Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15min.lt konferencijoje – Sasha Song ir Donny Montell (konferencija baigėsi, nuotraukos, video)

Konferencijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sasha Song ir Donny Montell
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį 15min.lt redakcijoje patenkinti skaitytojų smalsumą ir atsakyti į visus jus dominančius klausimus sutiko dainininkai Sasha Song ir Donny Montell, kurie bendromis jėgomis su pritariančiosiomis dainininkėmis Nora, Monika ir Indraja bei šokėja Veronika ruošiasi šturmuoti nacionalinę atranką į „Euroviziją“.

Bendrą Sashos ir Donny dainą rasite čia.

– Kaip kilo mintis sukurti tokią nuostabią dainą? Esate jauni ir daug Lietuvos menui žadantys vaikinai. Abu labai talentingi. Ar su šia daina tikrai tikitės pakliūti į „Euroviziją“? Visada buvau ir būsiu tik už lietuvius, nes lietuvių muzika, estrados žanras labai aukšto lygio. (Studentas)

S. Ši daina gimė prieš pusę metų ir ji nebuvo skirta „Eurovizijai“. Pagalvojau, kad noriu sukurti dainą apie geriausius draugus, kai bachūras įsimylėjo savo geriausią vaikystės draugę. Kalbu iš patirties... Taip sugalvojome su Donatu atlikti šią dainą ir skirti ją vienai mergaitei – Veronikai. (Juokiasi.) Mes abu dėl jos kovojame...

– Aš balsavau už jūsų dainos B versiją – matau, kad ji ir surinko daugumą skaitytojų balsų. Todėl man įdomu, ar tikrai atsižvelgsite į klausytojų nuomonę ir atliksite šią versiją pusfinalyje? Ir kaip sugalvojote leisti nuspręsti mums – ar jums patiems kilo nesutarimų dėl dainos, ar tiesiog čia viešųjų ryšių akcija? (Darius)

D. Manau, kad turėti keletą dainos versijų yra privalumas. Mums gimė kelios versijos ir manome, kad žiūrovai gali įvertinti jas, ir į jų nuomonę atsižvelgsime.

S. Iš viso buvo net keturios dainos versijos ir iš pradžių buvo neaišku mums patiems, kurią atlikti.

– Gal galėtumėte daugiau papasakoti apie savo eurovizinio numerio strategiją: kuris iš jūsų bandys paimti publiką grožiu, o kuris vokalu? (Danas) Labas, Sasha & Donny! Visų pirma ar pasirodysite scenoje vieni? Ar bus dar pritariamieji dainininkai ar šokėjai? Kaip atrodysite scenoje? (Olegas)

S. Panelės tikrai bandys paimti grožiu, o mes bandysime viskuo imti. (Šypsosi.)

D. Imsime ir grožiu, ir žavesiu, ir judesiu.

S. Net aš judėsiu! (Juokiasi.)

D. Jo judesiai gerai.

VIDEO: Sasha Song ir Donny Montell - 15min.lt konferencijoje

– Kaip rinkotės pritariančiuosius vokalus: pagal grožį, pagal balsą ar kad liepė prodiuseriai arba vadybininkas Martynas Tyla? (Aistė)

D. Pritariančiosios vokalistės turi būti labai profesionalios, o jų Lietuvoje nėra labai daug. Todėl su mumis dainuoja pačios geriausios dainininkės, kurios dar yra ir solistės.

– Didžioji dalis Lietuvos tiesiog žavisi dainos „Let Me“ greita versija ir tikėjo, kad su savo balsu, charizma, originalia choreografija laimėsi atranką ir sužavėsi Europą. Ar gali pažadėti, kad jei komisija deleguos tave į finalą, dainuosi greitą „Let Me“ versiją? Juk dauguma mano, kad ji tinkamesnė šiam konkursui... Labai tavęs to prašome... (Gintarė)

– Norėčiau paklausti Donato Montvydo, kodėl jis pasirinko „Eurovizijai“ lėtą dainos versiją, o ne pagreitintą, nors ji žymiai labiau tinka „Eurovizijai“ nei lėta. Gal jis apsisprendė nenorįs laimėti „Eurovizijos“ kelialapio, nes buvo vienas iš tų, kuris galėjo laimėti su puikia dainos versija, atlikimu ir choreografija. (Tomas)

– Labas, Donatai, norėčiau paklausti, kodėl 2011 metų „Eurovizijos“ pusfinaliui pasirinkai lėtesnę dainos „Let Me“ versiją, o ne pradinę (greitesnę)? (Agnė)

D. Mano sprendimas buvo labai paprastas. Pasibaigus šokių projektui turėjome su Veronika kelionę, per kurią norėjome pailsėti, o grįžus buvo labai nedaug laiko sukurti kažkokį šedevrą. Baladė yra mano pradinė versija, aš ją labiau jaučiu negu standartinę dainą, kuri visiems galbūt labiau patinka. Norėjau „Eurovizijoje“ atstovauti toks, koks esu. Tiesiog pabandžiau. Galbūt Lietuvoje labiau tiktų ta greitesnė versija, bet, manau, Europoje ji nuskambėtų kaip originali.

