Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2017 01 02

2017 metais – daugiau pagalbos šeimoms, didesnės pensijos ir draudimo išmokos

Nuo šių metų pradžios įsigaliojusios naujovės socialinės apsaugos srityje išplėtė vaiko išmokas gaunančių šeimų ratą, padidino išmokas, neįgalumo pensijas, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
Eurai
Eurai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vaiko pinigai

Auginantys ar globojantys vieną ar du vaikus nuo 7 iki 18 metų nuo sausio gaus vadinamuosius „vaiko pinigus“ – ši suma dabar yra 15,2 euro per mėnesį. Išmoka bus skiriama, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų (153 eurai).

Tris ir daugiau vaikų auginančioms šeimoms išmoka vaikui iki 18 metų bus mokama, nevertinant šeimos pajamų. Planuojama, kad šiemet ją gaus apie 167 tūkst. vaikų.

Be to, bus mokamos dar dvi naujos išmokos – besimokančio asmens vaiko priežiūrai iki 1 metų ir gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui – iki 2 metų. Pirmoji sieks 152 eurus ir bus mokama tėvams iki 26 metų, kurie mokosi profesinėje ar aukštojoje mokykloje, arba iki 30 metų – doktorantūroje ar rezidentūroje. Šiemet šią išmoką turėtų gauti apie 4,3 tūkst. tėvų.

Gimus dvynukams, bus mokama 152 eurai per mėnesį, trynukams ar daugiau – 152 eurų už kiekvieną vaiką (skaičiuojant nuo trečio). Skaičiuojama, kad ją turėtų gauti per 400 žmonių.

Nuo sausio nebetaikomos „lubos“ motinystės išmokai

Iki šiol maksimali motinystės pašalpa negalėjo viršyti 3,2 draudžiamųjų pajamų (šiuo metu – 1,4 tūkst. eurų), tačiau Konstitucinis Teismas (KT) pernai kovą šią nuostatą pripažino prieštaraujančia Konstitucijai.

2017 metais daugės ir socialinių darbuotojų, dirbančių su rizikos šeimomis – vienam darbuotojui turi tekti ne daugiau kaip 10 tokių šeimų. Todėl savivaldybėse turės būti įsteigta papildomai apie 330 pareigybių.

Didėja neįgalumo pensijos

Šalpos neįgalumo pensijos didėja žmonėms, kurie pripažinti neįgaliais iki 24 metų ir yra netekę 50–100 proc. darbingumo. Jos bus diferencijuojamos pagal darbingumo lygį penkių procentų intervalu.

Paskata dirbti ir mokytis

Dalyvaujantiems profesinės reabilitacijos programoje ir nedraudžiamiems valstybiniu draudimu mokama pašalpa padidėjo nuo 224 eurų iki 240 eurų. Studijuojantiems neįgaliesiems išmoka didėja nuo 56 iki 60 eurų.

Be to, atsirado daugiau galimybių dirbti ne visą darbo dieną slaugantiems žmogų su negalia namie: jei jų darbo pajamos bus mažesnės nei minimalus atlyginimas, nebus nutraukiamas draudimas valstybės lėšomis.

Daugiau žmonių bus draudžiami

Nuo šių metų žmonės, dirbantys pagal verslo liudijimus, pradedami drausti visai pensijai. Jų įmoka sieks 26,3 proc. MMA – 99,9 euro per mėnesį.

Individualia veikla užsiimantys žmonės turės draustis ir ligos socialiniu draudimu – įmoka didės 1,2 proc. punkto (nuo pusės deklaruojamų pajamų), o ūkininkams – 3,4 proc. punkto. Individualių įmonių savininkai, mažųjų bendrijų nariai ir ūkinių bendrijų tikrieji nariai bus draudžiami dar ir nedarbo draudimu mokėti įmokas – jos didės 4,5 punkto nuo minimalios algos. Visi jie dabar jie draudžiami tik pensijų draudimu (įmoka – 26,3 proc.).

Tantjemas gaunantieji ir mažųjų bendrijų vadovai bus draudžiami pensijų draudimu – mokės 26,3 proc. įmokas nuo gaunamų šios veiklos pajamų.

Daugiau galimybių neturintiems būsto

Socialinio būsto nuomininkai nepraras teisės į nuomą, kai jų turtas ir pajamos neviršys daugiau kaip 25 proc. įstatyme nustatytų pajamų ir turto ribų (iki šiol – 20 proc.). Jei pajamos viršija šias ribas, savivaldybės tarybos sprendimu, sutartis galės būti pakeista į savivaldybės būsto nuomos sutartį. Tai ypač aktualu žmonėms su negalia, daugiavaikėms šeimoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius