Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 4d. 16:10

2012 metais išaiškinta beveik 4 tūkst. brakonieriavimo atvejų

Taurusis elnias
Romualdo Barausko nuotr. / Taurusis elnias
Praėjusiais metais aplinkosaugininkai, Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) duomenimis, išaiškino beveik 4 tūkst. brakonieriavimo atvejų – 27 proc. daugiau negu 2011 metais.

Pernai pažeidėjams buvo skirta beveik perpus (47 proc.) daugiau administracinių baudų negu 2011 metais – per 650 tūkst. litų. Daugiau kaip trečdaliu (37 proc.) išaugo ir pateiktų civilinių ieškinių už gyvūnijai padarytą žalą suma. Ji siekė daugiau kaip 400 tūkst. litų. Pareigūnai iš pažeidėjų konfiskavo per tūkstantį tinklinių ne mėgėjiškos žvejybos įrankių, 75 vandens transporto priemones, 32 šautuvus.

Daugiausia brakonieriavimo pažeidimų pernai nustatyta Klaipėdos (1072), Kauno (574) ir Vilniaus (554) regionuose, mažiausiai – Panevėžio regione (203). Tarp šių pažeidimų, kaip ir kasmet, vyravo mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimai. Jų pernai išaiškinta daugiau kaip trys tūkstančiai (2011 m. – 2155). Norą neteisėtai žvejoti turėtų apmalšinti stipriau užveržtas baudų apynasris – baudos tokiems pažeidėjams nuo praėjusio rugsėjo yra padidėjusios dvigubai.

Pernai bene skaudžiausias ir gamtai, ir visuomenei brakonieriavimo atvejis buvo išaiškintas Šiaulių regione. Per dvi praėjusio gruodžio dienas Šiaulių rajone trys šiauliečiai neteisėtai nušovė 11 tauriųjų elnių (2 pateles ir 9 jauniklius) ir 3 stirnas. Gyvūnijos ištekliams padaryta daugiau kaip 13 tūkst. litų žalos. Iš pažeidėjų paimti 8 medžiokliniai šautuvai. Už šį nusikaltimą gresia ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė. Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min