Jei patekčiau į finalą, manau, savo sprendimo nekeisčiau.

S. Ir žmonės, kai gyvai atlieki ją, kitaip reaguoja koncertuose, būna tyla jai pasibaigus. Žmonės gali šokti per bet kokią greitą dainą, bet ją iš tiesų pajausti padeda baladės versija.

– Donatai, ar neatrodo, kad persistengei su pseudonimu? Ar apskritai tau jo reikėjo? Manau, kad tave tokiu vardu pastebės – ambicijos į italą ar prancūzą, ar nežinau ką... O esi tai lietuvis... tarp kitko – Saša ir išliko Sasha... (NV)

D. Normalus žmogus, perskaitęs šį pseudonimą, supranta, kad tai nėra mano tikrojo vardo ir pavardės atitikmuo. Tiesiog užsienio rinkoje reikia tokio vardo, kurį jie bent jau galėtų ištarti. Reikėtų į tai žiūrėti iš pozityviosios pusės. Noriu reprezentuoti Lietuvą toliau...

– Košmaras, kaip galima savo vardą taip išniekinti – Donny Montell... Čia kažkas baisaus, shame! (Genadijus)

– Labas, Donatai. Viename interviu skaičiau, kad negalėtum dainuoti grupėje, nes nori nešti savo giminės ir savo pavardę, o ne dainuoti su slapyvardžiu. Tai kodėl dabar tą savo nuostabiąją pavardę ir vardą užgoži slapyvardžiu? (Agnė)

(Abu juokiasi.)

D. Mes klausome muzikos, o ne vardo – žmonės, kurie kritikuoja, galbūt turi kokių nors problemų. Negi lietuviai nenori, kad Lietuvos dainininkai prasimuštų į užsienio rinką?! Lietuvoje aš visada būsiu Donatas Montvydas – tai neveikia mano muzikos. Mercury juk irgi nebuvo Mercury!

S. Dauguma garsių dainininkų turi ne tikrus vardus, o pseudonimus. Praėjusių metų nugalėtoja Lena irgi buvo be pavardės „Eurovizijoje“.

– Sasha Song jau ne kartą bandė dalyvauti „Eurovizijoje“. Kokias išvadas padarė? (Aura)

S. (Atsidūsta.) Kodėl žmonės mano, kad tai buvo nesėkmingas kartas. Esu antras atlikėjas iš Lietuvos, kuris pateko į „Eurovizijos“ finalą. Galbūt ne viskas nuo mūsų priklausė, bet būti 23 iš daugiau nei 40 šalių – aš neskaitau to nesėkme.

D. Mano nuomone, Sashą žmonės turėjo nešioti ant rankų – juk jis pateko į finalą, ko nepadarė didžiųjų šalių atstovai! Kas čia per klausimas!

S. Žinoma, pirma vieta yra pirma vieta, bet jei jos nelaimi, tai ne taip svarbu, ar laimėjai 3, ar 23... Maskvoje ir po jos daug kas man rašė, kad su ta daina mes pakėlėme „Eurovizijos“ lygį. Aš iki šiol gaunu daug palaikomųjų laiškų su sėkmės linkėjimais. Aš vėl lendu į „Euroviziją“, nes jau turiu patirties, žinau, kad turiu gerbėjų ir jie mane palaikys. O Donatas irgi yra mėgstamas, todėl mes suvieniję jėgas galime padaryti kažką labai gera. Siųsti visai naują vardą į „Euroviziją“ yra labai drąsu...

D. Suomiai 50 metų dalyvavo „Eurovizijoje“ ir nieko nelaimėjo, kol galiausiai laimėjo. Bet jiems neatrodė, kad to daryti neverta...

