Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 5d. 11:56

2012 m. žmonės gaus nebesumažintas „Sodros“ pensijas

Pensininkai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pensininkai
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, reaguodama į tai, kad kol kas ne visus žmones pasiekia informacija apie atstatomas pensijas, teikia išsamų paaiškinimą apie visas atstatomas iš „Sodros“ mokamas išmokas.

Nuo 2012 m. sausio 1 d. visiškai yra atstatomos senatvės, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių socialinio draudimo pensijos, kurios laikinai, dvejiems metams, buvo sumažintos dėl sunkmečio. Taip pat ir maitintojo netekimo, ištarnauto laiko, kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas gavėjai gaus tokio pat dydžio išmokas, kokias gaudavo iki jas laikinai sumažinant.

Senatvės, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių valstybinio socialinio draudimo pensijos nuo 2012 m. sausio 1 d. atstatomos į 2009 m. gruodžio mėnesį buvusį lygį.

Didesnės pensijos bus pradėtos mokėti ir tiems gavėjams, kuriems pensijos buvo paskirtos 2010-2011 metais ir joms buvo pritaikytas mažinimas pagal Laikinojo įstatymo nuostatas. (Tie, kurių pensijos nebuvo sumažintos, nes nesiekė ribinio lygio (650 lt), ir toliau gaus ankstesnio dydžio pensijas.)

Prognozuojama, kad dėl to vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, Lietuvoje padidės 8,9 proc. arba 68 litais ir sieks 836 litus. Pensijos bus visiškai atkurtos tiek nedirbantiems, tiek dirbantiems senatvės pensininkams. Pensijų atkūrimas į prieškrizinį lygį palies apie 447 tūkst. senatvės pensininkų, apie 86 tūkst. netekto darbingumo (invalidumo) pensininkų ir apie 239,3 tūkst. našlių ir našlaičių pensijų gavėjų.

Išankstinių senatvės pensijų gavėjai ankstesniojo dydžio pensijas pradės gauti nuo vasario mėnesio, kadangi išankstinės pensijos yra mokamos už praėjusį mėnesį.

Pensijų dydžių atstatymas 2012 metais iš „Sodros“ biudžeto papildomai pareikalaus 495 mln. litų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Sodra Pensija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min