Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 4d. 09:43

Šeškinė pasikeis neatpažįstamai: planuoja naują traukos centrą

Daugiafunkcio Šeškinės komplekso vizualizacija
Vilniaus sav. vizualizacija / Daugiafunkcio Šeškinės komplekso vizualizacija

Vilniui trūksta erdvių, kurios tenkintų šiuolaikinio skubančio žmogaus poreikius ir suteiktų galimybę kuo įvairiau praleisti laiką. Šiuos vilniečių lūkesčius su kaupu išpildys sveikatinimo, ugdymo ir užimtumo kompleksas Šeškinėje, visuomenės reikmėms numatomas pristatyti 2020 metais. Po vienu stogu centro lankytojas ras ir 300 vietų darželį, ir aibę neformaliojo ugdymo veiklų, ir į įvairaus amžiaus bei skirtingus žmonių pomėgius orientuotų laisvalaikio leidimo būdų.

Siekis – daugiafunkciškumas

Tokio komplekso ne tik sostinėje, bet ir Lietuvoje poreikis, pasak Vilniaus savivaldybės atstovų – akivaizdus. Gyventi kokybiškai, įdomiai, aktyviai bei nuolat plečiant akiratį žmonės, pasinėrę į kasdienių darbų rutiną, dažnai paprasčiausiai neturi tam laiko. Tačiau šio komplekso daugiafunkciškumas sukurs galimybę jo lankytojams sutaupyti laiko, kadangi visos teikiamos paslaugos bus prieinamos vienoje vietoje.

Tokio komplekso ne tik sostinėje, bet ir Lietuvoje poreikis, pasak Vilniaus savivaldybės atstovų – akivaizdus.

Šeškinės kompleksas visų pirma bus itin aktualus šeimoms. Čia tėvai galės ne tik atvesti vaikus į darželį, bet po tuo pačiu stogu pasirūpinti ir atžalos neformaliuoju švietimu. Šių paslaugų spektras, numatoma, bus itin platus: šiame centre planuojama plėtoti ir aktyvias, ir kultūrines, ir socialines veiklas.

Sau mėgstamą veiklą neabejotinai atras kiekvienas – nuo bibliotekos, bendruomenių renginių, fizinio aktyvumo iniciatyvų, kūrybos ir kultūros inkubatoriaus iki sporto muziejaus.

Šiuo projektu, pasak sostinės vicemero Lino Kvedaravičiaus, siekiama įgyvendinti ne vieną tikslą.

„Pirmiausia, didinti Vilniaus miesto Šiaurinės teritorijos integraciją į miesto urbanistinę struktūrą, taip pat pagerinti jos patrauklumą investicijoms. Ne ką mažiau svarbu ir didinti bendruomenės fizinį aktyvumą ir kultūrines iniciatyvas, gerinti formaliojo ir neformaliojo ugdymo paslaugų teikimą gyventojams. Galiausiai užtikrinti gyventojų socializacijai, bendruomeniškumui ir dalyvavimui darbo rinkoje palankią viešųjų paslaugų pasiūlą, užtikrinti galimybę organizuoti didelius bendruomenės renginius sostinėje“, – komentavo vicemeras.

Vilniaus sav. vizualizacija/Šeškinės komplekso vizualizacija
Vilniaus sav. vizualizacija/Šeškinės komplekso vizualizacija

Vicemeras atkreipia dėmesį, kad tai nėra naujo projekto kūrimas ant senų pamatų arba dar vienas bandymas atgaivinti senąjį nacionalinio stadiono projektą.

Dėmesys neformaliajam ugdymui

Mero pavaduotojas neabejojo, kad tokio komplekso atsiradimas išspręs ir neformaliojo ugdymo neprieinamumo ir socialiai jautrių grupių (neįgaliųjų, jaunimo bei senjorų) užimtumo klausimą.

„Komplekso funkcijos apima net tik ikimokyklinio ugdymo paslaugų prieinamumo didinimą, bet ir fizinį aktyvumą skatinančios infrastruktūros pagerinimą bei plėtrą, sveikatingumo, švietimo, kultūros ir laisvalaikio paslaugų gausesnės pasiūlos užtikrinimą miesto gyventojams“, – teigė L. Kvedaravičius.

Ypač aktualu tai, kad Šeškinės komplekse planuojama įrengti masinių bendruomenės renginių infrastruktūrą. Numatoma, kad kompleksas galėtų turėti ne mažiau nei 15 tūkst. stacionarių sėdimų vietų, kas leistų planuoti itin didelius renginius. Tai paskatintų ir tarptautinių renginių organizatorius vis dažniau savo akiratyje matyti Vilnių kaip potencialų miestą, kurio infrastruktūra būtų pritaikyta organizuoti grandiozinius renginius. Tai neabejotinai, pasak L. Kvedaravičiaus, būtų finansiškai naudinga ir Vilniui.

Vilniaus sav. vizualizacija/Šeškinės komplekso vizualizacija
Vilniaus sav. vizualizacija/Šeškinės komplekso vizualizacija

Apie 80 mln. eurų

Vicemero teigimu, kompleksas turėtų kainuoti apie 79,1 mln. eurų. „Projektas finansuojamas ES, valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšomis. ES finansavimas sieks apie 33,6 mln. eurų“, – kalbėjo pašnekovas.

Šiuo metu, pasak mero pavaduotojo, yra paskelbti koncesininko atrankos dokumentų projektai. Atsakyti į klausimą, kada Šeškinės kompleksas pakvies pirmuosius lankytojus – nelengva. Tačiau planuojama, kad tai galėtų vykti antroje 2020 metų pusėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min