– Ką iš Lietuvos atrankoje dalyvaujančių grupių ar atlikėjų laikote pagrindiniais savo konkurentais? (Tomas)

S. Moniką Linkytę, kuri yra mūsų draugė. Mes ją labai palaikome ir linkime sėkmės.

D. Tai gera niša tobulėti tiek mums, tiek Monikai.

S. Standartų „Eurovizijoje“ nėra, kasmet laimi vis kitokia daina.

D. Taip, „Eurovizija“ yra be taisyklių, todėl joje galima daryti bet ką. Mano nuomone, nestandartas turi daugiau galimybių laimėti nei standartas. Lena pernai buvo akivaizdus pavyzdys – išėjo viena, be šou ir dainavo paprastą dainą...

– Sutikite, Sasha Song ir Donny Montell gana sudėtingi vardai, ypač apie jus negirdėjusiai užsienio scenai. Kodėl nesugalvojote trumpo ir aiškaus projekto pavadinimo, pavyzdžiui, SaDo, pagal pirmuosius jūsų sceninių vardų skiemenis? (Kandis)

D. Mes nesame grupė, o tai tik atskiras bendras projektas. Nesvarbu, kaip mes pasivadintume, ne čia esmė. Bet kuriuo atveju mūsų duetas yra pakankamai naujas reiškinys.

– Ką reikia daryti norint Lietuvoje tapti dainininku? Kur kreiptis? Ar išvis tai įmanoma? (Eglė P.)

D. Kokiu dainininku? Dainininkas yra dainuojantis žmogus, bet balsą reikia lavinti, su tuo dirbti. Aš laikau save žmogumi, kuris viso labo įžengė į trečiąjį dešimtmetį... (Juokiasi.) Reikia dirbti, eiti į sceną, vėl dirbti...

S. Mano laikais nebuvo visokių televizijos projektų, kur gali išgarsėti, bet dirbti vis tiek reikia.

D. Gali labai daug mokytis, bet labai svarbu nespręsti apie save pačiam – reikia turėti žmogų iš šalies: mokytoją, artimąjį, kuris išmintingai patars, pasakys, ar tu jau gali eiti į sceną, ar dar turi pasimokyti.

– Donny Montell: ar po pergalės projekte „Šok su manimi“ bendraujate su Katerina Voropaj? (Laura)

D. (Atsidūsta.) Nebendraujame, nes Katerina užsiėmusi savais darbais, o mes su Veronika tik grįžome iš Vietnamo ir vėl grįžome prie savo darbų.

– Kaip manote, kuo jūsų daina bei pasirodymas išsiskirtų iš kitų „Eurovizijoje“ dalyvaujančių šalių atstovų pasirodymų? (Tomas)

S. Pirmiausia ten dar reikia patekti...

D. Išskirtinumą pasirodymui duoda ne daina, o žmonės, kurie yra scenoje. Kiekvienas atlikėjas, kuris dalyvauja „Eurovizijoje“, jau yra išskirtinis. Vyrų duetai yra ne kartą laimėję „Euroviziją“.

– Ar Donatas ir Sasha gyvenime yra draugai? Kas juos sieja? (Milda)

S. Galiu atsakyti, galiu atsakyti! Taip, mes esame draugai. Iš visų Lietuvos atlikėjų su Donatu aš sutariu geriausiai. Mums patinka ta pati muzika, mūsų panašus muzikinis skonis.

D. Taip, mes priimame visus muzikos stilius. Bet ir šiaip į gyvenimą žiūrime panašiai. Dima yra pakankamai pozityvus žmogus, todėl man su juo labai lengva bendrauti.

S. Donatas turi daug idėjų, siekia tikslo ir tai mus sieja.

D. O dar ir dėl Veronikos kovojame abu... (Juokiasi.)

S. Man patinka, kad Donatas nelenda į televiziją tik tam, kad pasirodytų.

D. Jei rodytis, tai laimėti! (Juokiasi.) O jei rimtai, labai svarbu turėti bendramintį.

– Kuri eurovizinė ne lietuvių daina jums patinka labiausiai? Ar dėl to, kad atitinka standartus, ar dėl atlikėjo charizmos? (Gilmė)

S. Airiai dvyniai išsiskiria įvaizdžiu. O iš anksčiau man labiausiai patiko Serbijos daina „Molytva“, kuri laimėjo.

– Sveiki, vyrukai. Nemanote, kad „Eurovizijoje“ reikia kažko, kas kabintų? Vien gerai atlikta daina ar geras jos tekstas nepadės sužavėti išlepusios Europinės publikos. Reikia efekto, reikia unikalios idėjos. Kodėl nenorite išsikelti tikslo padaryti ką nors tokio, kaip padarė „LT United“ vyrukai, kai pažiūrėjus susidarytų įspūdis „wow“? (Jonas)

S. Jeigu neužkabino šio žmogaus, neaišku, ar neužkabins kitų.

D. Kas tas sprogimas turėtų būti? Mes atstovaujame savo žanrui. O „Eurovizijoje“ viskas keičiasi, „freakų“ laikas baigėsi, atėjo kokybiškos muzikos laikas. Juk pernai su „InCulto“ pamatėme...

