Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

500 tarnautojų ir politikų turės aiškintis dėl savo pajamų

Pinigai
15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antikorupcinė darbo grupė, Ministro Pirmininko pavedimu vadovaujama Ministro Pirmininko patarėjo Gintaro Kalinausko, Valstybinėje mokesčių inspekcijoje surengė pasitarimą, skirtą valstybės tarnautojų, muitinės ir valstybės sienos apsaugos pareigūnų turto ir pajamų pagrįstumui įvertinti.

Pasitarime dalyvavo Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atstovai. Buvo aptarti klausimai, kaip organizuoti ir koordinuoti visų institucijų bendrą darbą, kad valstybės tarnautojai ar pareigūnai, gyvenantys ne pagal pajamas ir gaunantys lėšas neteisėtu būdu, būtų patraukti baudžiamojon ar tarnybinėn atsakomybėn arba kad būtų pradėti mokestiniai tyrimai ir sumokamos baudos, teigiama pranešime spaudai.

Valstybinė mokesčių inspekcija patikrino daugiau nei 100 tūkst. asmenų, privalančių deklaruoti savo pajamas ir turtą, deklaracijas. Ypatingas dėmesys buvo skirtas muitinės ir valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų deklaracijų patikrinimui. Patikrinimo tikslas – įvertinti valstybės tarnautojų, muitinės ir valstybės sienos pareigūnų pajamų pagrįstumą per mokestines ir antikorupcines rizikas.

Pusė tūkstančio atrinktų tarnautojų ir politikų bus paprašyti pateikti paaiškinimus dėl įvairių VMI nustatytų neatitikimų. Kaip teigia Antikorupcinės darbo grupės vadovas G. Kalinauskas, rizikingų valstybės tarnautojų deklaracijos bus perduotos Specialiųjų tyrimų tarnybai bei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai papildomam patikrinimui. Be to, bus siekiama tokio masto patikrinimus vykdyti nuolat.

Per 2010 m. 9 mėn. buvo atlikti apie 1400 gyventojų mokestiniai tyrimai ir patikrinimai, kurių metu iš viso nustatyta apie 60 mln. Lt nesumokėtų mokesčių suma, įskaitant apskaičiuotus delspinigius ir skirtas baudas. 2009 m., atlikus 2800 gyventojų mokestinius patikrinimus, ši suma siekė 96 mln. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pajamos
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min