Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 8d. 13:00

„Happyendless“: Lady GaGos fenomenas atspindi muzikos išsigimimą

Grupė „Happyendless“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Happyendless“

Antradienį, kovo 8-ąją, į 15min.lt redakciją papasakoti apie būsimą 3D koncertų turą ir atsakyti į skaitytojų klausimus užsuko grupė „Happyendless“.

Pasidalinti būsimo projekto įspūdžiais suskubo „Happyendless“ nariai Saulius Prūsaitis, Andrius Kauklys ir Marius Narbutis, taip pat „Recream“ studijos, kūrusios vaizdą 3D projektui, duetas: Klaudija Kairaitytė ir Šarūnas Kuckailis.

– Ar giliai širdyje nenorėtumėte būti roko grupe? (Gediminas)

„Happyendless“ (H.): Giliai širdyje mes esame roko grupė (juokiasi).

– Ar mokat didžėjauti ne su plokštelėmis, o su kasetėmis? (Sania)

H.: Tai aišku, nuo to ir pradėjome. Andrius moka. Kaip didžėjauti su kasetėmis? Spausti „play“.

– Kur labiau norėtumėte nukeliauti: į Šiaurės ašigalį, ar į Pietų? (Keliautojas)

Saulius Prūsaitis (S.P.): Į Pietų, nes jis yra tyrinėjamas, jame yra gyvenviečių, dirbančių mokslininkų, ten galima išgirsti istorijų, Šiaurės ašigalyje išgirstum tik vėjo ūbavimą.

– Kodėl savo 3D koncertų turo premjerai pasirinkote Kovo 11-ąją? Tyčia? (Vilija)

S.P.: Galime spekuliuoti ir sakyti, kad tyčia, tada daugiau uždirbsim. Bet man nė motais, nes taip išėjo, kad „Forum Cinemas“ mums pasiūlė tokias datas – nei vėliau, nei anksčiau negalėjome pradėti. Norėjome tik, kad pradėtume koncertus penktadienį, nes savaitgalį norisi pailsėti. Krūvis bus didelis, du koncertai per dieną – žvėriškas tempas. Jei kas mano kitaip, tegu pabando.

– Ar jūs – patriotai? Kuo pasireiškia jūsų patriotizmas? (Vilija)

Marius Narbutis (M.N.): Aš – taip. Nesakau, kad viskas blogai Lietuvoje ir kad reikia bėgti iš čia. Galima labai greitai išsibėgioti. Šeima, tėvynė – man yra šventi dalykai, blogai apie juos nešneku.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Konferencijos akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Konferencijos akimirka

S.P.: Žinau, kad esu patriotas, man teko dirbti Anglijoje, ir aš žinau, koks yra skirtumas dirbant tenai, kai yra „užkalamas“ pinigas. Grįžęs į Lietuvą galiu trenkti į snukį niekšui, nes čia aš turiu visas teises. Čia esu kažko vertas, o ten esu skuduras, su kuriuo ištrynė grindis ir išmetė. Dabartinė situacija labai smarkiai trenkia per patriotiškumą – turiu omeny mokesčius autoriams. Kyla papildomų klausimų, kas yra patriotiškumas. Reikia palinkėti visiems stiprybės. Reikia mylėti savo šalį.

M.N.: Patriotizmas nesusijęs su pinigais. Klausimas, kiek kiekvienam žmogui reikia. Kažkaip rimtai kalbam...

S.P.: Taip, mes esame patriotai, mūsų klipuose matosi trispalvė. (Juokiasi.) Iš tikrųjų dabartinė situacija yra žiauri.

– Kaip šiandien moters dienos progą pasveikinsite savo mylimas damas? (Rožė)

S.P.: Aš pasveikinau blogai, pasakiau, kad sergu, bet atsigriebsiu antroje dienos pusėje. Moteriai smagu gauti gėlių, smagu žinoti, kad ją myli. Pasveikinti galima ir tylint. Sveikinam jus, moterys, linkim sveikatos, laimės ir kantrybės su vyrais.

M.N.: Aš asmeniškai nešvenčiu kovo aštuntos – moteris galima mylėti kiekvieną dieną. Man šiandien Užgavėnės, kepsiu blynus.

– Ar valgėte Užgavėnių blynų? Deginsite Morę? Kaip jūsų šeimoje žiema varoma iš kiemo? (Agnė)

Andrius Kauklys (A.K.): Blynų tešla jau kyla, o žiemą varysim su daina. Mano devynių mėnesių sūnus labiausiai varys žiemą viską barškindamas...

– Oskaras Koršunovas – jūsų draugas? Kaip pasveikinote jį su sekmadienį buvusiu gimtadieniu?

S.P.: Aš su juo telefonu savaitgalį kalbėjau apie visai kitus dalykus, bet apie gimtadienį nežinojau. Šiandien jį tada pasveikinsiu žinute. Negaliu jo traktuoti kaip draugo, jis veikiau yra pažįstamas... Džiaugiamės, kad jis prisidėjo prie mūsų projekto.

