Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 16d. 18:00

30 mln. vertės teatro statybos Klaipėdoje: panorama pasikeis jau netrukus

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras statybų sūkury.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras statybų sūkury.

Klaipėdos centrine dalimi keliaujantys miestiečiai vis kilsteli galvas į Muzikinį teatrą, kuriame jau dveji metai nepaliaujamai verda darbai. Jų nesutrukdė net ir karantinas, tad iki naujų metų miesto panorama čia pasikeis iš esmės – iškils naujas priestatas. Naujas muzikinis teatras duris turėtų atverti po trejų metų, 2023-iaisiais. Skaičiuojama, jog statybos atsieis apie 30 mln. eurų.

Prieš dvejus metus, 2018 metų rugsėjo 14-ąją, statybvietėje buvo įkasta darbų pradžią žyminti kapsulė. Praėjo dveji metai. Uostamiesčio centre, visai prie Danės upės, vaizdas pasikeitęs iš esmės. Vienos Danės gatvėje besidriekusios pastato dalies nebelikę, čia jau kyla požeminiai priestato aukštai. Žadama, jog iki Naujųjų iškils visas priestato tūris. Skaičiuojama, jog jau įgyvendinta apie 40 proc. visų darbų.

Senąjį teatrą miestiečiams primena devynių aukštų bokštas su laikrodžiu viršuje bei administracinė pastato dalis. Ši pastato dalis nebuvo ir nebus nugriauta, tačiau darbų laukia begalės – čia vyksta rekonstrukcija. Patalpos perplanuotos išgriovus sienas, formuojant patogesnes erdves. Devynių aukštų bokšte po rekonstrukcijos bus įrengtos edukacinės patalpos, kitos erdvės. Viršuje esanti apžvalgos aikštelė taip pat bus sutvarkyta.

Anot teatro vadovės Laimos Vilimienės, statybos ir susideda iš dviejų dalių: senoji pastato dalis rekonstruojama, o naujoji dygsta naujai.

„Pastato senoji dalis rekonstruojama – viskas išgriauta absoliučiai, iš naujo tvarkoma, statoma, tinkuojama, sienos perstatomos. Senojoje dalyje savo eiga vyksta darbai, bet pagrindinės statybos yra nugriautojoje dalyje, kur bus didžioji, mažoji teatro salės, repeticijų kambariai. Jis dygsta. Noriu pasakyti, kad džiaugiuosi – joks karantinas nepamaišė statyboms, nebuvom sustoję nė vieną dieną, vyko darbai, tik galbūt ne taip intensyviai. Dabar kylame į nulinį lygį, kalbant statybiniais terminais. Pamatų duobė yra 12 metrų gylio, išbetonuota, joje bus minus du aukštai su pagrindinėmis repeticijų salėmis. Minus antras jau beveik uždengtas, kai visiškai uždengsime, būsime nuliniame lygmenyje. Pastatas matysis iš tolo, iki metų pabaigos visas jo tūris turėtų atsirasti“, – pasakojo vadovė Laima Vilimienė, kuriai savo darbą tenka padalyti į dvi veiklas: kūrybinę ir statybinę. Moteriai tai nėra nauja, mat jos tėtis inžinierius-konstruktorius, tad teko augti stebint brėžinius.

Jau dairosi įrangos

Anot vadovės, nors priestato sienos netruks iškilti, darbų laukia dar labai daug. Ypač daug laiko reikalauja interjero darbai, jau dabar rūpinamasi būsima teatro įranga, garso technika.

„Įrangos, interjero darbai – tai dideli, daug laiko reikalaujantys darbai. Pakeliui ir daugiau daroma, daugybė kitų veiksmų, pavyzdžiui, ruošiamės įrangos pirkimui – sceninės, apšvietimo, garso įrangos, kėdžių. Netrukus bus baigtas interjero projektas, reikės įvairių detalių, prasidės baldų pirkimai. Tai daroma jau dabar, kad po dvejų metų, įeinant į pastatą, jis būtų įrengtas, įsikeltume jau su baldais, kėdėmis“, – kalbėjo teatro vadovė.

30 mln. eurų atsieisiančias teatro statybas finansuoja tiek valstybė, tiek Europos Sąjungos fondai. Lėšas būtina įsisavinti iki 2022 metų pabaigos, tačiau statybų iki tol visiškai baigti nesitikima. Pirmąjį spektaklį teatras svajoja surengti 2023-iaisiais.

Lietuvoje rekonstruotas ne vienas teatras, tačiau nauja statyba – retas reiškinys. Patirties statytojai sėmėsi bendraudami su kolegomis iš užsienio. Naujų teatrų statybose patirties turi ir lenkai, ir vokiečiai bei kitos šalys. Darbus atlieka rangovas, kompanija „Infes“.

Teigiama, jog Europos kontekste tokia teatro statybos kaina gana kukli ir paprastai jų kaina siekia apie 200 mln. eurų ir daugiau.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:38
13:16
01:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min