Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 3d. 11:29

40 Lietuvos moksleivių vyksta į Izraelį

Švenčionių moksleiviai, kurie vyks į Izraelį
Izraelio ambasados nuotr. / Švenčionių moksleiviai, kurie vyks į Izraelį

Kovo 5 d., pirmadienį, per 40 moksleivių iš penkių Lietuvos savivaldybių išvyks beveik į savaitės trukmės kelionę po Izraelį. Vizitą inicijavo ir organizavo Izraelio ambasada Vilniuje bendradarbiaujant su Kėdainių, Švenčionių, Kupiškio, Anykščių ir Elektrėnų savivaldybėmis, informuojama ambasados pranešime žiniasklaidai.

Kelionės į Izraelį metu moksleiviai susitiks su bendraamžiais iš „Atidim“ mokyklos Holono mieste, kartu dalyvaus kultūrinėse ir edukacinėse programose, susipažins su Tel Avivu, Jeruzale, lankysis prie Negyvosios jūros, Masados, Galilėjos jūros, kibuce.

Moksleiviai taip pat aplankys Jad Vašem Holokausto muziejų ir dalyvaus Izraelio užsienio reikalų ministerijoje vyksiančiame susitikime. Visi jie Izraelyje lankysis pirmą kartą.

„Šiuo projektu norime nutiesti tikrą tiltą tarp mūsų jaunų žmonių, suteikiant jiems galimybę pabendrauti tiesiogiai, Lietuvos moksleiviams – pažinti Izraelį pasitelkiant visus penkis pojūčius, patiems patirti įspūdžius ir susidaryti savo nuomonę, ir tai, mano manymu, yra svarbiausia. Labai simboliška, kad šis vizitas sutampa su Lietuvos šimtmečiu ir Izraelio valstybės 70-mečiu, ir esame labai laimingi, kad abi progas galime taip išskirtinai ir prasmingai paminėti. Mes visi, organizatoriai ir kelionės dalyviai, labai džiaugiamės šiuo projektu, įgyvendinamu pirmą kartą, bet ateityje, tikėtina, tapsiančiu pasikartojančiu ir dar labiau suartinsiančiu mūsų vaikus ir šalis“, – ambasados pranešime spaudai cituojamas Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Amiras Maimonas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Amiras Maimonas

Iniciatyva vykdoma bendradarbiaujant su Lietuvoje įsikūrusia Izraelio kompanija „Wix“, Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“ ir europietiškų vertybių analitiniu centru „Šimtmečio institutas“. Už pagalbą organizuojant kelionę Izraelio ambasada taip pat dėkoja asociacijai Lietuvos-Izraelio prekybos rūmai, „Ukraine International Airlines“ (UIA) ir kelionių agentūrai „West Express“.

Nuo pat Izraelio ambasados atidarymo Lietuvoje prieš trejus metus ambasada nuolatos įgyvendina projektus, kuriais siekiama tiesti tiltus tarp Lietuvos ir Izraelio. Didžiausias ambasados dėmesys skiriamas projektams, nukreiptiems į vaikus ir jaunimą.

Temos: 2 Izraelis Žydai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

15:15
01:01:04
06:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min