Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 28d. 08:48

250 šalies pareigūnų apmokyti ES lėšomis

Europos Sąjunga
T.Urbelionio / BFL nuotr. / Europos Sąjunga.

Šiais metais Lietuvos policijos mokykla sėkmingai įgyvendino Policijos departamento prie VRM inicijuotą Išorės sienų fondo dalies „Specialioji tranzito schema“ 2007 m. metinės programos „Personalo mokymai“ projektą. Jo metu ES lėšomis kvalifikaciją kėlė daugiau nei 250 policijos pareigūnų, o iki 2013 m. kvalifikaciją tobulins dar daugiau nei 1000 policijos pareigūnų iš visos Lietuvos.

Šis projektas, tai vienas iš nuolatinių daugiamečių veiksmų, įgyvendinant 2007–2013 m. metines programas. Programos projekto įgyvendinimui iš Išorės sienų fondo buvo skirta 155 376 litų, teigiama policijos pranešime.

Įgyvendinant minėtą projektą buvo siekiama užtikrinti reikiamą personalo, dirbančio su Specialiąja tranzito schema, kvalifikaciją ir sukurti vienodą mokymo sistemą. Projekto įgyvendinimo metu, Lietuvos policijos mokykloje per 250 policijos pareigūnų buvo apmokyti apie STD ir STGD tranzito schemą, jos prevenciją ir kontrolę, jiems buvo suorganizuoti užsienio kalbų (anglų ir rusų kalbos) mokymo kursai bei kursai informacinių technologijų naudotojams duomenų registrų tematika.

Sėkmingai įgyvendinus projektą, sudarytos galimybės užtikrinti veiksmingesnį policijos personalui pavestų funkcijų vykdymą. Programos įgyvendinimo metu, įgytas žinias šalies policijos pareigūnai galės taikyti praktikoje ir kvalifikuotai vykdyti savo pareigas vykdant išorinių Europos Sąjungos sienų ir Kaliningrado tranzito kontrolę pagal Šengeno reikalavimus. Taip pat policijos personalas įgijo pakankamų kompetencijų naudotis Informacinių technologijų registrais, patobulino rusų ir anglų kalbas.

Šis projektas – reali parama veiksmingam ir efektyviam atitinkamų Bendrijos teisinių priemonių išorės sienų ir vizų srityje, ypač Šengeno sienų kodekso ir Europos vizų kodekso, taikymui.

Projektas atitinka Išorės sienų fondo daugiametės 2007–2013 m. programos strategijos 5 prioriteto 13 tikslą – Išorės sienų fondo daugiametės 2007–2013 m. programos dalį „Specialioji tranzito schema“ įgyvendinančių valstybės institucijų personalo mokymas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min