15min be reklamos
2022 11 03, 14:55 Atnaujinta 2022 11 03, 15:32

96-ąjį gimtadienį minintis V.Adamkus: norėčiau dar porą metų matyti Lietuvos progresą

Buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus ketvirtadienį mini 96-ąjį gimtadienį. Jis į Prezidentūros kanceliariją, kur yra jo kabinetas, susirinkusiems žurnalistams sakė nei per daug besidžiaugiantis, nei per daug liūdintis, tačiau norintis dar porą metų matyti Lietuvos progresą ir žmonių gyvenimo gerėjimą.

Prezidentūros kanceliarijos foje V.Adamkaus laukę žurnalistai iš įvairių žiniasklaidos priemonių jį sutiko plojimais ir sveikinimais su gimtadieniu.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valdas Adamkus
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valdas Adamkus

Vėliau buvęs šalies vadovas atsakė į žurnalistų klausimus ir dėkojo už gimtadieninius sveikinimus.

Dar porą metų nori matyti Lietuvos progresą

Pasak prezidento, jis savo gimtadienį pasitinka būdamas „neutralus“, taip pat su viltimi žiūri į kasdienį gyvenimą.

„Kiekvieno nuotaika per gimtadienį svyruoja. Vieni be galo džiaugiasi, kitiems reikia liūdėti. Aš, atvirai pasakius, gimtadienio proga esu neutralus, tai yra natūralus procesas, per kurį visi pereiname, džiaugiamės, ką pasakėme ir padarėme per tuos metus, ir žiūrime į ateitį“, – žurnalistams sakė V.Adamkus.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valdas Adamkus
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valdas Adamkus

„Mano žvilgsnis matant ir svarstant, kas kasdieniniame gyvenime vyksta, kas mūsų politiniame gyvenime vyksta – žiūriu su tam tikru mažu rezervu, bet viltingai“, – pridūrė jis.

Gimtadienį švenčiantis buvęs šalies vadovas taip pat teigė norintis dar porą metų matyti Lietuvos progresą.

„Norėčiau dar porą metų matyti Lietuvos progresą, Lietuvos žmonių gyvenimo gerėjimą ir kartu pasidžiaugti, kad savo gyvenime mačiau ir sunkių dienų – teko pergyventi ir dalyvauti tame procese, ir matyti šiandien padėtį, jau stipriai pasikeitusią, jeigu ne idealią, bet labai pagerėjusią“, – kalbėjo buvęs prezidentas.

Jis dėkojo visiems susirinkusiems žurnalistams, taip pat ir visiems žiūrintiems jo pasisakymą.

„Dėkoju už tą moralinę paramą, kurios mano laikotarpiu, mano kadencijos metu esu sulaukęs, ir ačiū visiems, kurie dar šiandien manęs neužmiršo“, – sakė V.Adamkus.

Neatsisakys ir šampano

Paklaustas, ar ketina paminėti gimtadienį, jis teigė, kad vakarą jaukiai praleis su žmona Alma Adamkiene.

Galbūt neatsisakys ir vienos, kitos taurės šampano, tačiau jis nemano, kad tai galima vadinti šventimu.

„Bus normali mano ir Almos vakarienė, galbūt atsiras stiklas ar kitas šampano – to turbūt užteks visiems iš tos vietos pasiųsti visai Lietuvai didelį ačiū“, – dar kartą dėkojo buvęs šalies vadovas.

Dariaus Kučio nuotr./Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė
Dariaus Kučio nuotr./Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė

Ponios Almos sveikata – pagerėjusi

Jis taip pat pasidalino ir naujausiomis žiniomis, kaip laikosi neseniai iš ligoninės išleista, COVID-19 sunkiai sirgusi jo sutuoktinė.

Anot prezidento, ponia Alma dabar jaučiasi geriau. Taigi jis tikisi, kad ateinančią vasarą pavyks išeiti pasivaikščioti.

„Sveiksta. Buvo blogiau. Dabar, turiu pripažinti, kad su malonumu stebiu jos pagerėjimą, ir aš tikiuosi, kad vasarą ją matysime išėjusią pasivaikščioti“, – pasakojo V.Adamkus.

Santaros klinikų reanimacijoje A.Adamkienė dėl COVID-19 praleido bemaž mėnesį.

Toje pačioje ligoninėje neseniai dėl pablogėjusios sveikatos kelioms dienoms buvo paguldytas ir buvęs šalies vadovas.

Ko linki Lietuvai?

V.Adamkus taip pat pasidalino ir palinkėjimu Lietuvai.

„Ramybės, gyvenimo sąlygų pagerėjimo ir tvirtai laikytis tarptautiniuose klausimuose, kuriuose dabar mes dalyvaujam ir laikomės, ir esam pavyzdys visoms kitoms valstybėms“, – teigė buvęs prezidentas.

Jis, be kita ko, sakė ir stebintis įvykius Ukrainoje, tačiau plačiau nei jų, nei Lietuvos politinių aktualijų, kasdienių problemų nekomentavo.

VIDEO: 96-ąjį gimtadienį minintis V.Adamkus: norėčiau dar porą metų matyti Lietuvos progresą

„Nemanau, kad šiandien mes turėtume diskutuoti apie kokias problemas. Pasilikime su gera, viltinga nuotaika, o kas blogai – ištaisysime“, – tvirtino V.Adamkus.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valdas Adamkus
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valdas Adamkus

96-ąjį gimtadienį minintis buvęs šalies vadovas dar kartą padėkojo „visai Lietuvai“ už sveikinimus bei už nuoširdžius, gerus palinkėjimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min