– Dimos Bilano sėkmę ir tikiesi laimėti „Euroviziją“ važiuodamas ten antrą kartą? (Karolis)

S. Visko gali būti. Tikrai žinau, kad turiu didelę palaikomąją bazę Europoje. Todėl tikrai manau, kad mes galime pasiekti geresnį rezultatą. „Eurovizijos“ istorijoje yra daug tokių atvejų.

– Rusų kalba pasiekti aukštumų Maskvoje nepadėjo. Ar bandysite šį kartą sužavėti publiką vokiškais posmais? (Linas)

S. Taip, visa daina bus atlikta vokiškai. (Juokiasi.) Aš manau, kad dainavimas rusiškai mums labai padėjo patekti į finalą. Bet vokiškai mes nedainuosime, pajuokavome.

– Abu esate solistai, o kai esate dviese scenoje, automatiškai tenka dėmesį dalytis per pusę, nesunku? (Karolina)

S. Nemanau, kad reikia kuo nors dalytis.

D. Aš pats, žiūrėdamas mūsų dainų įrašus, jaučiu, kad mūsų balsai dera.

S. Mes suvienijoje jėgas ir norime, kad mūsų gerbėjai susivienytų.

D. Ir ne taip svarbu, ar laimėsime Lietuvoje, ar ne – reikia pozityvo, kad mes tiesiog bandome, kažką darome. Man buvo žiauriai gaila, kad „InCulto“ pernai, kai grįžo iš „Eurovizijos“, labai nedaug kas pasitiko... Kodėl? Juk reikia palaikyti ir tada, kai nesiseka.

– Kas rūpinasi jūsų stiliumi? (Rasa)

D. Mes visi. Pavyzdžiui, vakar praleidome visi daug valandų dideliame prekybos centre... Ir juokinome žmones. (Šypsosi.)

– Ar yra tekę susiginčyti dėl to, kad skirtingai įsivaizduojate kūrinį? (Vaiva)

D. Ne, nė karto. Mūsų su Sasha mintys sutampa, mes mokame rasti kompromisą. Prie dainos dirbo dvi prodiuserių kompanijos, kurios sukūrė skirtingas jos versijas. Todėl visi turi žinoti, kad šį kūrinį ruošė masė žmonių – beveik 20.

S. Gerai, kad pasakei, nes visi būtų „varę“, kad aš blogą dainą sukūriau. (Juokiasi.)

D. Visi dirbo norėdami padėti, todėl labai norėtųsi, kad komentuojantys žmonės ne tik kritikuotų, bet ir siūlytų ką nors, ką mes galėtume pakeisti, ką pagerintume – tai būtų pozityvu. Nes to negatyvo dabar visur labai daug.

– Vyriškas duetas, ypač skeptiškoje Lietuvos visuomenėje, veikiausiai sulauks mažiau simpatijų nei kad būtumėte sulaukę pasikvietę drauge dainuoti merginą. Svarstėte apie tai? (Šimkus)

S. Taip, galvojome apie tai, bet panelės visada daugiau balsuoja nei vyrai, todėl strategiškai tai apgalvotas sprendimas.

D. Ar čia bijo, ką žmonės pamanys? Tegul visi mano pagal savo iškrypimo laipsnį...

– Donatai, dar nežinau, kokia jūsų bendro pasirodymo choreografija, tačiau ar neplanuoji į jį įtraukti špagato, kuriuo visus pribloškei per šokių projektą?:) Dėmesį atkreiptumėt. (Luka)

D. O, pirmas pasiūlymas – jau keliate man nuotaiką! (Šypsosi.) Iš tiesų manau, kad pasirodymas turėtų būti neperkrautas ir ten nebūtina parodyti visko, ką gali. Bet kūno judesius naudosiu, kuriuos išmokau seniau. Tikrai.

S. Šokis yra dalis tavęs, o ir aš norėjau pabandyti...

– Sasha, ar nemanai, kad pasielgei negarbingai „Eurovizijos“ atranką laimėjęs su lietuviška dainos versija, o „Eurovizijoje“ dainavęs angliškai?  (Agnė)

S. Visų pirma ten buvo konkursas „Dainų daina“, kuriame buvo kitos taisyklės. O kai jau laimėjau, tada tarptautiniame konkurse dainavau nelietuviškai.

