Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2009 01 07

2009 metų pradžioje darbo ieškojo 12 tūkst. Kauno miesto ir rajono gyventojų

Gruodžio mėnesį į darbo biržą kreipėsi 2,8 tūkst. žmonių, – 2,3 karto daugiau nei per 2007 m. tą patį laikotarpį. Laisvų darbo vietų pasiūla per mėnesį sumažėjo 14,6 proc., o lyginant su 2007 m. gruodžiu, buvo mažesnė 63 proc.
Lietuvoje bedarbių daugės.
Lietuvoje bedarbių daugės. / Photos.com nuotr.
Temos: 2 Darbas Nedarbas

Gruodžio mėnesį Kauno darbo birža gavo 10 pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus įmonėse, kuriose įspėjimus apie darbuotojų atleidimą gavo apie 300 asmenų, daugiausia iš gamybos ir paslaugų sferos įmonių. Lyginant su 2007 metais, 2008-siais pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimą skaičius išaugo daugiau kaip 3 kartus.

2009 m. sausio 1 d. duomenimis Kauno darbo biržoje buvo įregistruota 12 tūkst. ieškančių darbo asmenų, tai yra 3,6 tūkst. arba 42,7 proc. daugiau nei prieš metus. Jie sudarė 4,2 proc. visų Kauno miesto ir rajono darbingo amžiaus gyventojų. Lyginant su praėjusių metų sausio 1 d. duomenimis, registruotas nedarbas, skaičiuojamas nuo darbingo amžiaus gyventojų, per metus išaugo 1,2 proc. punkto. Per praėjusius metus mažėjo skirtumas tarp įregistruotų moterų ir vyrų skaičiaus. Metų pabaigoje moterys tarp darbo biržos klientų sudarė 49 proc., vyrai – 51 proc. Vyrų nedarbas, skaičiuojamas nuo darbingo amžiaus gyventojų, per metus padidėjo 2 proc. punktais, moterų – 0,6 proc. punkto.

Nors naujai įregistruotų laisvų darbo vietų skaičius Kauno mieste ir rajone per metus sumažėjo beveik 33 proc., įdarbintų asmenų skaičius, lyginant su 2007 m., išaugo 16,3 proc. Per 2008 metus, darbo biržai tarpininkaujant įdarbinta 14,1 tūkst. žmonių, teigiama Kauno darbo biržos pranešime spaudai.

Šiuo metu daugiausia darbo vietų siūlome tarptautinio krovinių vežimo vairuotojams, virėjams, siuvėjams, taip pat pardavimo vadybininkams, vyr. buhalteriams, bendrosios praktikos slaugytojams bei informacinių technologijų specialistams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius