15min be reklamos
2022 11 30, 12:40

44 nukirsti saugotini medžiai pažeidėjui atsieis daugiau nei 9 tūkst. eurų

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Utenos valdybos Anykščių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, atlikę tyrimą, nustatė, kad Skiemonių kaime buvo neteisėtai nukirsti 44 medžiai. Žala aplinkai siekia daugiau nei 9 tūkst. eurų, rašoma AAD pranešime spaudai.
Ruduo Labanoro girioje
Medžiai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lapkričio pradžioje, gavę pranešimą dėl galbūt neteisėtai nukirstų medžių žemės sklype Skiemonių kaime Anykščių rajone, aplinkosaugininkai atliko patikrinimą nurodytoje vietoje.

Pareigūnai nustatė, kad nuosavybės teise Lietuvos Respublikai priklausančio žemės sklypo Skiemonių kaime Anykščių rajone naudotojas (vykdantis žemės ūkio veiklą ir laikinai naudojantis valstybine žeme), neturėdamas leidimo, nukirto 44 saugotinus medžius: 1 pušį, 1 juodalksnį ir 42 beržus.

Be nustatytos žalos aplinkai, už šį pažeidimą asmeniui gresia bauda iki 200 eurų.

„Primename, kad asmenys, prieš pradėdami želdinių tvarkymo darbus, turi pasitikslinti dėl konkrečiais atvejais taikomų apribojimų, kriterijų, kurie taikomi saugotiniems želdiniams. Svarbią informaciją galite rasti įstatyme – Dėl Kriterijų, kuriuos atitinkantys medžiai ir krūmai priskiriami saugotiniems želdiniams, patvirtinimo“, – sako Utenos valdybos viršininkas Lauris Martišius.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min