Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 13:26

2009-ųjų apžvalga. B.Lubys: metų pasiekimo nebuvo

Bronislovas Lubys.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Bronislovas Lubys.

Ekonomistas Gitanas Nausėda besibaigiančių metų nusivylimu įvardino krepšinio rinktinės fiasko Europos čempionate Lenkijoje. Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentą Šarūną Frolenko ypač nuliūdino jaunimo bedarbystė ir emigracija.

„15min“ paprašyti įvairių visuomenės sričių  lyderiai atsakė į keturis klausimus apie prie finišo artėjančius 2009-uosius Lietuvoje. Jie rinko metų įvykį, metų žmogų, metų nusivylimą ir metų pasiekimą.

„Scanpix“ nuotr./G. Nausėda
„Scanpix“ nuotr./G. Nausėda

SEB banko prezidento patarėjas G.Nausėda:

Metų įvykis. LEO LT bendrovės demontavimas. Nustebino ne tiek pats faktas, kiek proceso sparta.

 

Metų žmogus. Dalia Grybauskaitė. Pirmą kartą per tūkstantį metų mūsų šalies vadove tapo moteris.
Metų nusivylimas. Lietuvos krepšinio rinktinės fiasko Europos čempionate. Visokias nesėkmes
įmanoma pakelti, bet krepšinio...
Metų pasiekimas. Dideliu pasiekimu laikyčiau tai, kad Lietuvos valstybė nebankrutavo. Tokia
grėsmė buvo visiškai reali. Kaip matome, Damoklo kardas kybo net virš euro
zonos narės – Graikijos – galvos.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Bronislovas Lubys:

Metų įvykis. Krizė.
Metų žmogus. J.E. prezidentę D.Grybauskaitę.
Metų nusivylimas.  2008 metų gruodžio mėnesio mokestinis perversmas (įsigaliojęs nuo 2009 metų sausio 1-oji – aut. past.). 
Metų pasiekimas. Tokio nėra.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Š.Frolenko:

Metų įvykis. Baltijos kelio 20-mečio minėjimas. Nors įvykis nebuvo pažymėtas itin gausiais valstybinių institucijų renginiais ar minėjimais, tačiau ši, viena svarbiausių mūsų valstybės datų, buvo šauniai minima privačiomis iniciatyvomis. Tai rodo, kokia Baltijos kelio reikšmė ir kaip tai svarbu Lietuvos piliečiams. Smagu, kad šią datą ypač aktyviai minėjo jauni žmonės.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Šarūnas Frolenko
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Šarūnas Frolenko

Metų žmogus. Sunku būtų išskirti vieną asmenį. Padėką ir pagarbą šiemet reikėtų atiduoti visiems verslo sektoriaus atstovams, kurie sugeba net ir sudėtingomis sąlygomis išlaikyti verslą, darbo vietas, mokėti mokesčius ir taip prisidėti prie šalies geroves kūrimo. Žmonių, kurie net ir sudėtingiausiomis valstybei sąlygomis nenuleidžia rankų ir siekia kurti, tobulėti ir augti, Lietuvai labai reikia.

Metu nusivylimas. Kas trečias darbo neturintis jaunas žmogus ir visus rekordus viršijanti emigracija. Tai beprecedentis procesas per visą nepriklausomos Lietuvos dvidešimtmetį. Tokios didelės jaunimo nedarbo problemos neturėjome dar niekada, o per šiuos metus iš Lietuvos išvyks bene daugiausiai žmonių per visą nepriklausomybes laikotarpį. Tai parodo, kad nedarbo ir migracijos politika, kurios, beje, yra labai glaudžiai susijusios, šiandien patiria fiasko. 

Metų pasiekimas. Neformalaus ugdymo koncepcijos rengimas, kuris, nors ir dar nenuvedęs prie aiškių ir konceptualių sprendimų, paskatino karštas diskusijas apie vaikų ir jaunimo ugdymą. Kartu – ir apie visos visuomenės, visą gyvenimą trunkantį ugdymą. Esu tikras, kad šis dokumentas bus priimtas kitąmet ir neformalus vaikų bei jaunimo ugdymas taps prieinamas didesniam ratui žmonių, įvyks esminiai kokybės pokyčiai.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min