TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

50-metį švenčiantis V.Ušackas: „Didžiausia garbė buvo duoti ministro priesaiką Lietuvai“

Vygaudas Ušackas su žmona Loreta
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Vygaudas Ušackas su žmona Loreta
Šaltinis: 15min
0
A A

Penkiasdešimties metų jubiliejaus šventę pirmadienį surengęs Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas į Vilnių sukvietė galybę svečių iš užsienio. Tarp jų – NATO sausumos pajėgų Europoje vadą generolą Johną Nicolsoną ir Rusijos verslininką, buvusį „Jukos“ vadovą Michailą Chodorkovskį. V.Ušackas sako, kad niekada nesirinko draugų pagal jų politines pažiūras ir net dabar, kai tarp ES ir Rusijos tvyro įtampa, atlikdamas savo pareigas Maskvoje nesijaučia atstumtasis.

„Į gimtadienį pakviečiau savo artimiausius draugus, svečius, kuriuos seniai pažįstu. Aš jų nesirenku pagal jų politinius nusistatymus ar priklausomybę partijai. M.Chodorkovskį pažįstu nuo 2000 m. ir su juo bendravome visą tą laiką. Iš užsienio vakar atvyko apie dvidešimt žmonių: buvo ir verslo atstovų iš Rusijos, ir mano bičiulių kabuliečių, NATO sausumos pajėgų vadas Europoje, žurnalistų iš „The Guardian“, bičiuliai iš JAV, Kanados, Prancūzijos, Norvegijos“, – pasakojo jubiliatas.

V.Ušackas tvirtino, kad šventė tikrai pasisekė. Svarbiausia, anot jo, kad visi jo artimiausi bičiuliai, šeimos nariai jubiliejaus išvakarėse rado laiko atvykti į Vilnių pabūti kartu. Be to, V.Ušackas džiaugiasi, kad dovanų per gimtadienį sulaukė ne tiks jis pats, bet ir 18 tūkst. litų buvo surinkta Pranciškonų onkologiniam centrui.

„Kas yra gimtadienis? Svarbiausia per jį pabūti su artimiausiais ir pasidalinti gerumu su tais, kuriems labiausiai to reikia“, – aiškino V.Ušackas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Michailas Chodorkovskis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Michailas Chodorkovskis

Dovana šeimai – dešimt dienų kartu Kinijoje

Ambasadorius pripažino nė nesvarstęs galimybės jubiliejaus šventę rengti kur nors kitur – ne Vilniuje.

„Lietuva yra mano namai. Gimiau ir užaugau Skuode, Ukmergėje, Utenoje dabar turim sodybą. Atvažiavau trumpam, nes šeima visa susitiks ir dukra atskris penktadienį į Maskvą, bet man buvo svarbu surengti pobūvį su geriausiais draugais Vilniuje“, – sakė jis.

Antradienį ambasadorius sugrįš į Maskvą ir susitiks su Rusijos politikais, tačiau jau savaitgalį savo gimtadienio šventę pratęs kartu su šeima išvykdamas kelionės į Kiniją.

Antradienį ambasadorius sugrįš į Maskvą ir susitiks su Rusijos politikais, tačiau jau savaitgalį savo gimtadienio šventę pratęs kartu su šeima išvykdamas kelionės į Kiniją.

„Kai rusai klausia, kodėl į Kiniją, tai juokaudamas jiems sakau, kad štai, jūs gręžiatės dabar į Kiniją, tai aš noriu nuvažiuoti pažiūrėti, kas gi ten Rusiją vilioja. O jei rimtai, tai aš pats ten buvęs jau tris kartus, o dabar noriu praplėsti vaikų akiratį“, – sakė V.Ušackas.

Svarbiausias postas – užsienio reikalų ministro

V.Ušackas didžiuojasi, kad per karjerą jam teko dirbti įdomiausiuose istoriniuose darbo baruose tiek formuojant ir padedant reikšti Lietuvos politiką ES ir NATO narystės klausimais, tiek vėliau Amerikoje užsitikrinti svarbiausios NATO valstybės paramą Aljanse bei rengiant JAV prezidento George'o Busho ir karalienės Elžbietos II-osios vizitus į Lietuvą.

„Ir, aišku, būti savo valstybės užsienio reikalų ministru. Turbūt tie, kurie nėra davę priesaikos prieš Seimą, gali sunkiai suprasti tą jausmą, bet man tai buvo svarbiausias postas, kai prisieki dirbti sąžiningai ir garbingai tėvynei prieš Dievą“, – sakė jis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas duoda priesaiką.

Ypatinga patirtimi V.Ušackas įvardijo ir darbą ES ambasadoriaus pareigose Afganistane, kur jam teko pažinti islamo pasaulį ir suvokti terorizmo grėsmes.

„Ir, žinoma, dabar, dirbant Maskvoje, taip jau sutapo, kad yra didžiausia ir giliausia krizė“, – pripažįsta ambasadorius.

V.Ušackas sako, kad įtampai tarp ES ir Maskvos gilėjant jis Rusijoje nesijaučia atstumtas ar nemėgstamas.

„Jaučiuosi labai patogiai, nes absoliuti dauguma žmonių toje pačioje Rusijoje, net ir tie, kurie patys yra sankcijų sąraše, labai nepatogiai jaučiasi ir labai nuoširdžiai išgyvena dėl tos susiklosčiusios gilios politinės krizės tarp ES ir Rusijos dėl situacijos Ukrainoje. Į mane, kaip į lietuvį, yra labai šiltas požiūris. Drįsčiau pasakyti, kad niekas tiek atvirų durų ir atviro priėmimo neturėjo, kokį ten turiu aš. Tai ne tik dėl to, kad esu lietuvis, kad kalbu rusiškai ir suprantu jų kultūrą, bet ir dėl nerimo dėl Ukrainos krizės“, – kalbėjo ambasadorius.

Taip pat mielai V.Ušackas sako esąs sutinkamas ir Rusijos regionuose, kur į susitikimus su juo susirenka šimtai žmonių ir net nelieka, kur atsisėsti. „Žmonės ir ten persisotinę propagandos ir ieško alternatyvių žinių, alternatyvios nuomonės“, – sako jis.

Per gyvenimą užėmęs daug ypatingai svarbių politinių pareigų, ateities V.Ušackas smarkiai neplanuoja. Nors ne kartą buvo kalbėta, kad jis gali tapti kandidatu į Lietuvos prezidentus, šios minties V.Ušackas kol kas kratosi.

„Ateis laikas ir apie tai kalbėsime. Šiandien tai nėra tai, kuo aš gyvenčiau ir kuo rūpinčiausi. Mano politinė patirtis liudija, kad neįmanoma planuoti ilgalaikės perspektyvos. Svarbiausia dirbti sąžiningai ir nuoširdžiai, o kitas etapas susiformuos savaime, priklausomai nuo aplinkybių, priklausomai nuo to, kas bus, kai po 2,5–3 metų baigsiu karjerą Maskvoje”, – teigė V.Ušackas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min