VIDEO: Happyendless - 15min.lt konferencijoje

– Kieno idėja buvo, kad 3D projekto režisieriumi taptų Oskaras Koršunovas?

S.P.: Nesvarbu kieno idėja, mes pagalvojome, kad dirbti su tokiu žmogumi būtų pakankamai gerai. Tas projektas ilgai užsitęsė. Darant tokius nemažus dalykus, reikalingas bendras požiūris, apimantis vaizdą, garsą, organizacinį suvaldymą, o Oskaras šios patirties turėjo. Pamanėme, kad jis galėtų mums padėti, pamatyti dalykų, kurių mes nepastebime. Gera, kai dėl skirtingų minčių kyla dvejonių ir yra žmogus, į kurį kilus abejonėms galima kreiptis.

– Klausimas Sauliui: Kaip sutariate su Oskaru Koršunovu, ar tarp jūsų nėra įtampos? Iš šalies atrodo smagu, kad jūs, kaip dabartinis Agnės draugas, taip diplomatiškai sutariate su jos buvusiuoju... (NeAgnė)

S.P.: Kitas klausimas... Nesureikšminu tokių dalykų, tai man nėra įdomu... Gal kažkam atrodo kitaip. Žinau, kaip yra dabar, ir man to užtenka. Tokie dalykai, tie „patiniški instinktai“ gal kažkam yra labai svarbu. Gyvenime yra svarbesnių dalykų, nei atsakinėti į tokius klausimus.

– Ar neketinate 3D filmukų paversti oficialiais dainų klipais?

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Konferencijos akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Konferencijos akimirka

S.P.: Ketiname, bet Klaudija mano, kad neketinam... Ateitis parodys. Aš nebūčiau prieš, kad tie video būtų paversti į dviejų dimensijų klipus. Norėčiau, kad žmonės ateitų į mūsų koncertus ir patys pasakytų, ką mums toliau daryti.

„Recream“ (R.): per spalvotus akinius žiūrint nukenčia kokybė, todėl tie vaizdai žiūrimi ekrane.

– Kada pasirodys jūsų naujas video klipas? Ankstesni buvo tikrai nuostabūs, laukiame dar! (Džiulija)

S.P.: Sunku pasakyti, buvome suplanavę, bet atsirado šis projektas – jam buvo mestos visos jėgos. Daryti kelis darbus tuo pat metu būtų sudėtinga. Klipus mums patinka filmuoti, tai gal ir bus dar koks klipas (juokiasi).

– Ar dažnai patys klausotės savo muzikos?

A.K.: Pakankamai dažnai, tačiau nepiktnaudžiaujame, nes galime persisotinti.

S.P: Mes rytoj, poryt repetuojame, todėl esame priversti dažnai jos klausytis. Vienos dainos paklausome tūkstantį kartų.

M.N.: Bet važiuodami automobiliu savo muzikos neklausome.

– Ar yra Lietuvoje muzikos grupių, jūsų požiūriu, grojančių taip pat kokybiškai kaip ir jūs? (Zigmas) Ar matote sau konkurentų Lietuvoje? Ar apskritai tokio lygio ir tipo grupei, kokia yra „Happyendless“, verta orientuotis tik į mūsų rinką? (Rima)

S.P.: Kažkada buvo mąstymų, į kokią rinką orientuotis. Dabar rinka yra visur – sukūręs ką nors originalaus, iš Gargždų gali atsidurti Los Andžele. Dabar beliko paviršius. Pasakykite man grupę, projektą, atsiradusį per pastaruosius penkis metus? Ar atsirado naujas Lenny Kravitzas, nauji „Red Hot Chilli Peppers“? Anksčiau muzika turėjo gilesnę prasmę. Dabar pastebiu išsigimimą muzikoje: anksčiau reperiai varžėsi kieno storesnė grandinė, dabar – ant kieno kaktos scenoje išdygs didesnis ragas. Scenoje tampa normalu išsiristi iš lervos (per „Grammy“ apdovanojimus scenoje iš kiaušinio „išsirito“ Lady GaGa – aut. past.).

M.N.: Tokių kaip mes yra Lietuvoje. Kai sėdėsime šalia Lady GaGos, tai sakysime, kad viskas super.

S.P.: Nenoriu sėdėti šalia Lady GaGos. Norime palinkėti, kad atsirastų daugiau gražiai muzikuojančių žmonių, nes muzika gydo.

– Prieš kelerius metus sakėte, kad veršitės į užsienio rinkas, ieškosite naujų erdvių. Kaip sekasi? Gal patirtis apkarpė sparnus? (Mikas) Kaip populiarinate ar ketinate populiarinti savo muziką užsienyje? (Tomas)

M.N.: Niekada nesakėme taip, mums prilipdydavo etiketę. Mūsų dainas žino ir groja Amerikoje, Anglijoje, Australijoje, tos dainos skamba.

S.P.: Niekas niekur nesiveržia. Norime sukurti kuo gražesnę muziką.

