Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 27d. 12:10

21-oje savivaldybėje nuo kitų metų kursis specialistų komandos teikti slaugos-globos paslaugas

Senoliai
„Scanpix“ nuotr. / Senoliai
Nuo kitų metų savivaldybėse kursis mobilios specialistų komandos, kurios teiks integralias socialinės globos ir slaugos paslaugas paciento namuose, penktadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„21 savivaldybė rengiasi dalyvauti šiame pilotiniame projekte, kurio įgyvendinimo metu socialinį darbą dirbantieji kartu su slaugos specialistais ir jų padėjėjais komandiniu principu teiks socialinės globos ir slaugos paslaugas sunkiems ilgalaikės slaugos reikalingiems pacientams savo regione“, - rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Anot ministerijos, bus siekiama padėti šeimos nariams, suteikiant prižiūrintiems neįgalius ar sunkios negalios savo artimuosius, derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, pagalbą jų neįgaliesiems artimiesiems, bei reikiamą integralią pagalbą vienišiems nesavarankiškiems ar iš dalies savarankiškiems neįgaliesiems bei senyvo amžiaus asmenims.

Iš Europos socialinio fondo lėšų trejus metus bus skiriamos lėšos specialistų komandose dirbančių slaugos specialistų darbo užmokesčiui, techninės pagalbos ar slaugos priemonėms, padengiamos transporto įsigijimo ir eksploatavimo išlaidos.

Be to, mobilių komandų darbuotojams bus finansuojami mokymai, tobulinama profesinė kvalifikacija. Siekiant įtraukti ir bendruomenę, projektų vykdytojai organizuos mokymus ir savanoriams pagalbininkams. Socialinių darbuotojų ar socialinių darbuotojų padėjėjų, kurie dirbtų mobiliosiose komandose ar koordinuotų jų darbą, darbo užmokesčio išlaidas kaip ir iki šiol finansuos savivaldybė.

„Visuomenė senėja, žmonės gyvena ilgiau, bet kartu su tuo jiems reikia ir daugiau paslaugų. Lietuvoje šiuo metu stokojama kompleksinės socialinės globos ir slaugos paslaugų namuose“, - sakė socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Ramunė Jurkuvienė.

„Dalis neįgalių, ligotų ar senyvo amžiaus žmonių nenori rinktis gyvenimo socialinės globos namuose, o ir ne visada tai būtina. Tačiau jų namiškiams dažnai fiziškai ir psichologiškai nelengva padėti sunkiai sergantiems artimiesiems, nuolat rūpintis jais. Čia į pagalbą ateis mobili specialistų komanda“, - teigė ministro patarėja,

Pasak jos, atsižvelgiant į kiekvieną individualų atvejį, bus siekiama suteikti kokybišką integralią socialinės globos ir slaugos pagalbą, jei reikės statyti lašelinę, suleisti vaistus, atlikti pragulų profilaktiką.

Bandomieji projektai bus Anykščių, Biržų, Kauno, Kretingos, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Vilkaviškio rajonų, Alytaus, Klaipėdos Šiaulių, Visagino, Vilniaus miestų bei Elektrėnų savivaldybėse.

Programai skirtos lėšos sudaro 20,625 mln. litų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min