Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 19d. 13:08 , Atnaujinta: 2015 sausio 19d. 15:00

Saulius Skvernelis: „Nė vienas Rusijos nusikaltėlis neturi leidimo gyventi Lietuvoje“

Saulius Skvernelis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vidaus reikalų ministras S.Skvernelis.

Laikraštis „Lietuvos rytas“ šeštadienį paskelbė, kad keturi įtakingi Rusijos nusikaltėliai gavo nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje. Aiškėja, kad tai yra netiesa. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis teigė, kad nė vienas iš straipsnyje minimų nusikaltėlių neturi leidimo gyventi Lietuvoje. Be to, jie nėra ieškomi Interpolo, kaip teigė laikraštis.

„Visų pirma noriu pasakyti, kad vidaus reikalų ministras niekada neišdavinėjo, neišdavinėja ir neišdavinės jokių leidimų, susijusių su gyvenimu Lietuvoje. Tai daro Migracijos departamentas“, – pirmadienį sakė S.Skvernelis. Taip tarsi atsakė į laikraščio pastabą, kad įtakingiems nusikaltėliams leidimai esą buvo išduoti tada, kai jis tapo vidaus reikalų ministru.

„YouTube“ nuotr./A.Jevlojevas siejamas su Rusijos organizuotu nusikalstamumu.
„YouTube“ nuotr./A.Jevlojevas siejamas su Rusijos organizuotu nusikalstamumu.

Straipsnyje buvo teigiama, kad nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje gavo Rusijos piliečiai Achmedas Jevlojevas ir Olegas Šamaninas, kurie yra siejami su organizuotu nusikalstamumu. Taip pat kriminalinio pasaulio veikėjai Merabas Džangveladzė ir Givisi Gordeladzė.

„Nė vienas iš šių asmenų neturi leidimo gyventi Lietuvoje“, – pirmadienį sakė vidaus reikalų ministras.

Rusijos pilietis G.Gordeladzė išties turėjo leidimą gyventi Lietuvoje nuo 2013 metų sausio mėnesio iki 2014 metų. Tačiau šita teisė buvo panaikinta praėjusių metų sausį. Migracijos departamento iniciatyva buvo atliktas patikrinimas ir nustatyta, kad Lietuvoje jis nevykdo teisėtos veiklos, kurios pagrindu gavo leidimą. Tuomet leidimas buvo panaikintas.

Kitas su organizuotu nusikalstamumu siejamas veikėjas M.Džangveladzei prieš dvejus metus prašė tokio leidimo, tačiau 2013 metų spalio 14 dieną Migracijos departamentas priėmė sprendimą neišduoti jam leidimo laikinai gyventi Lietuvoje. Sprendimas buvo apskųstas teismui. Prašymas buvo nagrinėjamas iš naujo, tačiau ir vėl buvo prieita prie tos pačios išvados: šio veikėjo buvimas Lietuvoje keltų grėsmę viešajai tvarkai.

Įteisintais vagimis vadinami A.Jevlojevas ir O.Šamaninas taip pat prašė nuolatinio leidimo gyventi Lietuvoje, tačiau niekada negavo.

Įteisintais vagimis vadinami A.Jevlojevas ir O.Šamaninas taip pat prašė nuolatinio leidimo gyventi Lietuvoje, tačiau taip ir negavo.

Praėjusių metų lapkričio 12 dieną, praėjus dienai po to, kai S.Skvernelis tik tapo vidaus reikalų ministru, jiems buvo parengtas teigiamas atsakymas.  Tačiau visos tam reikalingos procedūros nebuvo atliktos. Leidimas nebuvo ir nebus išduotas.

Kitaip tariant, jie niekada neturėjo nuolatinio leidimo gyventi Lietuvoje.

Sugriežtino tvarką

„Patys pamatėme, kad leidimų išdavimo tvarka tam tikrais atvejais yra pernelyg liberali. Todėl inicijavome teisės aktų pataisas, kurios buvo patvirtintos ir įsigaliojo nuo praėjusių metų lapkričio 1 dienos. Dabar tvarka - kur kas griežtesnė. Visi minėti Rusijos piliečiai dėl leidimų išdavimo kreipėsi anksčiau, kuomet galiojo senoji tvarka. Pagal naująją tvarką nė vienas iš jų tokio leidimo tikrai negautų“, - sakė vidaus reikalų ministras S.Skvernelis.

Ministras taip pat davė nurodymą dar kartą peržiūrėti procedūras ir pateikti pasiūlymus dėl naujų, papildomų saugiklių įdiegimo. Tam, kad net menkiausių abejonių keliantys asmenys būtų iškart identifikuojami, kad jie negalėtų pasinaudoti formaliomis procedūromis bei gauti minėtų leidimų.

Teigė, kad priėmė Rusijos nusikaltėlius

Šeštadienį dienraštis „Lietuvos rytas“ rašė, kad Migracijos departamentas neva išdavė nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje dviem Rusijos piliečiams A.Jevlojevui ir O.Šamaninui. Teigta, kad šie vyrai yra susiję su organizuotu nusikalstamumu ir ieškomi Interpolo.

Straipsnyje rašoma, kad Rusijos pilietis O.Šamaninas dar 1993 metais subūrė organizuotą nusikalstamą grupuotę, o po trejų metų buvo nuteistas. Į laisvę išėjo tik prieš kelerius metus, tačiau toliau reketavo Rusijos verslininkus. Neseniai vėl atsidūrė teisėsaugos akiratyje, grupuotė buvo išsklaidyta, o pats O.Šamaninas pabėgo į Dubajų. 

Laikraštis tikina, kad daug didesnę įtaką Rusijos kriminaliniame pasaulyje turi A.Jevlojevas, pravarde Achmedas Ingušas arba Pakumpėlis. Jis esą netgi dalyvauja kovose dėl pagrindinio Rusijos nusikaltėlių vado sosto.

Teigiama, kad anksčiau leidimas nuolat gyventi Lietuvoje buvo suteiktas rusų nusikaltėliams M.Džangveladzei ir G.Gordeladzei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:29
03:24
00:51

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min