– Ar tikrai ne tu kaltas dėl tų pačių metų „Eurovizijos“ atrankos dalyvio Deivio diskvalifikavimo? Juk logiškai mąstant tau buvo labai naudinga. Juk gal dar nebuvai toks kvailas ir tiek arogantiškai pasipūtęs, kad manytum, kad tavo „Pasiklydęs žmogus“ galėtų nukonkuruoti Deivio „Lietuvą“? Ar buvai? (Agnė)

D. Aš nesuprantu, kaip žmogus gali taip spręsti?! Jūs negalite žinoti, kokie mes esame! Aš žinau, koks yra Dima, ir žinau, kad jis to padaryti negalėtų.

S. Aš tikrai neturiu tiek galių – yra LATGAA, kuri ir sprendžia, ar daina tinkama konkursui. Aš negerbiu žmonių, kurie yra pasipūtę, aš toks niekada nebuvau ir nebūsiu – tikiu karma.

– Sasha, Montvydai, nuoširdžiai dėkoju Jums už nuostabius balsus ir dainas:) Labai laukiu Jūsų bendro pasirodymo „Eurovizijoje“. Šiemet tėra keletas atlikėjų, kurie tikrai gali važiuoti atstovauti Lietuvai. Vieni iš jų esate Jūs. Sėkmės Jums kūrybiniuose ieškojimuose ir atradimuose. Noriu paklausti, ką jaučiate dainuodami ir ką apskritai jums reiškia MUZIKA? (Diana)

S. Ačiū labai tam žmogui. Galbūt banaliai skambės, bet muzika yra mano gyvenimas, mano antra pusė, mano mergina...

D. Laikui bėgant, požiūris nuolat keičiasi į muziką, bet kai muzika tave lydi visą gyvenimą, tai tampa tavo išraiška. Mano gyvenimas sėdi dešinėje (liečia Veronikai kelį), bet muzika leido man būti tokiam, koks esu.

– Man gana patiko Sashos Song pasirodymas „Eurovizijoje“, be to, ir praėjusiais metais norėjau, kad Donatas važiuotų, juk jo nuostabus balsas. Manau, jei mes išrinksime juos atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“, tikrai nepasigailėsime:) Aš sergu už jus. Tačiau kažin kaip tas pats konkursas, nes „Eurovizija“ kiekvienais metais vis nesąmoningesnė... (Sėkmės)

D. Aš kelčiau uždavinį kuo geresnių dainų sukurti Lietuvoje.

– Sveiki, klausimėlis Donatui, ar jis nemano, kad Michaelo Jacksono siela reinkarnavosi į jį ta gerąja prasme, kad perteiktų jo paties dar nespėtus įgyvendinti planus, svajones. Nors aišku, čia tik projektas su M.Jacksonu, bet, manau, atlikimas geras, o kad kiti pažeria kritikos, kad čia kopijuojama, tai jokiu būdu nemanau, nes kažkas pavydi tikriausiai tokio talento. Stiprybės, sėkmės, visada palaikysime. (Kazys Venclovas)

D. Atlikėjai formuojasi dešimtmečiais, bandydami ieškoti ir atrasti. O mokytis iš geriausių yra labai svarbu. Juk daug garsių atlikėjų perėmė Michaelo manierą, judesius, plastiką – ir niekas jiems nieko nesako, o čia, Lietuvoje, visi piktinasi. Man Jacksonas buvo autoritetas, aš tikrai iš jo mokiausi, bet nesu jis. Todėl kai mano baladėje kažkas įžvelgia, kad aš esu Michaelas Jacksonas, tai atrodo daugiau nei kvaila.

– DIEVINU JUS, VYRUKAI!!! Jūs esate verti atstovauti „Eurovizijoje“ mūsų šaliai šiais metais! Sasha jau turi patirties nemažos, o Donatui bus ko pasimokyti iš Sashos. :) Įdomu pamatyti, kaip Sasha šoka Šiandien būsiu LRT ir palaikysiu JUS!!! Klausimas: Ar medituojate prieš koncertų maratoną? O gal lankotės SPA? Ką darote, kad panaikintumėte nuovargį ir pasisemtumėte jėgų? (Justina)

S. Mes mokomės vienas iš kito.

D. Tokia sudėtimi tai bus tik pirmas pasirodymas, todėl dar neaišku, ką mes darysime prieš pasirodymą. Bet eisime sukąstais dantimis ir tik su pozityvu! Best friends!

 

VIDEO: Sasha Song ir Donny Montell dainavo 15min.lt konferencijoje
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min