TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

62 proc. benamių ir elgetaujančių asmenų Vilniuje – darbingo amžiaus

Vilniui teks prašyti finansinės paramos ištiesus ranką, nes dabartinės skolos tik šiek tiek mažesnės nei šių metų biudžetas.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Benamis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto socialinės paramos centras atliko miesto benamių ir elgetaujančių asmenų tyrimą.

Apibendrinus apklausos rezultatus, nustatyta, kad daugiau nei 70 proc. tokių asmenų yra vyrai, kurių amžius nuo 40 iki 49 metų amžiaus, 62 proc. – darbingo amžiaus ir tik 20 proc. – registruoti darbo biržoje. 64 proc. respondentų nurodė, kad neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, ir tik 15 proc. gyvena nakvynės namuose.

Beveik 36 proc. žinojo, kad gatvėse draudžiama prašyti išmaldos, dauguma buvo už tai jau bausti – nuvežti į policiją, nakvynės namus, skirtos baudos. Elgetavimo priežastimi beveik 40 proc. apklaustųjų nurodė namų praradimą ar pajamų šaltinio netekimą, daugiau nei pusė, 56 proc., pageidavo paramos grynaisiais pinigais, 43 proc. respondentų nurodė, kad norėtų gauti gyvenamąjį būstą.

Daugelis apklaustųjų buvo išgėrę arba apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, ir tik nedidelė dalis atrodė tvarkingiau ir švariau apsirengę. Didžioji dalis elgetaujančių asmenų teigė, kad nori ir planuoja liautis elgetauti, 33 proc. nori ir toliau taip gyventi, 8 proc. neatsakė į klausimą.

Savivaldybė artimiausiu metu planuoja pristatyti efektyvių priemonių planą, padėsiantį spręsti benamių, elgetaujančių asmenų problemas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min