleivių nuotykiai sekmadieniais: vieni pasiklydo, kitiems sugedo sistema

Aktualu

Vaiko teisių tarnybos vadovė: kauniečių šeimos berniukas buvo mušamas rykštele

Prie Brazausko buvo...

„Ginčas“ dėl D.Sabonio ir J.Valančiūno: kuris bus geresnis naujame NBA sezone?

Gyvenimas

Mes lygūs. Knygų dama Nora Žaliūkė – apie ją užbūrusius skaitinius ir laiškus, siunčiamus nepažįstamajai

Interviu Aktualu

Atviras smurtu prieš sūnų apkaltintos kaunietės interviu: „Mūsų šeima sugriauta“

Sportas

Čempionų lyga: „Juventus“ pergalė ir C.Ronaldo gestas išsišokusiam sirgaliui

Vardai

Po žinios apie M.Kuzminsko skyrybas prabilo E.Andreikaitės draugė: „Santuoka griuvo dėl neištikimybės“

24sek

Manto Kalniečio šou Europos taurėje – prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu

Sportas

Nelaimė Romoje – dešimtys futbolo sirgalių rimtai sužeisti įgriuvus eskalatoriui

Aktualu

Ką INF sutartis reiškia JAV ir Europai bei kodėl D.Trumpas paminėjo Kiniją?

Kultūra

Haruki Murakami: „Kurdamas leidžiuosi į keisčiausias ir paslaptingiausias vietas savyje“

Aktualu

Adatos bananuose ir mėsoje sėja baimę tarp pirkėjų

Gazas

„Tesla Model S“ pavogtas vos per kelias minutes naudojat išmanųjį telefoną ir planšetinį kompiuterį

Sportas

Čempionų lyga: Miuncheno „Bayern“ per 2 minutes nokautavo AEK

Vardai

Santuokos krizė nesugriovė Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle draugystės: pora vėl pasirodė drauge

Gyvenimas

Traukinio mašinisto kasdienybė – nuo traukinį sustabdančių išmaniųjų apyrankių iki „pokštų“ ant bėgių

24sek

„Žalgirio“ rezervai: Šaro kritikos įtariamieji ir didžioji žaliai baltų problema

Kultūra

Fotografė D.Dagienė: laikas, kaip neapčiuopiamas matmuo, slysta man iš rankų

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min