Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 30d. 10:58

69 proc. Lietuvos gyventojų save laiko religingais

Tikėjimas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Tikėjimas

Tik nedidelė pasaulio dalis XXI amžiuje laiko save ateistais. 13 proc. pasaulio gyventojų teigia esą ateistai, daugiausiai jų susikoncentravę Rytų Azijoje, kur 47 proc. Kinijos ir 31 proc. Japonijos gyventojų laiko save ateistais. Taip pat Vakarų Europoje, kur 14 proc. gyventojų apibūdina save ateistais. Tačiau didesnė dalis žmonių mano esantys religingi, taip teigia 59 proc. įvairių šalių gyventojų. Kita dalis gyventojų apibūdina save „nereligingais“, tokių pasaulyje yra 23 proc. Lietuvoje tik 1 proc. gyventojų laiko save ateistais, 69 proc. lietuvių laiko save religingais, 22 proc. – nereligingais.

Tai parodė pasaulinė apklausa, atlikta 57 valstybėse. Apklausą atliko seniausia ir didžiausia visuomenės nuomonės apklausų atlikėjų asociacija „WIN-Gallup International“. Asociacijai atstovaujančios šalys apima daugiau nei 75% pasaulio gyventojų.

„WIN-Gallup International“ „Religingumo ir ateizmo indeksas“, kuris matuoja žmonių savęs suvokimą apie jų religingumą, yra pagrįstas interviu su daugiau nei 50 000 vyrų ir moterų, kurie buvo atrinkti 57 pasaulio šalyse, 5 žemynuose. Tyrimas pateikia tęstinius duomenis atskleidžiančius nuostatų pokyčius nuo 2005 metų.

Tarp krikščionių yra daugiau save laikančių religingais, palyginus su musulmonais ir žydais. Tačiau daugiausia save religingais apibūdinančių žmonių yra tarp induizmo tikėjimą išpažįstančių žmonių.

Religingumas yra aukštesnis tarp neturtingų žmonių: žmonės su mažiausiomis pajamomis yra 17% religingesni nei žmonės, turintys aukščiausias pajamas.

Religingumas yra aukštesnis tarp neturtingų žmonių: žmonės su mažiausiomis pajamomis yra 17% religingesni nei žmonės, turintys aukščiausias pajamas.

Religingumas yra mažesnis tarp aukštąjį išsimokslinimą turinčių gyventojų: aukštąjį išsimokslinimą turintys žmonės 16% mažiau religingi nei turintys vidurinįjį išsimokslinimą.

„Lietuva patenka tarp šalių, kurių didesnė dalis gyventojų laiko save religingais ir beveik nėra ateistų. Nuo pasaulinio vidurkio nesiskiriame dalimi žmonių, priskiriančių save „nereligingiems“. Pasaulyje tokių yra 23 proc., o Lietuvoje 22 proc. Taigi, esame daugiau religinga šalis, nors 2005 metais laikančių save religingais buvo beveik dauguma – 75 proc. Tačiau palyginus su tokiomis šalimis kaip Vietnamas, Šveicarija (sumažėjo save laikančiais religingais 23 proc.), Prancūzija (sumažėjo save laikančiais religingais 21 proc.) ar Pietų Afrika (sumažėjo save laikančiais religingais 19 proc.), Lietuvoje save laikančių religingais žmonėmis skaičius sumažėjo nežymiai“, – sako RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Lietuvoje apklausą vykdė „WIN/Gallup International“ asociacijos narė RAIT. Tyrimo metu buvo apklausta virš 1000 15-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų. Apklausa vyko 2011 metų gruodžio mėnesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

00:38
13:16
01:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min