– Kokie jūsų santykiai su MTV prodiuseriais? Ar tiesa, kad užsitraukėte jų nemalonę, nes per MTV apdovanojimus scenoje pasirodėte su popieriniais mikrofonais taip protestuodami prieš fonogramas? (Rimas)

S.P.: Gal kas ir mano, kad mes protestavome, bet taip nebuvo. Norėjome iš pasirodymo padaryti „multiką“. Renginio režisieriai iš pradžių atkalbinėjo, siūlė dainuoti su įprastais mikrofonais. Susitarėme, kad nufilmuosime kelis variantus, bet vėliau galutiniame rezultate jie paliko popierinius mikrofonus patys. Nesame tiek piktai motyvuoti, kad protestuotume.

– Kodėl rengiate 3D, o ne, pavyzdžiui, 4D koncertų turą? (Tomas)

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Grupė Happyendless
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Grupė „Happyendless“

S.P.: Mes rengiame keturių; ketvirta – garsas, jei pasikvėpinsite – bus ir penkta, kvapas.

– Ar teisybė, kad 3D filmuoti reikia ne mažiau kaip 3 kamerų? (Tadeušas)

R: Reikia ne mažiau dviejų, jei turi daugiau – yra geriau. Arba vienos 3D kameros.

– Kalbant apie naująjį jūsų projektą... O jei žiūrovas atėjęs į „Happyendless“ gyvo garso koncertą kino teatre užsimanys pašokti? Nemanote, kad kino teatras ir 3D akiniai taps rimta kliūtimi? (Asta)

S.P.: „Respektas“ šokantiems, šokit kiek norite – parodysite, kad kažkas gero vyksta. Nežinau, kaip reaguos kino teatro atstovai. Rekomenduojame šokti su akiniais, nes nusiėmę akinius galite paskui netyčia ant jų atsisėsti.

– Sveiki, vyrai. Aš iki šiol dievinu jūsų „Power Forever“, o kaip jūs patys ją vertina po tiek laiko? Gal kaip Marijonas į „Tris milijonus“ jau negalite žiūrėti ar dainuoti? Ir vis dėlto – kada žadate sukurti panašų hitą, nes natūralu, kad visi naujesnes jūsų dainas lygina su šiuo hitu. (Silvija) Labai jau melancholiškos tos jūsų naujos dainos. Kada bus „Power Forever 2“? (Gediminas)

S.P.: Klausimas Gediminui, kur jis girdėjo mūsų naujas melancholiškas dainas? Antros „Power Forever“ niekada nebus, bus kitokios dainos. Mes nesame statybų bendrovės savininkai, kurie stato vienodus namus, nes juos perka. Visa popkultūra paremta tuo, kad dainose skamba tas pats motyvas.

M.N.: Čia tas pats, lyg Andriui Mamontovui liepti vėl sukurti „Laužo šviesą“, ar Marijonui Mikutavičiui „Tris milijonus“.

– Su kokiu patiekalu palygintumėte savo kuriamą muziką? (Virga)

S.P.: Aš palyginčiau su tortu.

M.N.: Bet ne su tuo, kur daug cukraus. Su medaus tortu.

– Ar sekate lietuviško šou pasaulio naujienas? Kiek jums svarbu atsirasti žurnalų ar portalų viršeliuose? Ir ką darote, kai patenkate? Išsikerpate, išsisaugote? (Dangė)

S.P.: Išsikerpam ir saugom... (Juokiasi.) Tos medžiagos tiek daug, kad viską susekti nesugebėtume. Geriau ties savimi susikoncentruoti.

A.K.: Mėgstame „papletkinti“, bet karpyti iškarpas – mūsų mamų reikalas.

– Ar sportuojate, kokia sporto šaka domitės? (Aurimas)

S.P.: Rytais darau atsispaudimus ir atsilenkimus, nes manau, kad man to reikia.

M.N.: Aš stalo tenisą, snukerį mėgstu pažaisti...

– Kiek pinigų yra daug? (Benas)

M.N.: Tiek, kad tiesiog gyventum ir nejaustum skirtumo tarp lito ir penkių šimtų.

S.P.: Jei turi daug, visada reikės dar daugiau. Svarbu kad užtektų pinigų sau, šiek tiek nustebinti kitus, padaryti staigmenų...

A.K.: Pinigų niekada nebūna per daug.

Bilietai į grupės koncertus kainuos 25 litus. Koncertų turo pradžia numatoma kovo 11 d. Vilniuje, „Forum Cinemas Vingis“ didžiojoje salėje 19 ir 21 val. Kaune koncertai įvyks kovo 18 d. 19 ir 21 val. „Forum Cinemas Akropolis“, Klaipėdoje – balandžio 1 d. 19 ir 21 val. „Forum Cinemas Akropolis“, Šiauliuose – balandžio 8 d. 19 ir 21 val. „Forum Cinemas Akropolis“. 3D vaizdo turas baigsis Vilniuje, balandžio 15 d. 19 ir 21 val. „Forum Cinemas Vingis“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min