Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 svarbiausi dalykai, kuriuos tėvai turi žinoti prieš atveriant darželio duris

Mažyliai ikimokyklinėse įstaigose nebesušals.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Vaikų darželis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Likus mėnesiui iki rugsėjo 1 dienos, tėvų tarpe pasijaučia nerimas. Nors visi tėvai daugiau sureikšmina tą dieną, kai jų vaikai pradeda lankyti mokyklą, bet ne ką mažiau rimtas žingsnis yra pirmą kartą pravertos darželio durys. „Šiandien leisti vaikus į darželį yra taip pat svarbu, kaip į pirmą klasę – tas pats jaudulys“, – tvirtina darželio „Išminčiukai“ direktorė Ingrida Keliauskienė.

Pateikiame ekspertų ir specialistų patarimus kaip geriausiai paruošti jūsų vaiką darželiui, bet nesijaudinkite, jeigu iki pirmos lankymo dienos mažylis nespės visų išmokti, svarbu skatinti pasitikėjimą ir jų savarankiškumą.

1) Skatinti smalsumą. Vaikams reikia sukurti, ką ekspertai vadina „vykdomąjį veikimą“, kuris apibūdina įgūdžių rinkinį, kurį apima sprendimų priėmimas, įvairių užduočių atlikimas vienu metu ir ir ištvermė.

Skatinti šį „vykdomąjį veikimą“ reikia kūrybiškų žaidimų keliu. Norėdami tai padaryti, pirmiausia, reikia išjungti televizorius ir elektroninius žaidimus. Kai tai padarėte, galima ištraukti kaladėles ir statyti miestą arba vaidinti įvairius scenarijus, pavyzdžiui, restorane ar ligoninėje. Leidžiant vaikams įsikūnyti kitų vaidmenyse, jiems parodo, kad jūs pasitikite jų sprendimų priėmimo įgūdžiais, ko labai reikės darželyje ir vėliau.

2) Praktikuotis rašant savo vardą. Žinoma, vaikas tikrai nebus išmestas iš darželio, jeigu jam niekaip nepavyks išraityti tų 7-9 vardo raidžių kartu, bet pagalvokite kiek pasitikėjimo jūsų atžala įgautų jeigu tai jam pavyktų. Nesiekite, jog vardas būtų tobulai parašytas, svarbu, jog būtų įskaitomas. Turėsite pakankamai laiko patobulinti savo darbą iki mokyklos pradžios.

Vaikai motyvuojami, kai parodote jiems pasitikėjimą ir jų gebėjimą būti savarankiškesniais.

3) Pradėti mokytis raides. Raidžių pažinimas yra pirmas žingsnis į skaitymo pasirengimą. Suprasti, jog kiekviena raidė turi skirtingą garsą yra dažniausiai sunkesnis šuolis. Specialistai rekomenduoja žaisti abėcėlės slėpynių žaidimą: pagaminti atskiras visų raidžių korteles ir paslėpti namuose. Kai vaikas randa vieną iš kortelių – supažindinti kokį garsą ta raidelė skleidžia. Kai suras visas likusias korteles – išdėlioti traukinuku abėcėlės tvarka  ant grindų.

4) Skaičių pažinimas. Niekas nenurodo, jog reikia turėti puikius matematinius sugebėjimus, bet turi turėti šiokį tokį supratimą prieš einant į darželį. Lengviausias įvadas būtų  įtraukti matematiką kasdieninėje jūsų veikloje: skaičiuoti žingsnius, atkreipti dėmesį į paukščiukus danguje ir juos paskaičiuoti kartu, arba surūšiuoti pupeles ar monetas. Jūs netrukus net nustebsite, kaip greitai jis įgauna matematinius įgūdžius.

5) Leiskite vaikui pralaimėti. Sunkiausia tėvams yra leisti patirti vaikui skausmą, bet jūs privalote tai daryti, nes kitaip vaikas niekada neišmoks susidoroti su sunkumais pats. Maži pasikeitimai šių pokyčių  parėjimus padarys lengvesnius.

Leiskite mažyliui pasiaiškinti fortepijono mokytojai kodėl vėluojate, neimkite plaukimui skirtų akinių, jeigu tarėtės, jog vaikas tai pats prisimins padaryti. Vaikai motyvuojami, kai parodote jiems pasitikėjimą ir jų gebėjimą būti savarankiškesniais.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min