Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 12 03

85 mobilūs laiškininkai startuoja dar 10 Lietuvos vietovių

Nuo šių metų gruodžio 3 d. darbą pradeda dar 85 mobilūs laiškininkai, pas gyventojus atvažiuosiantys naujais, kaimo keliukams pritaikytais „Dacia Sandero“ tarnybiniais automobiliais.
Lietuvos paštas
Lietuvos paštas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nemokamai pašto paslaugas į namus nuo šiol gaus Jurbarko, Kėdainių, Marijampolės, Plungės, Tauragės, Vilkaviškio, Klaipėdos, Kazlų Rūdos, Rietavo ir Kalvarijos rajonų gyventojai. 70 proc. visų pašto paslaugų ir prieš šį projektą buvo vykdoma per laiškininkus kliento namuose, tad nepatogumų gyventojai nepajus – prenumerata, socialinės išmokos ir registruotos siuntos į namus bus pristatomos įprasta tvarka, žadama pranešime išplatintame spaudai.

„Džiaugiamės, kad mūsų „ratuotų riterių“ komanda didėja ir vis daugiau nutolusiose sodybose gyvenančių žmonių gali visavertiškai naudotis pašto paslaugomis, tačiau, kaip ir kiekvienas pokytis, šis pirmomis dienomis gali sukelti nepatogumų. Kadangi mobilaus laiškininko startas šiuose rajonuose bus pirmoji laiškininkų darbo diena naujose pareigose ir daliai – naujose apylinkėse, dėl žmogiškųjų faktorių ir įvairių nenuspėjamų aplinkybių pirmomis dienomis gali nutikti nesklandumų. Didžiausia bėda regionuose ta, kad atokiose gyvenvietėse ne visi namai yra sunumeruoti, tad naujam, žmonių ir gatvių nepažįstančiam, laiškininkui rasti adresą yra sudėtinga. Labai prašome gyventojų, kurių namai neturi aiškiai matomo adreso, juos pažymėti (tai gali būti ir numeris ant pašto dėžutės) arba, pamačius laiškininką ir laukiant siuntos ar prenumeratos, pagal galimybes sutikti laiškininką gatvėje. Tikimės gyventojų supratimo šiuo periodu, nes tik bendradarbiaudami galime paslaugas padaryti kokybiškas ir patogias“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Pasak jo, kita didelė problema – palaidi šunys, nuo kurių, bandydami atlikti savo darbą, per šiuos metus nukentėjo kelios dešimtys laiškininkų. Nepasirūpinus laiškininko saugumu, korespondencija ir siuntos gali būti nepristatytos – pagal Lietuvos Pašto įstatymą, korespondenciją laiškanešiai gali pristatyti tik į tvarkingas, rakinamas ir aiškiai pažymėtas pašto dėžutes, kurios turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose.

  • Daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte;

  • individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių;

  • sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją;

  • įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

Įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą, pirmus metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad kaimiškų vietovių gyventojai priprastų prie pokyčių: įprastas paštas jų miestelyje dirbs trumpiau, jo patalpose arba šalia tam tikromis, pašte kabančiuose informaciniuose plakatuose nurodytomis, valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas. Po pereinamojo laikotarpio centrinis paštas ir didesnių miestelių paštai veiks įprastu ritmu, iš kurių kasryt pas gyventojus išvyks mobilūs laiškininkai. Iki 2020 m. pavasario mobilūs laiškininkai veiks visose kaimiškose Lietuvos vietovėse.

Norint išsikviesti mobilų laiškininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt ir operatorius užregistruos iškvietimą. Daugiau informacijos: https://www.post.lt/lt/mobilusis_laiskininkas

Mobilūs laiškininkai jau veikia Anykščių, Biržų, Joniškio, Kupiškio, Mažeikių, Molėtų, Naujosios Akmenės, Pakruojo, Prienų, Radviliškio, Rokiškio, Utenos, Alytaus, Pasvalio, Šakių, Širvintų, Švenčionių, Ignalinos, Telšių, Zarasų, Ukmergės ir Varėnos rajonuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius